Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се съберем риболовците в група

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Да се съберем риболовците в група

    Речния риболов на пъстърва ми е любима тема
    Ловя само с мухарка - този метод на риболов е най близо
    до почивка сред природата и гимнастика

    Коментар


    • #32
      От: Да се съберем риболовците в група

      Мухарката е висшия пилотаж. И аз отвреме-навреме се пробвам, колкото да си актуализирам намеренията да си намеря добър учител.
      А иначе за оборудването на фидера горе-долу на 80% съм наясно с какво ще се боря, само да заделя бюджет за което, че то не е само прът и макара като разход...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #33
        От: Да се съберем риболовците в група

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        ... А иначе за оборудването на фидера горе-долу на 80% съм наясно с какво ще се боря, само да заделя бюджет за което, че то не е само прът и макара като разход...
        Е това са основните и най-сериозните разходи. Със стойките винаги може да се импровизира, влакното може и да не е плетено, а кошничките са си консуматив и не са толкова скъпи.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Да се съберем риболовците в група

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Аз съм любител-шаранджия...Приемате ли ме?
          То и аз съм любител,но без слука от шаран.
          От две години ходя с всичките му процедури и захранки,но късмет не ме спохожда!Упорит съм и затова не съм се отказал.Утре пак на проверка,по Шарковския вилает!Предимно боря на реката щука на рибе,с две тройки на повод!Друго няма.Тази година имам навъртени 2500-3000км. по-сукаците с нито едно рибе!Сега чакам Дунава да падне,че и там да се запиша с капо.Попринцип любими риби са ми Сом и Амур,но само любими.

          Коментар


          • #35
            От: Да се съберем риболовците в група

            Аз съм предимно плувкар с известен сантимент към щуката. В последно време се открехвам и на дъно за сом и шаран, а до няколко дни предстои да навляза и в тайните на фидера. Харесал съм си едно телефидерче на Maver - Thor на 3,90 с акция 80 гр, което мисля да ползвам както за конвенционалния риболов с кошничка , така и за риболов на леко с плувка. Тук реките все още са дебели, но с всеки изминал ден се оправят, тъй че се надявам до ден-два да си бия шута нанякъде.

            Коментар


            • #36
              От: Да се съберем риболовците в група

              Здравейте!
              Някой скоро да е посещавал язовир Йовковци.И ако може да ми даде някаква информация какво може да се хване по това време на годината и на каква манджа.
              Благодаря предварително
              Константин Вълчанов.0888313247

              Коментар


              • #37
                От: Да се съберем риболовците в група

                Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
                Здравейте!
                Някой скоро да е посещавал язовир Йовковци.И ако може да ми даде някаква информация какво може да се хване по това време на годината и на каква манджа.
                Благодаря предварително
                О! И аз чакам да прочета инфото.....
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #38
                  От: Да се съберем риболовците в група

                  Колега бях там преди 10 дни.Всеки ден по няколко проверки от горски и риболовни.Не можеш да си пуснеш, лодка,нито да хвърляш зад шамандурите забранено е къането и паленето на огън,също така и риболова след 20.00ч.Ако тези забрани ти харесват и се примириш с тях може да хванеш сом,щука,добър морунаш,на корасан калве и толстулоп.
                  Седем милиона души имат щастието да живеят в България, а останалите хора по света, нямат това щастие, но пък имат всичко останало..
                  LZ1BGM Тел.0887482136

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да се съберем риболовците в група

                    Първоначално публикуван от zipmotors Преглед на мнение
                    Колега бях там преди 10 дни.Всеки ден по няколко проверки от горски и риболовни.Не можеш да си пуснеш, лодка,нито да хвърляш зад шамандурите забранено е къането и паленето на огън,също така и риболова след 20.00ч.Ако тези забрани ти харесват и се примириш с тях може да хванеш сом,щука,добър морунаш,на корасан калве и толстулоп.
                    Да не би Европата да е дошла вече на някои места в БГ? Значи е тъмън за мене...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да се съберем риболовците в група

                      Благодаря колега zipmotors за бързия и точен отговор.Ние ще ходим с децата така че риболов точно няма да има.
                      Константин Вълчанов.0888313247

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да се съберем риболовците в група

                        Re: йовковци

                        от muso » Сря Юли 21, 2010 4:10 pm
                        Прилични червеноперки, на сладка царевица. Някоя друга каракуда на същата стръв.
                        За протеинови топчета съм леко скептик. Не, че няма шаран де .
                        Има колеги с уловени щуки на спининг, аз не мога да се похваля че съм от тях. Поне през последните излети.
                        Успех

                        http://forum.fishing-mania.com/viewt...EA%EE%E2%F6%E8

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да се съберем риболовците в група

                          Преди близо 2 месеца бегло засегнахме темата за фидерния риболов, но нищо конкретно не се каза - кой с каква пръчка лови, на коя марка, предпочитан монтаж, макара...такива работи. Интересува ме триделна пръчка на Tica, модел..., 4.20 дължина, акция 60-120г.- някакви впечатления, ще се ползва предимно на река/Дунав/. И нещото, което във Видинските магазини никой не коментира/а уж сме сиромаси/-продават ли се резервни части за модела? На слука!
                          "Make love, not war!"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да се съберем риболовците в група

                            Нещо темата замира ,а хубавото време е на привършване.Така и не успяхме да се съберем на риболов.Ако имате някави идеи за излед с радост ще се включа.Яз.Искър е близо до София и е идеален за такава среща .
                            Седем милиона души имат щастието да живеят в България, а останалите хора по света, нямат това щастие, но пък имат всичко останало..
                            LZ1BGM Тел.0887482136

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X