Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
    А какво ще кажеш за чакащ на място моторист за ляв завой на светофара и отнесен от чичак решил да прави от средна лента обратен завой...щета за мотора три бона и счупен крак за колегата....
    И колко са, процентно взети такива случаи в общата катастрофска статистика на двуколесните, два, три процента? На фона на масовата картинка- шофьорът на четириколесно не е забелязал мотоциклета или не е преценил правилно колко бързо идва? Неотдавна, докато изпреварвах на разрешен участък ми изскочи насреща такъв индивид иззад далечния завой, лепнал коляното за асфалта- що отивам автоматично в киреча, понеже е трябвало да държа сметка, че някой си може да се движи със 120-130 там, където има ограничение 50?
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Братушките са малко по-категорични - 1000сс Хонда от 100 до 0 за 85 метра. Това съпоставено със средно 37 метра при нормален автомобил и 31-32 при спортен.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Братушките са малко по-категорични - 1000сс Хонда от 100 до 0 за 85 метра. Това съпоставено със средно 37 метра при нормален автомобил и 31-32 при спортен.
        Тия по 30 метра, ги броят без време за реакция, сработване и пр.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Тия по 30 метра, ги броят без време за реакция, сработване и пр.
          И с тях да ги броят, пак няма щастие.

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Ами на мен инструктора ми е набивал в главата, че се кара със скоростта, с която мога да спра внезапно до там до където виждам. Значи ако от 100 до 0 трябват 85 метра, карам със 100, там където имам поне 85 метра видимост.
            Някой го беше сложил в подписа си тук "Не карайте по-бързо от колкото ангела Ви пазител може да лети!"

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              И тука идва следната сметка:

              При 50 км/ч мотоциклета има 18м спирачен път (на сухо). Четириплюсколесните колеги имат навика да оставят по-малко от 10 м. дистанция, като решат да ни засичат. Можем да караме и с 30, но тогава ни газят в гръб.

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                И тука идва следната сметка:

                При 50 км/ч мотоциклета има 18м спирачен път (на сухо). Четириплюсколесните колеги имат навика да оставят по-малко от 10 м. дистанция, като решат да ни засичат. Можем да караме и с 30, но тогава ни газят в гръб.
                И ви засичат най-нагло и нарочно... И ако ги ударите случайно с 10км/ч това е по-смъртоностно отколкото със 110... А с 30 като ви ударят в гръб, а колата е с 50, направо на място ви оставят сигурно.

                Първо, никой няма навика да ви засича нарочно. Просто мотор се забелязва по-трудно(с висока скорост още по-трудно). Още по-трудно му се определя и скоростта. А динамиката, с която той може да прави някои маневри, често е извън представите на нормалните шофьори (и обикновенно извън рамките на закона и здравия разум).

                Второ, да ви сгазят в гръб е много по-малко вероятно, защото ви виждат. А е ясно, че нарочно няма кой. И едва ли има много жертви на такива нелепи инциденти.

                И трето, не знам дали можете да карате с 30, ама даже и с 50 е рядко изключение.

                Как точно карането с доста превишена скорост ви помага?!
                Може чувството да изпреварвате другите като спрели, да ви е много ценно, както и представата, че за повечето от изпреварваните все едно се появявате от нищото, но тогава не ревете срещу другите.
                Казах вече, с каквото и да било транспортно средство, ме е страх да изпреварвам хора които не ме виждат и го правя рядко и внимателно. Вие го правите постоянно и страха ви се е стопил. Ама това е чувството, което ни е дадено от природата да ни пази, не може хем да сте безстрашни, хем да се чудите защо мрете - едното е пряко свързано с другото.

                Карайте както очакват другите, все едно сте с коли и ще сте в безопасност. Бонусите ви си остават, провиране в задръствания, по-Добро ускорение в рискови ситуации при нужда, скорост до 30% над разрешената, също обикновено е ОК както и за целия трафик.

                Ама докато съм в движение да ми се бутате до мен в лентата, да изпреварвате без оглед насрещно движение и то с километри, да ми се явявате от нищото с много превишена скорост и/или някакви експлозивни изпреварвания от малка дистанция... проблема ще си е ваш. И не защото нямам най-доброто желание да ви улеснявам живота, а просто защото няма да ми дадете тази възможност или просто ще поискате прекалено много в неподходящ момент.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  И ви засичат най-нагло и нарочно... И ако ги ударите случайно с 10км/ч това е по-смъртоностно отколкото със 110... А с 30 като ви ударят в гръб, а колата е с 50, направо на място ви оставят сигурно.
                  Даже теорията гласи, че ударът, ако сме карали с 50 и са излезли на 10м пред нас ще е с между 35 и 40 км/ч. Скоростта не намаля равномерно при спирането (особено вземайки предвид времето за реакция). Еквивалентно да скочиш от втория етаж и да се приземиш по корем. Какви мислиш ще са резултатите, даже при най-добра екипировка? Ако кола те удари в гръб с 50, шансът е, че ще те остави на място. Или поне ще ти счупи гръбнака.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Първо, никой няма навика да ви засича нарочно. Просто мотор се забелязва по-трудно.
                  Откъдето и кампанията "Пази моториста". Не че разчитаме само на нея, но не е лошо колегите реално да гледат, вместо да говорят по телефона, пушат, скубят си веждите и т.н. Блейки колкото искаш, безхаберници и непукисти още повече, а като добавиш и селяците, които ползват нарочно предимството на по-тежкия...

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Второ, да ви сгазят в гръб е много по-малко вероятно, защото ви виждат. А е ясно, че нарочно няма кой. И едва ли има много жертви на такива нелепи инциденти.
                  Идея нямаш, колко често се случва. Откъдето и горещото ни желание да стоим МЕЖДУ колите, а не зад тях.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Как точно карането с доста превишена скорост ви помага?!
                  Държи ни далеч от обсега на останалите четириколесни колеги. Които превишават разрешената скорост също така.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Карайте както очакват другите, все едно сте с коли и ще сте в безопасност.
                  Практиката опровергава много бързо тази заблуда. Казвам го от личен опит. Това, че карам по правилник, мога да си го позволя, само поради достатъчно дългия си шофьорски стаж и все още добрите реакции и здрави нерви. Но даже и аз се страхувам да се наредя в колоната пред светофара.

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Цецо,имал съм случай например,някакво синьо тунинговано субаро,се опитваше да ми докосне задната гума при скорост 210 км.Не го познавам,не е имало конфликт,показах му че няма шанс ,е и....

                    Разправяй ми вицове че някой ще ми пази гърба...айде няма нужда

                    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Теории бол. Сигурното е едно- такива теми настройват всички срещу двуколесните. Както парадите на педалите.
                      Не са чак толкова зли шофьорите, поне не колкото селянчетата ватмани от тзв.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Цецо,имал съм случай например,някакво синьо тунинговано субаро,се опитваше да ми докосне задната гума при скорост 210 км...
                        Този ще да е бил или някой негов фен Някои хора могат да са опасни и на детска триколка.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Теории бол. Сигурното е едно- такива теми настройват всички срещу двуколесните. Както парадите на педалите.
                          Не са чак толкова зли шофьорите, поне не колкото селянчетата ватмани от тзв.
                          Весков, а спомняш ли си случая с чешита от младост4, дето влизаше в насрещното, за да гази мотористи? Съвсем не е единствен ще знаеш.
                          Прав си, че толкова зли са рядкост. Но безхаберието убива не по-малко.
                          Айде направи сметка, колко погънати ламарини има на ден в София? Поне половината шофьори са пострадали без вина нали?
                          При моторите, вместо погънати ламарини има счупени кости и откъснати крайници. Ако извадим късмет. И поне в половината случаи моториста е спазвал правилника.
                          Прав си, че трудно забелязвате мотоциклетистите. Особено тези, които карат нормално. А такива има много. Иначе да сме се свършили досега.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            абе мислех си само да чета,ама не се трае вече! както и да е тук давам моето ЛИЧНО мнение. един от основните проблеми е че в бг-то законът е създаден да се нарушава. това е едно от първите неща, които трябва да ни излезнат от главите. не визирам мотористите, а като цяло. второ като виждаш че някъкъв там бързак иска да мине-ми направи му път. какво толкова ти пречи? колкото по-бързо го пуснеш- толкова по-скоро ще се отървеш от грижата да следиш2или3 огледала, пък да преценяваш пред теб зад теб и т.н. следващото нещо е задължителен полигон-маневри и паркиране за да се научиш какво е габарит на колата и как да се справяш с него. тия с купените книжки си личат от далече. не съм бил в много държави извън бг /малко се отклонявам/, но никъде не съм видял нарочно "затапване" тип "само аз да съм отпред"; "пържене" с дългите светлини тип "аре бе тъпак -махни ми се от пътя." говоря за чехия, сърбия, румъния и македония. не гледайте клипове от уса-там законът е да се спазва и ако пропуснеш тази малка подробност-може наистина солено да ти излезе. има и друго нещо в гореспоменатата трибуквена държава, да не кажа и в доста европейски: там се клюкарят по безобразен начин. само че се обаждат като бдителни граждани, съвестни данъкоплатци и загрижени за спазването на морала и законите. фийл да дифъренс?

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              Този ще да е бил или някой негов фен Някои хора могат да са опасни и на детска триколка.
                              Как смеЙш?! Туй високоуважаван член на форумЪт, за когото събираха пари преди време!
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Държи ни далеч от обсега на останалите четириколесни колеги. Които превишават разрешената скорост също така.
                                И съвсем добре ви помага да се размажете в някоя "блейка" с максимална ефективност по отношение на количеството гипс и ролките бинтове, ако изобщо след случката има смисъл от такива.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X