Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kъде кълве?

    то май тогава още не беше пуснат за спортен риболов
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • До: Kъде кълве?

      Здравейте колеги!
      Събота и неделя бях на вилата на един приятел в с.Пастух.
      Идеята беше да му помогна да поизчистим двора от ненужните храсти и дървета(скоро купи вилата и е доста запустяло) в събота,а в неделя да прекараме денят на р.Струма,която е на 5 минути пеша от двора
      Бях се настроил за пръскачи и уклей,но греда обиколихме реката от Пастух до Бобошево и нямаше пипане!
      По обед се прибрахме да хапнем,а по път ни срещна един местен и ни каза за място на реката в Пастух на което кълвели скобари и аз реших след като се наобядвам да ида да пробвам.
      Към 3 часа след обед тръгнах на там и какво да видя: МИТИНГ имаше около 20/30 коли и поне тройно хора на участък от реката не по дълъг от 200 метра.
      Настаних се на една скала на около 3/5 метра над водата и приготвих въдицата: основно 0.18 повод 0.14 кука 14 номер и стръв троха(поне така бях чел из форумите(никога не бях ловил скобар).
      За два часа хванах осем риби,като имах 3 късания и две откачания!
      Участъка е със слабо течение и е доста широка реката там около 20тина метра,а дълбочината около 0.5/1 метър.
      Рибата играеше постоянно,както никаде другаде по реката.
      Рибите си ги взех,че с тая криза знае ли се ..... нека има рибка в хладилника за всеки случай,че Никулден идва

      П.С. Беше пълно с "косачи" и такива с голи тройки на плувка
      П.С.2 Снимки от реката няма защото нивото беше паднало драстично и брега беше осеян с тонове боклуци
      Прикачени файлове
      NO PAIN NO GAME!
      Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
      gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

      Коментар


      • До: Kъде кълве?

        В Събота бях за няколко часа на Мало Бучино (Иваняне) с предварителна инфо от колега, който предната седмица е бил там и е излизала доволно пъстърва. Натоварих фините такъми и атака на пъстървите. Както някой би казал - да да, ама не! Този ден от над 50 човека се хванаха максимум десетина пъстърви - голям зор, играе но не се храни.
        За сметка на това, колегата до нас закова първо една 12-ка, след това и 9-ка, жълти като лимони красавци, като определено успя да ми събере очите! Явно човека си познава добре водоема и знае тайните му, за разлика от всички нас.

        Коментар


        • До: Kъде кълве?

          Колега beljata този малай с степче ягода ще издадешли как го правиш? След като направиш малая ли го слагаш или го разтваряш във водата!!!

          Коментар


          • До: Kъде кълве?

            Това е от петък на Дунава, до Видин. На силиконова рибка, от лодка!
            Прикачени файлове
            На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

            Коментар


            • До: Kъде кълве?

              Щуки ,,писалки,, кълвът на ,,Сребърна,,под музея на живец!НО НАИСТИНА СА ПИСАЛКИ,РЯДКО СА НАД 1КЛ.и наи лошото е че почти всички рибари,местни и приходящи от др.градове ги събират!редовното оправдание е ,не съм бил толкова път за да ги връщам,,!има пазачи ама те си гледат пиликаните и лабадите!това е от този краи инфото,а ако паднат още малко градусите и това няма да го има,ще замръзне гьола и краи!

              Коментар


              • До: Kъде кълве?

                Първоначално публикуван от beljata Преглед на мнение
                това е от този краи инфото,а ако паднат още малко градусите и това няма да го има,ще замръзне гьола и краи!
                Откога ги чакам да паднат и да замръзне :-)
                Вадим ледобурите тогава... Че във вашия край има доста интересни гьолчета с костурец, щука и бяла !

                Коментар


                • До: Kъде кълве?

                  КОИ СА ТЕ???????????

                  Коментар


                  • До: Kъде кълве?

                    Ами..
                    Освен Сребърна - малък Преславец, Антимово...
                    И още бая знайни и незнайни :-)

                    Коментар


                    • До: Kъде кълве?

                      Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
                      Ами..
                      Освен Сребърна - малък Преславец, Антимово...
                      И още бая знайни и незнайни :-)
                      Колега, на лед не съм ловил още, да ме водиш някой път?
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • До: Kъде кълве?

                        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                        Колега, на лед не съм ловил още, да ме водиш някой път?
                        Живот и здраве и голям лед да има

                        Може да направим риболов някъде по средата Русе-Варна.

                        Примерно на Бели Лом ?

                        Ето така:



                        и така:






                        А може и така:

                        Коментар


                        • До: Kъде кълве?

                          на такъв риболов идвам и аз!!!!!!!!!

                          Коментар


                          • До: Kъде кълве?

                            Навит съм! Само как разбирате колко ще издържи леда?
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • До: Kъде кълве?

                              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                              Навит съм! Само как разбирате колко ще издържи леда?
                              По метода "проба-грешка".

                              Сори за спама.

                              Коментар


                              • До: Kъде кълве?

                                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                                По метода "проба-грешка".

                                Сори за спама.
                                Този метод работи безотказно , но аз сериозно питам. Как се определя, къде може да се дупчи леда. Или примерно кога може да се дупчи, ако да кажем е било 10 дена подред -20 градуса?
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X