Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
    Днес след обяд мисля да се установя някъде срещу НоваЧерна.
    Има ли шарани в чуканите.Мисля да отскоча за 2-3 дни.

    Коментар


    • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Колеги вчера се върнаха от с.бръшлен.за 2дни,една сулка1,5кг.

      Коментар


      • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Никой ли не е ходил за риба? Чаро похвали се с нещо.

        Коментар


        • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

          Редовно ходим ама нищо. Или поне нищо с което да се похвалим Вече си търся малка лодка и съм се зарекъл от тук насетне само по островите по дунава защото иначе просто не си заслужава. Навсякъде всичко е отърмъчено, гърмяно, избито с ток и какво ли още не и за любители рибари като мен остава да кибичим по голямата река и да си спомняме за едно време

          Коментар


          • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

            да не е свършила рибата в реката.

            Коментар


            • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Първоначално публикуван от Tompo Преглед на мнение
              Редовно ходим ама нищо. Или поне нищо с което да се похвалим Вече си търся малка лодка и съм се зарекъл от тук насетне само по островите по дунава защото иначе просто не си заслужава. Навсякъде всичко е отърмъчено, гърмяно, избито с ток и какво ли още не и за любители рибари като мен остава да кибичим по голямата река и да си спомняме за едно време
              Е, то именно островите са най-тарашени и изтърбушени с ток.
              И при нас няма риба, преди седмица ГП са хванали поУицай да трепе риби с ток, нъл тъй, док?
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                Без да се заяждам, искам да питам, как точно ги трепят с ток?
                Аз съм виждал такава интервенция, но рибата не умираше. Първо рибите започнаха да изскачат от водата, а после стоят като препарирани, каквото обраха, обраха и след малко рибите се оправиха и изчезнаха.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Аз пък съм виждал побелели брегове от умрели риби, виждал съм и сомове с обърнати кореми, а цяло лято виждам как няма кьорава риба в нашия участък на реката.
                  Предполагам, че всичко е въпрос на ток и жица, може да зашеметява, а може явно и да убива.
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    Е, то именно островите са най-тарашени и изтърбушени с ток.
                    И при нас няма риба, преди седмица ГП са хванали поУицай да трепе риби с ток, нъл тъй, док?
                    Този "къс пас" покана за дискусия ли е, или по твой начин казваш:"Hi, Dok"?
                    Като са го хванали, да го накажат според закона, той ще си загуби всички привилегии, за които е треперал доста години,ще го уволнят дисциплинарно, и "геройството" ще му излезе през д...то! Ма рибата не е изчезнала само заради бракониерствата, според мен.
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                      ...Ма рибата не е изчезнала само заради бракониерствата, според мен.
                      Точно. Факторите за изчезването на рибата са много. Като почнеш от замърсяванията, качеството на водите и промяната на климата, минеш през нашествието на чужди за местните води видове (като попчетата и слънчаците, които изяждат хайвера на другите риби) и стигнеш до бракониерите и месарите, прибиращи и най-малката уловена рибка. Човекът усилено руши природата около себе си и водите не правят изключение от тази деструкция.

                      Коментар


                      • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                        Този "къс пас" покана за дискусия ли е, или по твой начин казваш:"Hi, Dok"?
                        И двете.

                        Злите езици обаче говорят, че бракониерът най-вероятно ще излезе тихомълком в пенсия...

                        Дунав е мръсен и оттатък Джердап, ама интересно защо ли има риба там?
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          Само да вметна, че и сома не е местен.

                          Коментар


                          • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Без да се заяждам, искам да питам, как точно ги трепят с ток?
                            Основният проблем при тока е, че ти виждаш на повърхността зашеметените възрастни риби (над 40-50 грамовите), а малките - новоизлюпените или дори хайвера, бива изпържен и не се излюпва нищо от него заради тока. Е заради това трябват най-строги наказания за бракониерите. Според мен, основната причина да няма риба в нашият участък, са именно бракониерите и липсата на контрол..
                            Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                            Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                            Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                            Продавам гуми 205х70х15!

                            Коментар


                            • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              Без да се заяждам, искам да питам, как точно ги трепят с ток?
                              Аз съм виждал такава интервенция, но рибата не умираше. Първо рибите започнаха да изскачат от водата, а после стоят като препарирани, каквото обраха, обраха и след малко рибите се оправиха и изчезнаха.
                              Метода не е толкова опасен при правилния волтаж.
                              Използва се в нормалните държави за преместване на риби от един водоем в друг.

                              как точно ги трепят с ток
                              Джип и кола, единия следи за разни проверяващи, другите пълнят големите найлонови чували с всякякви риби, няма значение рамера,
                              при няколко минаваня на едня река и оп рибата я няма.

                              Вървейки с тока по реката, късат всички водорасли и бутат всички укрития на рибите,
                              сега в забраната всички гадове отиват да бият рибата с ток - ами няма колеги които да ги притесняват, ИАРА на дали ще провери те са си на топло или нямат бюджет. Да не говорим, че по закътаните реки са без контрол, сега пъстървата си хвърля хайвера и токаджиите ще го натъпкат - ще съсипят хиляди малки рибки.

                              Колкото и да е тъжно това е голата истина.

                              П.С. Към колегите с джипове, мотори, атв - моля ви не газете в планинските реки до края на януари - правите същите поразии (въпреки че не ги виждате).
                              Последно редактирано от Daniel; 11-11-11, 07:10.

                              Коментар


                              • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Не знам.Ток бомби мрежи.ама вече си е направо голяма трагедия по реката,да хванеш добра риба на Дунава си е направо 6 от тотото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X