Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Това, че с брат ти не карате вече по таван, не значи че на другите им е писнало това упражнение, НИКСД.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Крайно време според мен темата да се преименува на "Защо мотористите МРЕТЕ". Много хора тук пишат точно това. По неизвестна за мен причина не го правят в по-подходящата тема (дето иде реч кой какво го дразни при мотористите). За мен отдавна се изясни (не, че не го зная де), че на пътя има убийци и самоубийци. Смятам, че карам внимателно, но правейки си експеримент преди доста време да карам съвсем според ЗДвП установих, че за 10 км. в София ме изпревариха от дясно и ляво (даже с клаксон) поне 5 автомобила, като поне два щяха да ме отнесат. Случвало ми се е разбира се и скутери да изникнат между колите пред мен. Ма това не ме кара да ги мачкам. Това всичкото с мотора де. Имам и случаи дето за 15 (петнадесет) минути три ТИР-а искаха буквално да ме очистят. Ма това са неща дето не са интересни на повечето пишещи тук. Ся гледам вече се коментират тук и леки автомобили БМВ-та та явно и на повечето писатели им е омръзнало да пишат за мотори.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Това, че с брат ти не карате вече по таван, не значи че на другите им е писнало това упражнение, НИКСД.
        Аз не съм спрял да карам “по таван” от това, че ми е писнало. Кара ми та чак ми пушат ушите. Ама вляза ли в панделата, семейството ми излиза на улицата...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Хаха - точно дивотии са колега Защото чисто практически ми изглежда доста смешно и безсмислено аз да си тръгвам уверено,тихо без въртене на гуми и да ускорявам доста по-бързо и ефективно от колегата с баварката, който освен че си износва гумите безсмислено, но и явно мощността му отива в пищенето и не ще да ускорява, докато се мъчи да я вкара в пътя
          Лигавщини са това Жоро, дето ходят по голфаджиите и баваркаджиите... Момчетата с туристическите мотори се държат много адекватно на пътя и рядко създават опасни ситуации. Особено когато се движат в група забелязвам, че правят формация и карат спокойно. В Атина най-страшни са пистовите и малките "папакита" дето им викат. Първите се срещат сравнително рядко докато другите са буквално навсякъде и си карат както им дойде..
          Real Recognize Real

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Най опасни са тези които не дават мигач. Независимо с мотор или кола, даже и не гледат в огледалото. За това от снощи почнах да колекционирам странични огледала и ръчки за мигачи. Едно ауди остана без тези атрибути.
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Тоя па ако земе да колекционира каски...
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Крайно време според мен темата да се преименува на "Защо мотористите МРЕТЕ". Много хора тук пишат точно това. По неизвестна за мен причина не го правят в по-подходящата тема (дето иде реч кой какво го дразни при мотористите). За мен отдавна се изясни (не, че не го зная де), че на пътя има убийци и самоубийци. Смятам, че карам внимателно, но правейки си експеримент преди доста време да карам съвсем според ЗДвП установих, че за 10 км. в София ме изпревариха от дясно и ляво (даже с клаксон) поне 5 автомобила, като поне два щяха да ме отнесат. Случвало ми се е разбира се и скутери да изникнат между колите пред мен. Ма това не ме кара да ги мачкам. Това всичкото с мотора де. Имам и случаи дето за 15 (петнадесет) минути три ТИР-а искаха буквално да ме очистят. Ма това са неща дето не са интересни на повечето пишещи тук. Ся гледам вече се коментират тук и леки автомобили БМВ-та та явно и на повечето писатели им е омръзнало да пишат за мотори.
                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                ...Колеги(мотористи), не се Абете-излишно е(аз се отказах преди десет години).Нито ще ви разберат, нито ще ви повярват.И тая и сродната тема са в типичния форумен стил "Искам да се оплача"...
                Силно се надявах темата да се превърне в дискусия в която(мотористите) да си обсъдим проблемите, опита, горчивия опит, да спорим, да се напсуваме и сбием ако трябва, но да сме си полезни и да направим така, че километрите ни да са повече .Уви!"Хотелось как надо, получилось как всегда"(искаше ни се да го направим както трябва, а се получи както винаги).Налага ми се да влизам в обяснителен режим пред хора, които са виждали мотор само на картинка...Аз приключих участитето си в темата.
                Последно редактирано от ЕМО; 29-05-18, 00:55.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  И аз нещо такова исках да кажа преди няколко страници, ама нали е тема за мотористите... Каквито ни мотористите, такива ни таксиджиите, маршрутките, тираджиите, неделните шофьори, тарикатите, гъзарите с лъскави бангия, келешите с пернишки голфове за по 300 лева, и вся останала сволоч. Просто сме си такива. И такива ще бъдем. Защото... /в подписа ми е/.

                  Я някой да отвори тема за таксиджиите, че да ги видим и тях. Или за някои от другите групи...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Силно се надявах темата да се превърне в дискусия в която(мотористите) да си обсъдим проблемите, опита, горчивия опит, да спорим, да се напсуваме и сбием ако трябва, но да сме си полезни и да направим така, че километрите ни да са повече .Уви!"Хотелось как надо, получилось как всегда"(искаше ни се да го направим както трябва, а се получи както винаги).Налага ми се да влизам в обяснителен режим пред хора, които са виждали мотор само на картинка...Аз приключих участитето си в темата.
                    Напротив - смятам, че е доста полезна за този, който чете по-дълбоко...
                    1. предполагам, че голяма част от участниците в дискусията сме карали мотор и то легално, а не по селския кър... Т.е. споделят проблемите, но това навярно не харесва на дадена аудитория...
                    2. както казва един колега в офиса - опитен човек (1935 набор ) - 'той г.за си е един и същ, независимо дали е в мерцедес, или на трикрако столче'.. Или на седалка на мотор
                    Т.е. ако шофьорът си е г....з, няма значение дали ще го качиш на Иайго или на Р1 - той пак ще си прави простотии... Трябва сопа...
                    Обаче как да стане, като моторджиите се смятат за неприкосновени - загледайте се на колко от правещите простотии на две колела им се виждат номерата?
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      То на "джипаджиите" като се виждат номерата и гледам са започнали да се чувстват като силно прикосновени.

                      Преди няколко дни си правим следния експеримент, "заспиваме" с автомобила по Аспарухов мост с 60 км/ч, т.е. 10 над ограничението (по километраж и в толеранса) и гледай за какво иде реч, ето не съм голословен, всеки може да си го направи експеримента, на всеки по-натоварен градски път с дължина 2050 метра, без кръстовища, без пешеходни пътеки, без спирки ... та да се върнем на темата - попадаш все едно на състезание от Формула 1 и от подминаващите с такава разлика в скоростта така, че в края на моста да не ги виждам, все културни, умни, отговорни "автомобилисти".

                      Сега се върнете в началото на темата, там един колега е писал какво се получава, когато "моторист" реши да кара по всички правила и ограничения и ви пожелавам другата година да ви ухапе някоя муха и да решите да карате мотоциклет и да тръгнете да карате, лекичко, бавничко в десничко, послушни, добри и после ще пишете тука как е минало упражнението.

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                        То на "джипаджиите" като се виждат номерата и гледам са започнали да се чувстват като силно прикосновени....
                        Хм... Не си ли се замислял, че има малка разлика....
                        Има ли разлика в последствията на 'джипаджиите', и на моторджиите с огънатите номера при преминаване покрай камера с превишена скорост?
                        Има ли разлика в последствията на 'джипаджиите', и на моторджиите ако единия и другия решат да не спрат на палка... И кои го правят по-често
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                          с 60 км/ч, т.е. 10 над ограничението (по километраж и в толеранса) и гледай за какво иде реч,та да се върнем на темата - попадаш все едно на състезание от Формула 1 и от подминаващите с такава разлика в скоростта така, че... добри и после ще пишете тука как е минало упражнението.
                          Айде нЕма нужда - тояга и тва е... Отдавна е, ясно и тясно, че не само българина, ами и кой да е друг не му ли изтупаш джоба... Ама са изтупвали още джоба на дедо му... Та и от баща си знае, докато стигне и до твоя син... Карайте бе, карайте... до 10 км превишение - 15-35 Е - демек 70 лв. над 10 км - 50 Е-75Е - 150 лв. над 20 км - 100 Е-250 Е и точки - 500 лв. над 30 км - 500 Е - 1000 лв. и 6 месеца без права при повторно такова - 1000 Е - демек 2000 лв. и поне 1 год. при трето не ми се мисли + отнемане завинаги... ама нЕма от нашТе, нема от вашТе... снимка + дело-постановление и т.н. и пА гледайте да не ги платите, ей, тЕ тогава става още по-весело... карайте бе, карайте... Е, в оная Европата е тЕ така... За сичко друго си има писти и полигони, има клубове, светли ауто мото празници... и т.н. за да се прибират кАт са си начесали крастата...( и то барабар с дЕцАта в минивана, дето са гледали кефа на таткото, ама са и понаучили нещо си за правилата)... А не нашиот КАТ да ни я чеше, или ние на тях... И то е едно чесане - мижи - да те лажем - на оня свако му, на оня бако му, имал човек, ама кво да праиш, 6 млн. население общо - не казвам държава - демек 3 квартала на Истанбул... Ама и там да се пробвате, и шЪ видите пак разликаТа... ))
                          Последно редактирано от ivied; 29-05-18, 21:21.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Абе и в сериозна част от оная Европа народа си кара с до +10км/ч що годе често Ама е изключение да видиш някой с +20км/ч
                            Но за тоягата си прав...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Според казаното до тук излиза, че моторджиите мрат щото другите караме бързо! Така ли да го разбирам?
                              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                              Стефан Арзатов

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                                ...

                                Сега се върнете в началото на темата, там един колега е писал какво се получава, когато "моторист" реши да кара по всички правила и ограничения и ви пожелавам другата година да ви ухапе някоя муха и да решите да карате мотоциклет и да тръгнете да карате, лекичко, бавничко в десничко, послушни, добри и после ще пишете тука как е минало упражнението.
                                Трудно.
                                Днес сутринта отивайки на работа виждам паркирана в отбивката на бензиностанция патрулка. Там редовно оставят камера за скорост. Движех се в лявата лента с превишена леко /около 20-25км/ч. скорост. Свалих на 3-та скорост и кротнах на 54-58 км/ч. В дясната лента изпреварих бордови форд транзит и такси. Застигна ме ауди. Още на голямо разстояние от мен се разсветка с би ксенона. Като ме наближи и застъпи клаксона. Или не беше видял ченгетата, или не му пукаше... Стоеше до задницата на мотора, подаваше газ и точно преди да ме удари рязко натискаше спирачки.
                                Като изпреварих 2-те коли бавно, бавно се прибрах в дясната лента. Изпревари ме с мръсна газ.
                                И това сутринта в 8,20 ч.
                                Найс, ААА?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X