Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Но за тоягата си прав...
    А у нЕкои страни, е още-по-по-най, знаеш... Плащаш на мЕсто, ама нЕма немам -недей-сакън-аман- и кво да правим ся... и терминал за карти си имат, и гледайте да има нещо там... па карайте, бе карайте... :О

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Има ли разлика в последствията на 'джипаджиите', и на моторджиите с огънатите номера при преминаване покрай камера с превишена скорост?
      Има ли разлика в последствията на 'джипаджиите', и на моторджиите ако единия и другия решат да не спрат на палка... И кои го правят по-често
      "Огънатите" камерата за превишена скорост не ги е виждала (в най-общия случай), камерите са извън града, а огънатите са в града, от къщи до кафето, няма съвпадение в локацията, нихтс.
      Ако някой иска да ги спира, не му е нужна палка, нито да ги гони, просто трябва да отиде там където те спират след "подвизите" в нищожно малките ни градове с нищожно малък брой "мотористи" това е много лесно, вервайте ми знам за какво говоря.

      "Карайте бе, карайте... до 10 км превишение - 15-35 Е - демек 70 лв." - извинявай нещо не успях да загрея, ще разясниш ли ?


      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
      Според казаното до тук излиза, че моторджиите мрат щото другите караме бързо! Така ли да го разбирам?
      Нещо такова.


      ПС: Иначе съм силно поласкан, че 10-те ми км над ограничението (по километраж) не се приемат като смъртен грях, явно широката общественост (със съмнение за някои изключения) е наясно с толерансите на измервателната техника на КАТ, а и на скоростомерното устройство на автомобилите a.k.a километраж.

      За това, кое било в Европа и по света, ние знаем много добре, въпросите са други:

      1. Как и тука да стане като там ? - това е по-скоро философски въпрос.
      2. Как ние да оцелеем докато (не)стане като там - това е прагматичния и ВАЖЕН въпрос и всеки сам си дава отговор и си носи последствията.

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Айде нЕма нужда - тояга и тва е... Отдавна е, ясно и тясно, че не само българина, ами и кой да е друг не му ли изтупаш джоба... Ама са изтупвали още джоба на дедо му... Та и от баща си знае, докато стигне и до него... Карайте бе, карайте... до 10 км превишение - 15-35 Е - демек 70 лв. над 10 км - 50 Е-75Е - 150 лв. над 20 км - 100 Е-250 Е и точки - 500 лв. над 30 км - 500 Е - 1000 лв. и 6 месеца без права при повторно такова - 1000 Е - демек 2000 лв. и поне 1 год. при трето не ми се мисли + отнемане завинаги... ама нЕма от нашТе, нема от вашТе... снимка + дело-постановление и т.н. и пА гледайте да не ги платите, ей, тЕ тогава става още по-весело... карайте бе, карайте... Е, в оная Европата е тЕ така... За сичко друго си има писти и полигони, има клубове, светли ауто мото празници... и т.н. за да се прибират кАт са си начесали крастата... А не нашиот КАТ да ни я чеше, или ние на тях... И то е едно чесане - мижи - да те лажем - на оня свако му, на оня бако ну, имал човек, ама кво да праиш, 6 млн. население общо - не казвам държава - демек 3 квартала на Истанбул... Ама и там да се пробвате, и щЪ видите пак разликаТа... ))
        И точките са 8 (осем). Често свършват по-бързо от резервните животи (по аналогия с котките).
        Карането в Германия, извън магистралите, за българските навици си е направо мотаене. Особено при малко по-интензивно движение, или включващо повечко товарни автомобили (ограничението им извънградско е 60, карат със 70).

        ПП: Извинявам се че си позволих да пиша без да съм моторджия, след призива на Стоян, но уточнението ми не е насочено конкретно срещу мотористите, а срещу всички нарушители.
        И въобще го правя в контекста на продължаващата поредица от тежки катастрофи в България последните няколко дни.
        Очевидно и при мотористите, и при останалите, основният проблем не са дребните нарушения правени съзнателно и с определени цели. Основния проблем са грешките и нарушенията правени поради некадърност, и тези правени от наглост, т.е. излишно грубите нарушения.
        За първите, вината е основно в обучението, за вторите основно в контрола, корупцията, връзките и пр.
        А за смъртността е нормално да е висока при по-уязвимите участници в движението, независимо по чия вина са произшествията.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          По принцип за всичките видове водачи, също и пешеходците, тоест за всички участници в движението трябва да се създаде нещо като етичен кодекс. След 150 години би трябвало да даде плодове.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            И точките са 8 (осем). Често свършват по-бързо от резервните животи (по аналогия с котките).
            Карането в Германия, извън магистралите, за българските навици си е направо мотаене. Особено при малко по-интензивно движение, или включващо повечко товарни автомобили (ограничението им извънградско е 60, карат със 70).

            ПП: Извинявам се че си позволих да пиша без да съм моторджия, след призива на Стоян, но уточнението ми не е насочено конкретно срещу мотористите, а срещу всички нарушители.
            И въобще го правя в контекста на продължаващата поредица от тежки катастрофи в България последните няколко дни.
            Очевидно и при мотористите, и при останалите, основният проблем не са дребните нарушения правени съзнателно и с определени цели. Основния проблем са грешките и нарушенията правени поради некадърност, и тези правени от наглост, т.е. излишно грубите нарушения.
            За първите, вината е основно в обучението, за вторите основно в контрола, корупцията, връзките и пр.
            А за смъртността е нормално да е висока при по-уязвимите участници в движението, независимо по чия вина са произшествията.
            Извън населени места , при ограничение 100 км за леките превозни средства за тежкотоварните е 80 км .

            Цитат :
            • Lkw-Geschwindigkeit auf der Landstraße oder Bundesstraße: Lkw mit einem Gesamtgewicht zwischen 3,5 und 7,5 Tonnen ist laut StVO auf einspurigen Landstraßen bzw. Bundesstraßen mit nur einer Spur eine Maximalgeschwindigkeit von 80 km/h erlaubt. Für Fahrzeuge, die dieses Gewicht überschreiten, gilt das Tempo 60 km/h.


            Явно форума не харесва немските цитати . Излизат допълнителни знаци вместо букви .За това и линк към инфото
            https://www.bussgeldrechner.org/lkw/...indigkeit.html
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
              "Карайте бе, карайте... до 10 км превишение - 15-35 Е - демек 70 лв." - извинявай нещо не успях да загрея, ще разясниш ли ?
              Ами толкова са глобите... при + 3 км. (за + 2 не те глобяват) е 15 Е, за + 7-9 км. е 35 Е...

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                Ами толкова са глобите... при + 3 км. (за + 2 не те глобяват) е 15 Е, за + 7-9 км. е 35 Е...
                И линк към актуалните глоби в Германия https://www.bussgeldrechner.org/gesc...chreitung.html
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  Ами толкова са глобите... при + 3 км. (за + 2 не те глобяват) е 15 Е, за + 7-9 км. е 35 Е...
                  И каква точно връзка имаше с гледната точка, която споделих, че и сте ме цитирал с "айде нема нужда" ?

                  Между другото за България говорим ... само за протокола, очевидно, за живеещите в Германия не стана ясна малко по-голямата картина, която се опитах да опиша, че станаха важни 10-те километра над 50, вместо някоЙ други работи.

                  ... айде нЕма нужда

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                    "Огънатите" камерата за превишена скорост не ги е виждала (в най-общия случай), камерите са извън града, а огънатите са в града, от къщи до кафето, няма съвпадение в локацията, нихтс.
                    Ако някой иска да ги спира, не му е нужна палка, нито да ги гони, просто трябва да отиде там където те спират след "подвизите" в нищожно малките ни градове с нищожно малък брой "мотористи" това е много лесно, вервайте ми знам за какво говоря.
                    .....
                    Що ли последните дни засичам камерите само в града? Огънатите номера също бяха там де... Не знам къде им е кафето, ама явно на Златните - хвърчаха с превишение сигурно над 150км/ч с огънати номера (номерата ги видях на светофара като тръгваха )...
                    Доколко си наясно с гоненето - не знам... Ама не виждам какво биха ми направили ако съм си скрил номера, прибирам се кротко вкъщи и си изправям номера... В края на краищата единствено номерът може да е някакво доказателство в потвърждение на думите....

                    Относно толеранси на измервателната техника - не разчитай много на това - ТР-то вадеше +/-1км/ч до 100км/ч и 1% по-нагоре... А сегашните стационарни - +/-3км/ч... На скоростомера на автомобила - мръднах с 1% диаметъра на гумата, и сега скоростомера в колата ми показва с около 0.5км/ч по-ниска скорост от реалната

                    1. Твърдо събиране на глобите (да не се бърка с големи глоби).... Просто да няма мърдане - нарушил - получил глобата и принуждаване да я платиш...
                    2. Безкомпромисност и за малките, но 'нагли' нарушения...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Преди няколко дни по повод публикация във ФБ..."Пази моториста" и създалата се там дискусия написах, че...лумпени и самоубийци има при мотористите, но ги има и при всички останали участници в движението.Тази категория "безсмъртни" не бива да ги коментираме в подобни теми, защото...там спасения няма.Просто хората са си опасни и за собствения си живот и за този на останалите участници в движението...Всички обаче говорят само и единствено за тях...Аз карам мотор и само за последните няколко дни имам две ситуации...Нито карам с превишена скорост, нито изпреварвам по осовата линия при непрекъсната линия и т.н.Случаите са следните...Първия, карам си в града с цели 40-45км при разрешение 50км. и на 30-40м. пред мен...една "овца" решава да прави при непрекъсната двойна линия обратен завой.Не стига, че нарушава, ами тя и некадърна...При опита не успя и захецна почти напреко на двете платна...Предугадих секунди по-рано какво ще се случи и скочих на спирачките...Не успях да спра, но вече много намалил/напомням от скорост 40-45км./ч/, успях да избегна удара с обходна маневра...Изсвирих с клаксона и и показах с ръка, че нещо не е много наред с мозъка, а тя..."овцата", ме изгледа въпросително сякаш ми казваше..."Какво си ми се разсвирил бе...какво толкова съм направила"...
                      Случай номер две...точно онзи ден...Карам си извънградско и навлизайки в населено място намалявам.Движа се точно с разрешената 40км/ч. скорост.От една пряка в селото се подава предницата на една кола.Първата ми мисъл е..."Е сега ако не ми прицепи пътя пък на", съответно връщам гаста и...докато моторната спирачка намалява още повече скоростта ми, поредната..."овца" наистина ми сече пътя.Тук вече съм намали отдалеко и успявам от любопитство да погледна назад в огледалата...Мда...докъдето окото ми види...нямаше никой зад мен.Въпреки това, "овцата" ми сече пътя и се затътри с 40км. без дори да направи опит да се изнесе поне с по-голяма скорост...
                      Е...питам ви, какво е това...Къде е вината на моториста или на който и да било участник в движението?
                      Само, че...ако "овцата ", поради некадърността си удари някой с лека кола дори при 40км./ч., за него последствията ще са най-вече ядове с тенекии и ремонти, обаче да попитам всички писали тук в продължение на 24 страници...
                      Господа, някой падал ли е от вас с 40км./ч. с мотор и то след удар от друго превозно средство???
                      Знаете ли господа какви може да са пораженията ако ви се случи???
                      Познат от София по подобен начин го удариха...Три операции на крака...пирони...рехабилитации...Вече година по-късно той още куца и не е ясно това докога ще е!!!
                      За това са призивите да се пази моториста, защото...дори и с минимална скорост...дори и да не го удариш, а само да го стреснеш и той да загуби управление може да е фатално.Моториста не е защитен от тенекии и еърбеци, и за него извинението на шофьори като..."тези две "овци" от последните ми няколко дни "извинявайте не ви видях" не са решение...Защото изхода дори и с 40км/ч. може да е фатален и със сериозни последици...
                      Пазете именно тези мотористи, които карат по правилата, които не са самоубийци...Самоубийците и Господ не може да ги опази...за тях не мислете и дори се пазете от такива водачи!!!
                      Поздрави и...правете всичко възможно да пазите моториста!!!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                        И каква точно връзка имаше с гледната точка, която споделих, че и сте ме цитирал с "айде нема нужда" ? Между другото за България говорим ... само за протокола, очевидно, за живеещите в Германия не стана ясна малко по-голямата картина, която се опитах да опиша, че станаха важни 10-те километра над 50, вместо някоЙ други работи. ... айде нЕма нужда
                        Не беше апостроф на мнението, а база - за Формулата, и след това да описваме впечатленията... демек, и на арменския поп да кажем, "търкалянето" по шосетата нЕма да се спре... а тук просто не се обясняваш - плащаш. Пък си и разказвай после, ако искаш. Това имах впредвид.

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Извън населени места , при ограничение 100 км за леките превозни средства за тежкотоварните е 80 км .

                          Цитат :
                          • Lkw-Geschwindigkeit auf der Landstraße oder Bundesstraße: Lkw mit einem Gesamtgewicht zwischen 3,5 und 7,5 Tonnen ist laut StVO auf einspurigen Landstraßen bzw. Bundesstraßen mit nur einer Spur eine Maximalgeschwindigkeit von 80 km/h erlaubt. Für Fahrzeuge, die dieses Gewicht überschreiten, gilt das Tempo 60 km/h.


                          Явно форума не харесва немските цитати . Излизат допълнителни знаци вместо букви .За това и линк към инфото
                          https://www.bussgeldrechner.org/lkw/...indigkeit.html
                          Не е мястото темата но все пак... Пише 80км/ч за товарни между 3,5 и 7,5 тона, и 60км/ч за по-тежките от 7,5т. Съответно на магистрала по-малките товарни са до 100км/ч, а големите 80км/ч.

                          А описаните глоби за скорост от @ivied, почти всичките ги имам, плюс един-два рецидива(което прави глобата към три пъти нормалната, взимат и точки, и при по-груби нарушения и книжка). Само книжката не са ми прибирали, затова пък вече карам хептен като бабичка, и даже го възприемам като нещо независещо от мен.
                          Точките се възстановяват постепенно, ако нямаш нарушение две(или три, не помня) години, се възстановява една, и така нататък.
                          При свършване на точките, тест за идиоти (така му викат), разправии и пари...рефлекси, психолози...ама стабилно, и почти никой не минава от първия път.

                          Единственото им по-либерално нещо в наказанията, спрямо българските, е че ако имаш наказание временно отнемане на книжката, можеш да посочиш удобно за теб време, когато да го изтърпиш (примерно когато си в отпуск).

                          ПП: Спирам, че много спам. Казах вече проблемите у нас(според мен) - калпаво обучение, и калпав контрол. И двете в резултат на манталитет, корупция, шуробаджанащина и пр. разни нашенски фактори.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            и даже го възприемам като нещо независещо от мен.
                            Хич не е спам, точно е, добре си го казал... ама е и до манталитет, а той се оформя и с тоягата на финансовото безпрекословно правило и силата на държавната машина, която зависи (и) от това: за това - толкова - така. И точка. И интересното е, че почва да зависи и от теб. По-просто е. Защо да не го спазваш? Ама, нали, те са прости, и спазват, пък ние... Къф съм силен, убаф, свободен, фриволен, майстор на безсмъртието и този път не - Летете бързо и последно...! Ами плащай тогава, и да видим... Ама няма да плащам! Верно?! Защо? Как така няма?! Я, къмон тъдява...! P.S. Излиза, че искаш да убиеш някого ( е, не се е случило този път) - а, не искаш да си платиш за опита даже?! Докажи, че не е така! Имаш право на възражение. Ок, ама първо си плати!
                            Последно редактирано от ivied; 29-05-18, 23:22.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Иво, тук е още по-страшно.Над 50км/ч-200 лв.глоба.А 200 лв. при 1000 лв. заплата си е бая по-скъпо от немачко...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Иво, тук е още по-страшно.Над 50км/ч-200 лв.глоба.А 200 лв. при 1000 лв. заплата си е бая по-скъпо от немачко...
                                А при нас затъмнени прозорци на предните врати са забранени, глобата е няколко стотин май. Едната 18та година я карам със затъмнени стъкла, другата 8. И не съм само аз. Не е важно нарушение ли е, важното е дали го свири съдията.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X