Обява

Свий
Няма добавени обяви.

,,Странен" шум от пистов мотоциклет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Размечтахме се нещо...

    ..
    Ами май Марто споделя ежедневието си, а не мечти..
    А щом там може, и тук ще стане - в тоя или следващия живот?

    Коментар


    • #32
      От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

      Там не е тук.

      Коментар


      • #33
        От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Въпросът е че нищо от това не важи за мотоциклетите, защото КАТ няма организацията да ги спира и проверява ефективно.
        А да си над закона вероятно придава допълнително усещане за ,,свобода"
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #34
          От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          А да си над закона вероятно придава допълнително усещане за ,,свобода"
          Докторе, няма-няма и се нацупиш над някоя вселенска неправда и ти се чуди човек как знаеш толкова много а имаш толкова тесен поглед върху някои работи.
          Я да се върнем на т. 1: жалба в КАТ писал ли си за шумни мотоциклети?

          Коментар


          • #35
            От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

            Вярвам, че поне малко допринасям към всеобщата борба...

            p.s. подавал съм И жалба за ухапване от ,,бездомно" куче.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #36
              От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

              Доста се профанизира дискусията (ако е имало цел изобщо да бъде дискусия).

              Всеки има право да си създава стереотипи и предубеждения или да приема чужди такива, дори си мисля, че може да си позволи да ги насажда на околните, като отговаря само пред собствената си съвест.

              Ето няколко такива предубеждения извлечени от тази тема, с единствена цел, някой да не реши несъзнателно да ги приеме като свои.

              1. Всички шумни гърнета имат единствената цел да привличат внимание, към някой с комлекси за малоценност
              2. Всички шумни гърнета са менте или са направени некадърно от гаражни майстори

              Дори стоковите ауспуси на по-новите спортни мотоциклети са доста шумни на пълна газ особено при високите оборотни режими.
              Има мотори в напълно стоков вид, веднага се сещам за RSV Mile, който със напълно стоковия си и абсолютно легален в цяла Европа, че и Америка ауспух може да ви събори прозорците на къщата и при яко раздаване на газ се чува през 7-8 пресечки.

              Ако някой ви кара под прозорците в малките часове и ви нарушава почивката, задействайте съответните институции, при достатъчна настоятелност от ваша страна те си вършат работата, ако някой ви дразни, докато си карате колата с това, че "търсел внимание с шумния си мотор" и за вас това е натрапчива мисъл от която не можете да се отървете, най-добре е да потърсите медицинска помощ.

              Напълно разбирам как се чувствате, преди да се кача на мотор и аз мразех моторите и шума от тях, смятах ги за безмислени и се чудех как може хората да ги карат (дори имах натрапчиви мисли, но не съм търсил медицинска помощ), сега вече знам защо ги карат, но не мога да ви го обясня при положение, че не сте карали мотор.

              5 к.с. имат значение, ако си го карал 2-3 години и ти е поомръзнал, това ти дава нови усещания и много други неща, дори маслото в предницата да си смениш и моторът ти става друг, но тези неща да се обясняват на човек, който не е карал мотоциклет е все едно да обясняваме на вегетарианец за достойнствата и начините на приготвяне на свинската вратна пържола.

              Коментар


              • #37
                От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

                Да се ,,режеш" в градски условия от един светофар до следващия, имайки 5 к.с. отгоре - усещане, което няма как да ти ,,поомръзне", чиста проба ,,състезателен дух"

                Извинявам се за ,,профанизирания" коментар, все пак не съм ,,посветен" в тази духовна ,,кулинария".

                Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                Ако някой ви кара под прозорците в малките часове и ви нарушава почивката, задействайте съответните институции, при достатъчна настоятелност от ваша страна те си вършат работата...
                Как предлагате да се получи това на практика
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #38
                  От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

                  Не е баш така! Карам доста големи мотоциклети, които работят като електрически. Също ме дразни шума от някои машини и най-вече от поведението на водачите им. Ама хора всякакви и мотори всякави.. Откровена простотия също така, е на светофара да слушам музиката от съседната кола, без да съм я поръчвал...
                  Повечето чопъри нямат каквито и да е заглушители, пък са легални навсякъде.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: ,,Странен" шум от пистов мотоциклет

                    Всеки мотор има един номер на заглушителя който съвпада с модела на мотора ,а в талона на мотора пише колко шумен трябва да е мотора при определени обороти , а те са по-малко от максималните , поради простата причина , че в града не се кара на пълна газ. Максимално разрешената скорост в градовете е 50 км.ч. , максималната скорост на много от моторите е 120-150 км.ч , на първа предавка , тогава са много шумни , но по-големият проблем е тази скорост в града. Тунинг ауспуха вдига мощността с 2-3 к.с. и до някъде променя кривата на въртящият момент , но при ограничение от 50 км.ч , няма как да се усети. В интерес на истината , температурата и влажността на въздуха оказват по-голямо влияние върху вървежа на мотора. За повече мощност се променя цялата изпускателна система , горивната система , електрониката. Но в много случаи , един тунингован мотор върви по-бързо на пистата , и по-бавно и проблемно в града , затова от тунингован мотор извън пистата полза никаква. Освен това в световните шампионати по мотоциклетизъм , също има ограничения на шумността.
                    Мен също ме драсни повече музиката която не съм поръчал , фасовете и семките по стоянките на такситата , мутресите с "изработени" коли и книжки , комплексарите които не понасят някой да кара пред тях .....
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X