Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Първоначално публикуван от beljata Преглед на мнение
    Точната дума е скуропишник,това е румънска дума!Иначе на български сие попово прасеа разбери що му казват така!Тек при нас е доста дефицитно,във момента всеки ходи за сом ,просто нищо друго не кълве!Днес обърнах 1декар за няколко прасета,и утре вечер съм във румънско за сом че по нашият бряг трудно се намират места !Ето и едно нужно документче за риболова там!
    В Оряховско на Поповото прасе му викат Конощип! Ха-ха много съм се смял.
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

    Коментар


    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
      Ще пробвам с 33кг
      Нагоре.
      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

      Коментар


      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
        Нагоре.
        37 стига ли....или сте го хванали след преяждане
        LZ1DWW

        Коментар


        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

          На мен ми клони към 42.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

            Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
            37 стига ли....или сте го хванали след преяждане


            38 kг. беше.
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение


              38 kг. беше.
              Тъкмо е бил закусил
              Още веднъж поздравления
              LZ1DWW

              Коментар


              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                Дойде заветният ден - 06.06.2009г. - Откриването

                Гостите /Емо Василев и неговите приятели Владко и Етко/ пристигнаха предишния ден /петък следобед/, разпънаха бивака си и подготвиха въдиците.


                Последва хапка-пийка, пренощуване и в събота сутрин атакувахме, започвайки с разновиден риболов:




                Резултатите не закъсняха. Етко на спининг хвана рядък дунавски екземпляр, който аз търсих по време на забраната, но така и не намерих - дунавска пъстърва!


                44-ти номер.



                Имаше и други риби.


                А явно Емо е запомнил от миналия път как се хващат бели мрени.




                Чест и почитания за Ивчо и пуснатото сомче, което последствие обаче е извикало баща си.


                Мряната и тя беше пусната..., ама в тигана - курбан за откриването.


                Говорейки за откриването, то мина така:


                Можем ли да минем без великите шишове на Емо?!



                Или пък без пържолите, приготвени по тайната рецепта на Владко:


                Не знам каква е тайната съставка, но спонтанно пържолите се самовъзпламениха: :drinkers:


                Естествено, че с такива мръвки, откарахме до среднощ.


                Спазихме табелката на стола и затова слагахме само студени бири:


                И не само там:

                Всъщност, Владо е уморен от борбата с бащата на сомчето, но за съжаление ги нямам тези снимки, защото съм отървал момента, та не ни остава нищо друго, освен да изчакам Емо да ги качи.

                Дотогава - ето ви едно пълнолуние....нощта беше като ден направо:


                Отборът юнаци - чо'Милчо, Етко, Емо, Владо и Иво:


                Днес на тръгване пуснахме около 50км. надолу от мястото, където бяхме, за да си начешат крастата плувкарите:


                Съвсем успешно:



                На изпроводяк рекохме пак да се подкрепим:


                Откриването мина супер - по системата "3 дни яли, пили и се веселили".
                С добри приятели - навсякъде е добре!

                Мястото го хванахме 3 дни преди откриването и всяка сутрин и вечер го подхранвахме, та това определено си каза думата.

                Вечерта преди откриването се разрази страхотна буря със светкавици, поради което се наложи да закарам щерката обратно в града и на 06.06 около 10 часа се върнах на реката, изпускайки най-голямото събитие.
                Явно активизиран от бурята, сутринта на колегите им е ударил ето този сом:




                Е, риболовци, я да видим кой ще познае точните килограми?
                Браво,браво!Благородно завиждам,аз такава риба не съм имал удоволствието да даржа в ръце.Браво още веднъж и дано все такива отлични екземпляри да имате в риболовният си актив.!
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Браво колега! Като гледам снимките и на мен ми се доходи за риба!
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Благодаря за поздравленията, колеги!
                    Желая ви още по-голяма слука!

                    Чакам включване от beljata да разкаже по-подробно за румънското билетче.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                      Благодаря за поздравленията, колеги!
                      Желая ви още по-голяма слука!

                      Чакам включване от beljata да разкаже по-подробно за румънското билетче.
                      И аз.Може и на Л.С.или по тел.
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Одеве говорих с ДИК по телефона...ама и те не са нещо в час...според тях ако имам румънски билет, мога да се кача на ферибота, да ида в Румъния, след това да си карам накъдето искам, после да си надуя лодката и да си бръмча по техния бряг, а на връщане - пак с ферибота.

                        Ще се допитам и до гранична полиция за всеки случай.

                        Върти ми се в главата следното - качваме се 3-ма човека на колата, отиваме с ферибота, после един връща колата с ферибота, а другите двама ловиме и с мръсна газ се прибираме в БГ с лодката.
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          И тогава долитат българските гранични служби и се почва-и сега ко ша прайм.За да пресечеш дунава от единия до другия бряг трябва да се мине граница(паспортна проверка,митница па макар и фиктивна ама трябва)-вход и изход, това е.Така, че както е казал колегата или ферибот или мост.Има и възможност по реката с лодка ама е филм-на нашия бряг вземаш изходна ревизия(митничар,гранична), после газ в румънско където поръчваш входна ревизия и там пак-митничар,гранична та не си струва
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            В Силистра граничният пункт е в самият град-преминаваш на сухо,не през Дунав.Може колегата да преминава с кола и след границата да си спре на брега/вече се намира в Румъния/ и да си лови .
                            Чавдар Владимиров
                            0887/912075
                            Ленд Ровър Диско 1
                            Самуад в проект

                            Коментар


                            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              Да той там може да си лови ем на отсамния бряг, ем да е в ръмънско щото от Силистра нататък дунава е се румънски, ама при нас тоя филм не става
                              Николай Папазов

                              Коментар


                              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                                Има и възможност по реката с лодка ама е филм-на нашия бряг вземаш изходна ревизия(митничар,гранична), после газ в румънско където поръчваш входна ревизия и там пак-митничар,гранична та не си струва
                                Това за надуваеми лодки май не става...както и за по-малки (нерегистрирани) други.
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X