Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kъде кълве?

    Малко инфо и от мен за язовир Малко Шарково. По време на Великденските празници бяхме на Воденския ръкав, на по-тънката вода. Бяхме добре подготвени, достатъчно и разнообразни по вид захранки, различни видове стръв и разнообразен арсенал за риболов, предимно на леко. Мястото, на което се установихме беше с дълбочина между 2 и 3 метра, риболов основно на директен, имахме и заметнат мач на далечна дистанция. Да, пропускам и фидерите, които така или иначе останаха абсолютно безмълвни целия ден.
    За цял ден слуката ни бяха две кефалчета (едното около 400гр.), няколко бабушки, няколко уклейки и два костура на спининг. Слаба слука, като цяло масово колегите бяха или капо или с по 2-3 рибета. След забраната ще му мислим, надявам се тогава слуката да бъде на ниво!

    Коментар


    • До: Kъде кълве?

      Това ми е от днес. Сетих се да ги снимам чак, когато ги изчистих.
      Хванати са на царевица на едно язовирче близо до Кюстендил, платено е. Казва се "Извево".
      От обяд, докъм 16,30 хванати 4 броя, около кило и половина, и един малко над 2 кила.

      На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

      Коментар


      • До: Kъде кълве?

        Челопечене 26.04. - костур, и костур, и пак костур. Щука нема, лошо!

        Коментар


        • До: Kъде кълве?

          Първоначално публикуван от didolin Преглед на мнение
          Челопечене 26.04. - костур, и костур, и пак костур. Щука нема, лошо!
          Колега!
          Имай предвид,че Челопечене влиза в забраната за риболов тази година!!!
          Също така забранени са и Долни Богров и Чепинци!!!
          NO PAIN NO GAME!
          Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
          gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

          Коментар


          • До: Kъде кълве?

            Колеги, от 16.05.09г. пада забраната на Дунав/респективно притоците му/ за дунавска скумрия. Как сте с техниката " хвърляне на чепаре"?
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • До: Kъде кълве?

              Малко снимки от миналата година за лека загрявка преди откриването на риболовен сезон 2009г.























              На всички колеги пожелавам НАСЛУКА след две седмици.
              Последно редактирано от Тихомир; 25-05-09, 20:09.
              Цветан Петров
              "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
              0888865583

              Коментар


              • До: Kъде кълве?

                Благодаря колега! Тия хубави рибета в коя част на Дунава ги ловихте
                [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                Коментар


                • До: Kъде кълве?

                  Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                  Благодаря колега! Тия хубави рибета в коя част на Дунава ги ловихте
                  Понеже бях поканен няколко пъти като гост и не познавам района, ми казаха , че е остров ГАРВАН ,между Тутракан и Силистра.
                  Последно редактирано от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ); 21-05-09, 22:10.
                  Цветан Петров
                  "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                  0888865583

                  Коментар


                  • До: Kъде кълве?

                    Върнах се преди малко от платеното язовирче до село Славовица. Не е много удобно за риболов, но пък е диво и невероятно красиво.
                    Отидох в петък след обед с намерението да търся бяла риба. Захраних добре и започнах да си ловя червеноперки за стръв. Освен тях, се хващаха костурчета между 10 и 20см. и каракуди мярка шамар . Постоянно стрелях с прашката бял червей и мятах една-две топки захранка на всеки четвърт час. Кълвеше много добре. Отначало ми беше забавно, но после взех да се изнервям, щото на пет риби една ставаше за стръв - ловеше се или много едра червеноперка, или каракуда и костур. Имах чувството че съм попаднал на кръгова поточна линия - хвана, пусна обратно в гьола, хвана, пусна и т.н. Докато си набавя десетина подходящи, бях уловил поне 40-50 рибета.

                    Редултата от излета е четири бели, и сигурно над двеста от гореспоменатите рибета.
                    Ето снимки на двете бели с които си тръгнах от язовира:
                    Прикачени файлове
                    Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                    Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                    Коментар


                    • До: Kъде кълве?

                      Браво, много добри!

                      Коментар


                      • До: Kъде кълве?

                        Супер са си белите.Желая ти лимон и зехтин за финала.
                        Да минават тия двете седмици,че тука на платено мърлява таранка/10см/ си е слука.Хакат на поразия амониева селитра,смъкват градусите във водоема и рибата ляга на дъното,абсолютно ленива-не бутва на нищо.Отделно хранят в единия край на водоема рано сутрин,после опъват мрежа-иди лови и чеши краста...

                        Коментар


                        • До: Kъде кълве?

                          Защо темата не се ъпдейтва?
                          Жалко, че не мога да качвам снимки.
                          Моля модераторите да изтрият снимките които съм качил на http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=14910&page=2 .
                          Mitsubishi Pajero 2800+
                          Stop the earth I want to get down

                          Коментар


                          • До: Kъде кълве?

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Супер са си белите.Желая ти лимон и зехтин за финала.
                            Докладвам: Половината от едната риба снощи биде утопена във вряло палмово масло, гарнирана с лимон и обилно полята с бира. Леле! Едвам устисках да не бутнем и другата половина във фритюрника. Но ще почака заедно с останалата цяла риба за сряда. Поканил съм приятелчето от снимката със сомчето (пост 292 от темата) да избистриме тактиката за откриването и да изгледаме финала на шампионската лига на бяла риба и биричка. О-ох, мъкааа....

                            Поздрави!
                            Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                            Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                            Коментар


                            • До: Kъде кълве?

                              Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                              Понеже бях поканен няколко пъти като гост и не познавам района, ми казаха , че е остров ГАРВАН ,между Тутракан и Силистра.
                              Местноста се казва ,ГАРГАЛЪКА,и се намира между селата ПОПИНА И ГАРВАН!Островът е собственост на горското и ДПС !!!!!!!!

                              Коментар


                              • До: Kъде кълве?

                                Първоначално публикуван от beljata Преглед на мнение
                                Местноста се казва ,ГАРГАЛЪКА,и се намира между селата ПОПИНА И ГАРВАН!Островът е собственост на горското и ДПС !!!!!!!!
                                Колега намам си и понятие чия собственост е острова.
                                Цветан Петров
                                "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                                0888865583

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X