Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    А бе и с просто око се вижда, че пежото в момента на жълтия сигнал (който го има и отсреща на кръстовището) може да спре. Факт е, че никой не го прави. Аз също нямаше да спра. Мисълта ми беше съвсем различна, по-скоро тука някои да не се правят на по светци и от папата, като ми говорят за спазване на правила. Поне 2 кръстовища знам в София, където при светването на жълто, за внмание спри, светва "жълто" и за тръгващите. Ако и в двете посоки мпс-тата се движат, то е много вероятно да последва нещо неприятно.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      А бе и с просто око се вижда, че пежото в момента на жълтия сигнал (който го има и отсреща на кръстовището) може да спре. Факт е, че никой не го прави. Аз също нямаше да спра. Мисълта ми беше съвсем различна, по-скоро тука някои да не се правят на по светци и от папата, като ми говорят за спазване на правила. Поне 2 кръстовища знам в София, където при светването на жълто, за внмание спри, светва "жълто" и за тръгващите. Ако и в двете посоки мпс-тата се движат, то е много вероятно да последва нещо неприятно.
      Впрочем има и текст в ЗДвП за рязкото спиране.

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        А как се пада с него не е истина
        Брат ми и негов приятел бяха толкова ужулени от падане с Балканчето че седмици не можеха да си седнат на задниците . Аз до момента имам повече поражения от катастрофа с кола отколкото с мотор .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          А бе и с просто око се вижда, че пежото в момента на жълтия сигнал (който го има и отсреща на кръстовището) може да спре. Факт е, че никой не го прави. Аз също нямаше да спра. Мисълта ми беше съвсем различна, по-скоро тука някои да не се правят на по светци и от папата, като ми говорят за спазване на правила. Поне 2 кръстовища знам в София, където при светването на жълто, за внмание спри, светва "жълто" и за тръгващите. Ако и в двете посоки мпс-тата се движат, то е много вероятно да последва нещо неприятно.
          За тръгващи не съществува жълт сигнал. Има червен+жълт. Ако не знаеш разликата между двете, защо въобще се Абим?

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Мрете щото сте идиоти. Поне в по голямата си част. Веднага давам пример - където живея има една права отсечка. Тумбите Люлински Шумахери с 15 годишни барутници с избушени ауспуси редовно минават по нея със 150-на км.ч на път за Своге. Ограничението е 30. Всеки момент някой ще се утрепе като куче, или ще утрепе някой друг. Това е.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              А бе и с просто око се вижда, че пежото в момента на жълтия сигнал (който го има и отсреща на кръстовището) може да спре...
              С просто око се виждат остатъците от стоп линията(в лявата част) и това, че задните гуми на пежото са върху нея по време на зелен сигнал.

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Велосипедистът наглее и дава един от отговорите на темата. Ако беше батка с жипка и го беше попритиснал, така ли щеше да е? Е, с мотора нямаше шанс да се врътка така, па после що изпаднах в такава ситуация. Да не говорим, че е в нарушение отвсякъде. Не че пежото е върха, поне защото нищо не налагаше да прави нарушение. Нито е лизгавица, нито скоростта е висока, нито някой го следва плътно.
                Последно редактирано от veskov; 14-05-18, 11:09.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  От сто кладенци вода се изкараха, само за да се оправдае едно нарушение, което всеки прави поне 10 пъти днес. Много се забавлявам.

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  За тръгващи не съществува жълт сигнал. Има червен+жълт. Ако не знаеш разликата между двете, защо въобще се Абим?
                  Ахахахахахахха. В какъв смисъл не съществува? Тръгва ли се на жълто?

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Мммм... в неправилно завиващ автомобил се забива с превишена скорост неправилно изпреварващ мотоциклет. Убийство
                    А какво ще кажеш за чакащ на място моторист за ляв завой на светофара и отнесен от чичак решил да прави от средна лента обратен завой...щета за мотора три бона и счупен крак за колегата....

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                      А какво ще кажеш за чакащ на място моторист за ляв завой на светофара и отнесен от чичак решил да прави от средна лента обратен завой...щета за мотора три бона и счупен крак за колегата....
                      Едва ли можеш да съпоставяш двете неща....
                      Само си постави въпроса - от видяните и чутите днес двуколесни около теб колко направиха нарушение (процентно)...
                      И същото съотношение при автомобилите....
                      Във всяко правило си има и изключения, но не е коректно да се натякват точно те...
                      Безусловно - при среща на автомобил и мотоциклет победителят е ясен.. Но и на мен не ми е ясно защо част от шофьорите на двуколесни МПС-та се мислят за уникални?
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Всъщност е четири пъти по-вероятно да ни убият колеги на четири колела...
                        Случка от преди няколко години.
                        Синът на колега 20 годишен с последен модел пистарка.
                        Във Варна на Цар Освободител над затвора камион цистерна излиза бавно бавно от бензиностанцията (Еко) и прави обратен завой на булеварда - Забранено е но се случва да го правят.
                        Малкия идва от кварталите без видимост (щото завой) карайки с 200 (посред бял ден в 12 на обед сухо време) и съответно се размазва в камиона.
                        Лека му пръст, преживяха го вече....
                        Кой е виновен?

                        В случая сигурно колегите "убийци" са с повече от 4 колела - сигурно най малко 10
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 14-05-18, 12:36.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                          А какво ще кажеш за чакащ на място моторист за ляв завой на светофара и отнесен от чичак решил да прави от средна лента обратен завой...щета за мотора три бона и счупен крак за колегата....
                          Кви са тия примери?! А ако чичката е чакал за ляв завой, а го е сгазил самосвал... За щетите си има застраховки, за нарушенията съответни наказания.

                          И нагоре глупости, да се спира на жълто, което може и с периферното зрение да не си видял. А аз се чудех на светофарите с броячи, като спре някой при оставащи две секунди... Пише си в закона кога се спира и кога не, а и кога и как се тръгва от светофар.

                          Общо с мотористите, е само че на жълто(и червено) вече са тръгнАли, а до зеленото са вече с превишена скорост. Те това никой друг не го може.

                          ПП: Росене, стига глупости, не можеш ли да спреш в зоната на видимост, все тая дали е бил там камион или камък, или верижна катастрофа, дупка, паднал метеорит или каквото и да било. И хайде да не е чак да спреш, ама поне да намалиш до скорост при която се оживява.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ....Но и на мен не ми е ясно защо част от шофьорите на двуколесни МПС-та се мислят за уникални?
                            Вероятно по същите причини и като тия с големи лъскави Жипки,дето минават на червено,паркират на инвалидни места,влизат в еднопосочни улици паркират по тротоари и тн простотии...Днес беше кофти времето и много мотористи не видях,два три скутера... ,ама за сметка на това поне десетина минаха на официално червено,никой тамън не видях с кола да спре на пешеходна пътека засичания и смяна на лента без мигач не ги броя вече....

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ......стига глупости, не можеш ли да спреш в зоната на видимост, все тая дали е бил там камион или камък, или верижна катастрофа, дупка, паднал метеорит или каквото и да било. И хайде да не е чак да спреш, ама поне да намалиш до скорост при която се оживява.
                              И с 120 може да се утрепеш в 4 колесно, ма има тук тема

                              https://nova.bg/news/view/2015/12/22...B1%D0%B8%D1%81
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                И с 120 може да се утрепеш в 4 колесно, ма има тук тема

                                https://nova.bg/news/view/2015/12/22...B1%D0%B8%D1%81
                                То и с кола да се удариш в друга със 120км/ч си е смъртоностно.
                                Не говорим от 200 да намалиш на 120... А примерно от 80-100 на 20-30... Със все реакцията ще отнеме 50 метра, даже и да не е сухо и водачът да е реагирал бавно...
                                Впрочем, някъде нагоре, четох за време за реакция секунда и половина... http://expertauto-bg.com/pomagalo.htm
                                На мотор с 200 разликата в реакцията от една секунда, е 56 метра. При 100 е 28м.
                                Спирачен път от 200 с едно и също време на реакция (1s), е около 300 метра, а при 100, малко над 100 метра.
                                Едно е да не ти стигнат 10-15 метра, друго 150-200...
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X