Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - борба с родителския авторитет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помощ - борба с родителския авторитет

    Кеф и самодоказване са различни неща понякога. Понякога самодоказването не е лошо нещо, понякога е направо необходимо, а понякога изключително вредно. Зависи от подхода и дозата.
    "Нецелесъобразните" дейности, погледнато реално, са в основата на това, което наричаме цивилизация.

    Коментар


    • #92
      От: Помощ - борба с родителския авторитет

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      "Нецелесъобразните" дейности, погледнато реално, са в основата на това, което наричаме цивилизация.
      Да, homo ludens. Наскоро го споменахме в оная тема за какво служи Париж. На практика всички спортове, освен "военно-приложните" са "нецелесъобразни дейности". Ама тука веднага някой ще възрази, че офф-роудът е именно военно-приложен спорт. Аз пък ще му кажа да намали гледането на филми и да свърши някоя работа.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #93
        От: Помощ - борба с родителския авторитет

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Не познавам някого, на когото карането на мотор е самоцел.


        Аз пък не познавам моторист , който да си ползва мотора за пазаруване или за да си прибира децата от детската градина!

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Но аргументи като вятъра в косите, романтиката с мотора и прочее, са ми толкова въздействащи колкото същите на някоя кифла след фризьорски салон...
        Венци,току що обяви целия раздел "Мотоциклети" за кифли-от тежките до триаладжиите. Любопитен съм как биха реагирали Събин,Жоро Хаджиев,Гълъбин или близнаците(да не изброявам всички).Жалко , че спряха да пишат...
        Апропо-отдавна съм се отказал да обяснявам на немотористи идеята на мотора.Безсмислено е!

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Оказа се, че участвал в някакви ММА-битки със залози
        Това беше едно от нещата които имах предвид , когато писах за "шилото и торбата".Гагич,не се притеснявай-следващата "простотия" ще или бънджи или парапланеризъм или...(по избор).

        Това пък:
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        "Уе-уе к`ъв съм майстор, как скачам по бабуните и ровя в калта с тоя мАтор! Кой като мен?!"
        изобщо даже не искам да го коментирам!
        Последно редактирано от ЕМО; 27-11-16, 23:59. Причина: блее
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #94
          От: Помощ - борба с родителския авторитет

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ми тука ми разправят как моторът бил средство за придвижване, а темата определено е за каране на мотор за кеф, за "себедоказване". Зависи какво имате предвид под себедоказване. За мен е себедоказване и това "Уе-уе к`ъв съм майстор, как скачам по бабуните и ровя в калта с тоя мАтор! Кой като мен?!" Това, ако не е себедоказване, какво е? Ами аз 100 % от участниците във форума, които имат мотори и които познавам лично, карат тези мотори ЗА КЕФ, не за да разнасят пици с тях. И не ходят на работа с тях. Напълно "САМОЦЕЛНО" ги карат. Другите, които правят кални разходки не с мотори, а с коли, също го правят не по работа, а САМОЦЕЛНО, за кеф, за (да си дойдем на думата) себедоказване. Ти от кои си, че си седнал тука авторитетно да питаш? Мотор караш ли и защо?
          Защо и тука трябва да пишеш глупости? Съмнявам се , че някога си карал мотор , приеми го , че мотора не е за всеки и , че от моторист до "моторист" има голяма разлика. А относно това дали е военно-приложен спорт , много си сбъркал , ама много. Ходи тренирай спортна стрелба и се гордей с постиженията си.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #95
            От: Помощ - борба с родителския авторитет

            Венци,току що обяви целия раздел "Мотоциклети" за кифли-от тежките до триаладжиите. Любопитен съм как биха реагирали Събин,Жоро Хджиев,Гълъбин или близнаците(да не изброявам всички).Жалко , че спряха да пишат...
            Апропо-отдавна съм се отказал да обяснявам на немотористи идеята на мотора.Безсмислено е!
            Остави ти тая работа, нищо такова не съм обявил..., много добре знам за какво служи мотора, още по-добре знам за какво не бива да служи... Впрочем същото важи и за много други работи, джипки, коли и какво ли не... както справедливо бе отбелязано по-горе... Че дори и за храната и пиенето важи същото, ама явно не съм особено ясен щом не ме разбирате...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #96
              От: Помощ - борба с родителския авторитет

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Аз бих я формулирАл :Тате , мамо , мерак ми е .Съдействайте. А не :Как да ги принудя , шот ми е мерак.
              Кой е казал , че в семейство на счетоводител не може да се роди рокер.
              Е тука имаше една стара реклама :
              "Къде сбъркахме.."

              Коментар


              • #97
                От: Помощ - борба с родителския авторитет

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Защо и тука трябва да пишеш глупости? Съмнявам се , че някога си карал мотор , приеми го , че мотора не е за всеки и , че от моторист до "моторист" има голяма разлика. А относно това дали е военно-приложен спорт , много си сбъркал , ама много. Ходи тренирай спортна стрелба и се гордей с постиженията си.
                Защо глупости? Ти да не би да ходиш на работа или на пазар с мотор? А аз съм карал мотор цели 2 (два) пъти. И двата пъти се пребих и счупих моторите.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #98
                  От: Помощ - борба с родителския авторитет

                  Мдааа! Доктора ни подложи една динена кора на която се изпързаляхме всичките.Личи си липсата на авторитетите:

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  ... Събин,Жоро Хаджиев,Гълъбин или близнаците(да не изброявам всички).Жалко , че спряха да пишат...
                  които много бързо щяха да се ориентират ! От раздел "мотоциклети" го обърнахме на раздел "будната съвест на квартала"(за разпозналите се-ако обичате...Тука сме моторджиите! ).

                  Та да се върнем към началото:

                  Първоначално публикуван от Niki003 Преглед на мнение
                  Здравейте,аз съм момче на 13 години и отскоро много се кефа на красивите мотори но тате е против а мама е за но не знам как да накарам тате. Моля ви помогнете ми много съм зарибен! Ще се радвам ако ми напишете как да го накарам
                  На кое точно се кефиш,брат? Да ги караш,да ги ремонтираш,да ги конструираш,да ги рисуваш,да ги снимаш...? И кои точно мотори те "кефат"-пистови,кросови,ендура,чопъри?Пък ние ще помагаме ако можем и с каквото можем...
                  Последно редактирано от ЕМО; 28-11-16, 01:47. Причина: допълване
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #99
                    От: Помощ - борба с родителския авторитет

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Защо глупости? Ти да не би да ходиш на работа или на пазар с мотор? А аз съм карал мотор цели 2 (два) пъти. И двата пъти се пребих и счупих моторите.
                    Други са ми разбиранията относно карането на мотор. А ти недей да "караш" трети път , явно не е за теб. Но ако някога искаш да пробваш истински спорт , бих ти отделил достатъчно време така , че да разбереш за какво повечето колеги от форума карат мотор , пък нищо чудно тогава и ти да си купиш мотор.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      ...разбиранията...
                      Де да можеше и да разбереш какво съм писал, ама няма шанс. Важното е да се плюва.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Най-лесно е да пораснеш и със спестени от твои дейности пари да си купиш мотор.
                        Аве години спестявах. 5 дена в седмицата по 2 пъти на денсъм ял филии с най-долнопробния пастет + по 1 кафе на ден... 2 (две) години така...

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Борбата с родителския авторитет може да се изрази единствено с финансова независимост.

                        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                        Ела да поработиш като санитар в Спешното във Варна само за 1седмица през лятото и после аз ще ти купя мотор , ако още искаш!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Ами хем е вярно, хем не. В Спешното (навсякъде) ако се загледаш направо можеш да си привършиш с кеф живота и няма да съжаляваш. (бачкал съм в леч. заведение 5 години, не го пиша случайно)

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Напълно съгласен!
                        Моят син го уча от малък да кара и смятам да го науча да кара безопасно и извън пътя, доколкото мога. Сигурно е, че ще кара, поне да не е на приятел пистарката с 200.
                        Ако има кой да ти възпита правилно мислене и поведение, навици... Тогава кубиците и скоростта ще са правилно използвани...

                        С други думи: Родителски и роднински (приятелски) авторитет ще има докато си жив. Въпроса е ти да си убеден в това, което предприемеш и да си отговорен за постъпката и всичко, което следва от нея...

                        На 42 годни, след 26 години мечтане си купих първия мотор. Много приядели ми се чудеха, защо на дърти години се занимавам с подобни неща и се опитваха да ми наливат акъл. Всеки, който се опита да ме вкара в пътя получи като "награда" средния ми пръст. Родителите... те знаеха, че не съм малък и знам какво правя.
                        Никой преди това не ме е учил на поведение на пътя, как да карам, техники и т.н. Почнах от нулата да се уча. Все още уча и греша...

                        Струва си!

                        Дерзай и успех.
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                          Аз пък на пук на всички мога смело да напиша.На 44 години съм моторите винаги съм ги карал за кеф и ще продължавам да го правя! Синът ми е на 15 г. кара с мен още от преди 5 години.Имам 3 мотора кеф ти на асфалта кеф ти в гората.
                          Към момчето с темата мога да му дам съвет .Ако си изпълнителен стриктен и с добро поведение бъди настоятелен може и да ти се получат нещата!
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                            аз какво да кажа? то години се трупат, то опит от разни марки и модели, скутери, ендуро,чопъри...никой не се е родил научен. факт! постоянство, дисциплина и нестихващо желание. това е за мен рецептата. само дето пистарките никога не са ми били любими за каране. не е моят тип и това е. преди доста години /1994-1996/ продавах ямаха в първия магазин на марката в софия, имах щастието и възможността да карам всичко от всичко. дори и тогава имаше версии с големи кубици и намалена /restricted/ мощност. просто го казвам като вариант при избора на машина. що се отнася до покупката и "навиването" на мама и тате, може да се наложи да изчакаш...но да не забравяш. а защо да не напишеш писмо на онзи с бялата брада? може пък и да го прочете...успех!

                            Коментар


                            • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                              Аз пък, не познавам 13- годишен, който да си озаглави така темата.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Аз пък, не познавам 13- годишен, който да си озаглави така темата.
                                И аз. Добре че сме модераторите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X