Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia pegaso 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia pegaso 650

    Здравейте колеги искам да ви попитам за мнение априлиа пегасо 650 кубика слаби места, колко горят и скъпи ли са за обслужване

  • #2
    Евтини мотори, с които доста приятели се опариха навремето. Не съм имал и не съм карал такова чудо.
    Проблеми-електрониката и прословутия еднопосочен лагер. Специално за лагера, ремонтът е ужасно скъп.
    Тука из форума съм срещал теми за Априлия. Разгледай, ще има писано. Тия машини си бяха популярни по едно време заради ниската цена.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Евтини мотори, с които доста приятели се опариха навремето. Не съм имал и не съм карал такова чудо.
      Проблеми-електрониката и прословутия еднопосочен лагер. Специално за лагера, ремонтът е ужасно скъп.
      Тука из форума съм срещал теми за Априлия. Разгледай, ще има писано. Тия машини си бяха популярни по едно време заради ниската цена.
      дрън-дрън, дрън, дрън-дрън-дрън!
      Мотора си е напълно адекватен в класа си и дори в зависимост от генерацията е имал съответният близнак от BMW, или Yamaha! Сега, че е ни риба, ни рак е така, ноо и аз навремето хлътнах по него и бая километри му навъртях. Иначе аз, за разлика от категоричния по въпроса santaclash, хем съм имал, хем съм карал такава априлия

      п.п. по форумите за повтаряем проблем спрагят споменатия "еднопосочен лагер", но по спомен (от човъркане по сайтовета, защото аз не съм имал пробелм с него) ремонтът му, не си спомням да е бил толкова плашещ!
      Последно редактирано от bushiDO; 21-06-20, 18:41.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        Седма година го търкалям и тия плашещи ремонти дето ги е чел колегата са от времето когато е бил 5-10 годишен модел и са го гледали като голям камък, отдавна няма тайни по него за средно технически грамотен човек. Аз моя го взех с проблемен бендикс и още тогава го смених нов от ДАРУКАР за умопомрачаващата сума от 175,20 лв. с ДДС + 3,50 лв. еконт, сега гледам са по 100-тина лв. С електрониката проблем не съм имал /Японската DENZO/ сменил съм само релето но имах притиснат под седалката кабел в рамката, запали релето с цялата опашка, в момента съм с реле на МАРТО от Пловдив. Двигателя е ROTAX Австрийски има го и в BMW не съм пипал нищо по него, върви си гори 5,5 стига и 6,5 ако съм със страничните куфари да дават съпротивление. Спирачките са BREMBO, амортисьорите SACHS, каплите са Френски, карбураторите също Японски MIKUNI BST 33, останаха пластмаси и други дреболии. Сега някой може ли да ме убеди, че е Италиански мотор. Целия проблем с бендикса е в слаб акумолатор, лошите връзки по инсталацията /нагледал съм се на зеленясали клеми че и по кабела тръгнало и после мотора такъв, мотора онакъв/ и също при гасене понеже е един цилиндър и рита, което кара двигателя да се опита по обратния път да завърти стартера и ударът остава в бендикса. За мен си установих,че преди гасене форсирам до към 2000 об/мин и тогава отнемам контакта, рита но на 15-20 пъти веднъж. Има и още да се пише ама не е нещо наложително за сега май.

        Коментар


        • #5
          Благодаря на всички за точните и бързите отговори🙂

          Коментар


          • #6
            Имам Пегасо (97-2000 год) .Никога не е имало проблем със бендикс. Може би защотото всеки сезон слагам нов акумулатор. Разхода е 6 /100 Части и консумативи като на всички в този клас. Всичко е от потдръжката преди теб.

            Коментар


            • #7
              Кое налага ежегодната смяна на акумолатор?

              Коментар


              • #8
                Реле? Това не съм имал мотор на който да не съм го сменявал, прочем...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  Релето съм сменил преди 2 год. с Пловдивско,а акумулатора сменям защото го купувам на символична цена.Не го откачам зимата.пролетта с маслото и филтрите слагам и нов ак.

                  Коментар


                  • #10
                    Колеги да питам априлиа пегасо 650 с ремък ли се или агренажна верига

                    Коментар


                    • #11
                      Верига. Обтегача до 2001 е механичен,след това хидравличен

                      Коментар


                      • #12
                        Мисля да взема такава априлиа но има шум от цилиндъра тракане възможно ли е да е клапан и горе долу колко струват комлекта

                        Коментар


                        • #13
                          Двигателя е шумен по рождение(нищо общо с японски) Клапаните са със пулове,в руския форум имаше тема от какво друго стават. Ако си наблизо ела да чуеш как трябва да звучи нормално. Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            Това недоразумение австрийския Ротакс двигател не го пожелавам на никой Това е въпросния стартер как ли не го мъчих навремето и нищо смислено не стана . Набивах гривна от лагер и пак нищо време караше . Конструктивно по скапан двигател качен на мотор не съм виждал. Айде Априля както и да е ама БМВ как можаха да си го причинят Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6147.JPG
Прегледи:604
Размер:1.31 МБ
ID:6618192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6149.JPG
Прегледи:571
Размер:1.48 МБ
ID:6618193
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              Явно си решил да минеш тънко като смениш само лагера.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X