Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Първоначално публикуван от suhia_ribar Преглед на мнение
    В този ред на мисли,и в Силистра,или малко понагоре, имаше едни такива индивиди....ама сега ходят като наакани,че май румънските гранични ги хванаха,та глобите им са 5-6 цифрени,в евро....ама,така им се пада,от такива като тях ние въдичарите кесим за уьово здраве.....
    Не имаше,а ИМА!Тук е пълно със такива токаджии,а също и много приходящти кльонкоеликтричари от Варна ,Шумен и още няколко града!Те също хващат много сом на кльонк и все са специалисти а като видиш акомулатора голям като за реис се чудят кво да лъжат !а тия хванатите дето пишеш за тях ,нищо не им направиха пак си ходят ,виждал съм снимки със камари от сомове!няма атърване от тия токаджии даже и във румънско вече има от тях,и как да няма много такива след като машинката местно производство струва под 1000лв аи тукашните пазачи са партия със тях винаги!

    Коментар


    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Колега, ако имаш някакви доказателства ги посочи, иначе така тези подмятания висят като клевета.
      Доказателства от сорта : лодка еди кой си номер, около еди кой си остров, в еди колко си часа....нямат никаква стойност. Органите, които взимат заплата за това писмено удостоверяват, че не е вярно, и как иначе? Горните 2 поста подкрепят становището ми какво дерибейство се върши по Дунав. А дали е клевета, реши сам :този, който пусна поста за сома с многото килограми, си мълчи! И изобщо защо е всичко това-има ли значими риболовни случки около твоя град, за които не знаеш?
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
        Доказателства от сорта : лодка еди кой си номер, около еди кой си остров, в еди колко си часа....нямат никаква стойност. Органите, които взимат заплата за това писмено удостоверяват, че не е вярно, и как иначе? Горните 2 поста подкрепят становището ми какво дерибейство се върши по Дунав. А дали е клевета, реши сам :този, който пусна поста за сома с многото килограми, си мълчи! И изобщо защо е всичко това-има ли значими риболовни случки около твоя град, за които не знаеш?
        Уважаеми колега, горните два поста нямат нищо общо с хвърлените от вас обвинения. Нерде Видин, нерде Силистра. Никой не спори, че бракониерите върлуват из България, но когато обвинявате някого в бракониерство е редно да изслушаме и неговите думи, а не само вашите. Възможно е колегата да не е видял какво сте писал , така че би било добре да му дадем малко такова за да се защити..... или напротив.

        Коментар


        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          ...Възможно е колегата да не е видял какво сте писал , така че би било добре да му дадем малко такова за да се защити..... или напротив.

          Хех...чак сега виждам писаниците тук и камъните на doc в моята градина!!!

          Първоначално публикуван от dok_vd
          А дали е клевета, реши сам :този, който пусна поста за сома с многото килограми, си мълчи!
          Сега го виждам, сега ти отговарям!

          Първоначално публикуван от dok_vd
          Шапка свалям на майсторството, но когато е съчетано с "разреждане" на акомулатор в Румънска територия оттатък острова на Кошава...
          Док, ти къде видя лодка, от която да е ставало това "разреждане" на акУмулатор?!
          И к'ва Кошава те гони?! Това въобще не е при Кошава!!!
          Но явно още дълги години трябва да ходиш по Дунава, за да опознаеш местата!


          Ти въобще четеш ли или само снимки със завист гледаш?
          Това видя ли го:
          Първоначално публикуван от GODzillata
          Вечерта преди откриването се разрази страхотна буря със светкавици, поради което се наложи да закарам щерката обратно в града и на 06.06 около 10 часа се върнах на реката, изпускайки най-голямото събитие.
          Явно активизиран от бурята, сутринта на колегите им е ударил ето този сом:
          Т.е. - аз въобще НЕ съм бил там, когато е хванат сома, така че не виждам за к'во се заяждаш с мен и ме клеветиш?
          Не идваш с нас да караш, не идваш да ядеш и пиеш, не идваш за риба......сега пък и бракониер ме изкара...срам те било, друже Док!
          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

            Извинявайте,ама вие не се ли познавате?!Я вземете да се срещнете на по бира или на риболов,и се разберете!
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

              За фотограф, Год, те признавам, но май ти не четеш внимателно: къде съм написал, че ти си бракониерствал? Не съм съгласен само да качваш информация със съмнителен произход. А дали е било на Кошава или на Ясен, не съм конкретизирал нарочно, аз бях на няма километър над вас, под рибарниците, и знам какво се случваше по брега.....И не ме учи на риболов, много си малък!
              А защо не карам, и не пия с вас......знаеш много добре, миналия път модератора изтри цялата тема заради това. Чаро е прав, не му е тук мястото, видинската "група" се прочу в 2 форума! Ловете си ги сомовете както искате!
              П.П. Не ме наричай "друже", Год, никога не съм бил!
              Последно редактирано от dok_vd; 03-07-09, 16:10.
              "Make love, not war!"

              Коментар


              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                .....И не ме учи на риболов, много си малък!
                Утре в 9:30 на Самбуката, после на ралито, ако искаш - ела.
                Възрастта не е от значение в риболова, всичко опира до практика и опит, а смея да твърдя, че са повече от твоите и мога да те науча на много неща.
                Както се казва, питай патило, а не старило!

                Ето ти да оплакнеш малко око и да не кажеш само, че съм ги изкарал на влачка!

                Тъй като на Дунава нещо не иска да кълве, с момъка Ивчо решихме да идем на язовир Дреновец (щом съм тръгнал по язовири, значи положението по реката е мноооооого зле. ), за да проверим едни спорни тези, а именно - кога кълве повече толстолоба.

                Привечер пристигнахме, но явно докарахме с нас лошото време:


                На щъркела и на Ивчо обаче не им пукаше от дъжда:



                Още по-малко пък на мен...направих си монтажите и се втурнах да ловя толстолоби.


                Първо почукване на плувката, засек, вадене и...

                ...отнасяйки псувни, уклея си замина във водата.

                След него обаче започнаха да се ловят тулупите.

                Сутринта слънцето весело грееше, а аз спазарих щъркела да ми гледа въдиците, докато подремна.


                Ивчо се беше наспал като пор-единак и зат'ва безгрижно си цъкаше с мача:


                Разкарах щъркела:


                ...и продължих да си ловя такива толстолоби:


                Следва снимка, която не е за хора със слаби сърца, лица под 18 години и фетиши към рибите.
                +18!!!

                В заключение - 10 толстолоба, 5 през нощта и 5 през деня.


                ...въпреки захранката с царевица, не пипна нито амур, нито шаран.

                Монтажите обаче бачкат перфектно!

                П.П. Водоемът е платен, така че не очаквайте снимки с рилийс.
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  На Дреновец по едно време не беше останало нищо... Радвам се, че пак има. ПОследно чух, че пускали (зарибявали).

                  ПП: Там не беше ли вододайна зона?

                  Коментар


                  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Kафето в Самбуката не струва, а гербери поднасям само по собствено желание, така,че - друг път. Не бъди обаче толкова смел и ми спести педагогичните си съвети, а по-добре кажи на колегите от страната как ги ловите тези рибки, щото тази "сеч" продължава повече от месец. Киро вд заедно с бял амура и той хвана десетина, та и той може да ме научи!
                    А, да се похваля и аз : в брой 8, от 22.02 - 28.02.2005г на в.Рибар пише "...със своята 2.8кг. змиорка Пламен Николов от Видин подобри вече "брадясалото" постижение от 2.1кг. през 2001г..." Като намеря скенер, ще кача страницата, има и снимка. Год, ти със своя опит колко голяма змиорка си виждал/в Дунав, разбира се/?
                    И въпреки, че е платен водоема, какво ще правиш с 10 толстолоба? А м/у другото, щъркела, който си прогонил, се казва Ванчо, и се връща на Дреновец повече от 10год.
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                      Kафето в Самбуката не струва, а гербери поднасям само по собствено желание, така,че - друг път. Не бъди обаче толкова смел и ми спести педагогичните си съвети, а по-добре кажи на колегите от страната как ги ловите тези рибки ...
                      Моля колегите от Видин да престанат да си изясняват междуличностните отношения във форума!

                      Освен това, колега dok_vd, ако имате сериозни основания да смятате, че Х, У или Z използват незаконни методи за риболов, най-добре да уведомите ИАРА тогава, когато това се случва. Както се изясни, за тази цел може да се използва и телефон 112.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Еххх махйа му стара друго си е на рекичка да му се невиди

                        Коментар


                        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          Тази тема по едно време много си заслужаваше да се чете, имаше off имаше и риболов... а сега го обърнахте на кой е по-корав... а моля ви се .. бит и е.ан си не призват. Личните спорове на живо ако обичате. И ние сме хващали тук таме риби... кой на дъно, кой с мач, кой на щека... ама не си ги мерим. Ако някой има 100% доказателство за нещо извършено от колега пишещ в този форум нека да го покаже за даго порицаем дружно, ако няма да замълчи по темата веднъж завинаги. Аман.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                            Год, ти със своя опит колко голяма змиорка си виждал/в Дунав, разбира се/?
                            Виждал съм 5 кг. змиорка на Гомотарци!

                            А сега малко сводка - На Дунава нещо неще да кълве......има мнооого водорасли!
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              На яз. Дреновец вече има "забрана" да се ловят толстолобчета на голяма плувка - тапа. Това е направено, за да се спре изтреблението на тези до кило рибета, който , като им махнеш главата не остава нищо от тях.

                              Коментар


                              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                                На яз. Дреновец вече има "забрана" да се ловят толстолобчета на голяма плувка - тапа. Това е направено, за да се спре изтреблението на тези до кило рибета, който , като им махнеш главата не остава нищо от тях.

                                ...ъхъм...пък ако почнем да ловим шарани на пружина и т'ва ще забранят, а?

                                Или пък амури като теб!

                                Вчера и днес си ги ловяхме, ето за к'во иде реч:

                                С колега от риболовния форум се отправихме към яз. Дреновец, но лошото време ни преследваше.
                                Където свършва асфалта, започва офф-роуда!


                                Колегата не се уплаши и смело се впусна в калните коловози:


                                Е...на едно място се наложи да го взема като прикачен инвентар :


                                Слезнахме до водата и слънцето се показа:


                                Панорама :


                                Бързайки да изправарим следващия дъжд, опънахме въдиците и захранихме:



                                Рекохме и ние да похапнем, не само рибата.
                                Радващо беше, че Краси не е мързел като мен , а започна да твори:


                                Не след дълго обаче започнаха светкавиците:


                                Скрихме се по колите, а вятъра ги клатеше яростно, дъждът набиваше, големи вълни бушуваха в язовира, светкавици ни заслепяваха, а гръмотевиците ни заглушаваха...Армагедон отвсякъде!


                                Утрото ни посрещна окъпано и с усмивка, слънцето срамежливо взе да се показва:


                                Колегата беше като алхимик с подвижна аптека :



                                С едното око гледа пържолите, с другото - въдиците! :smt023


                                Пържолите вече са изядени, та цялото внимание е насочено към водата:


                                Борба с тулуп!


                                1:0!


                                2:0!


                                Последва рубриката "Гол след гол"...
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X