Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спирала

    Първоначално публикуван от dok_vd
    И каква е идеята на куката под спиралата.... плувката ще държи спиралата над дъното, храната/от спиралата/ ще си пада свободно надолу, рибата ще я следва, и куката май ще остане незабелязана
    Идеята е да се създаде хранителен облак и в него да е куката както макс е написал това работи на толстолоб в затворен водоем поради спецификата на хранене на толстолоба.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #17
      От: Спирала

      Първоначално публикуван от endur0 Преглед на мнение
      Значи гледах в форума но не намерих такава тема.Искам да попитам осем на спирала по какъв дръг начин може да се улови шаран на дъно нямам опит за това питам.
      Бях решил, че темата е за улов на шаран, и колегата пита как става "на спирала".
      А за конкретния въпрос "за създаване на облак от захранка"смятам, че така се лови дребна риба. Виждал съм подобен монтаж/с щукарска тапа/, но куката/-ите/ бяха забити в качамака, а не под него! Едрата риба/според мен/ ще обърне внимание на топката качамак, а няма да се "рее" из облак храна.
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #18
        От: Спирала

        Малая го правиш като за Дунава - стегнав и жилав, ако не го махнеш с ръка в края на риболова, а засилиш пружината във водата да падне сам, късаш влакното.
        За толстолоб това работи - 7,500 не ми се вижда дребна риба...
        Друг колега, който ми каза този метод, изкара девятка два дена преди мен.
        А толстолоба по принцип не взема от дъното нищо, освен "железен червей".Спорт, който нито ползвам, нито ми е интересен.Няма тръпка в този касаплък.

        Коментар


        • #19
          От: Спирала

          Първоначално публикуван от maxxx
          А толстолоба по принцип не взема от дъното нищо, освен "железен червей".Спорт, който нито ползвам, нито ми е интересен.Няма тръпка в този касаплък.
          maxxx не знам дали е на дъно или на плувка по скоро е някакъв комбиниран метод линията е със крайна тежест щукарска плувка и под плувката на 40 - 50 сантиметра поводът на вирбел като се фиксира избраната дълбочина със стопери виждал съм го и работи.
          За илюстрация подобен щукаски монтаж ползвам и аз.
          Да се върна към темата някога в рибарски вестник бях чел, че някъде по дунава използват много дребни хранилки които на низват на влакното при риболов на влашко някой виждал лие подобно нещо.
          Прикачени файлове
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #20
            От: Спирала

            Не сме се разбрали, "железен червей" е жаргонното наименование по нашия край на тармъченето.

            Коментар


            • #21
              От: Спирала

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Малая го правиш като за Дунава - стегнав и жилав
              Ами точно, де/май не се разбрахме/, и аз това твърдя, че голямата риба ще вземе от топка качамак, а не от облак. И куките, предполагам, ги забиваш в топката, т.е. вързани са до/или за.../ самата спирала, а не под или над нея? Този монтаж съм го виждал у колеги, аз не го ползвам, не ходя за толстолоб, камо ли на "железен червей". Във влаченето няма нищо спортсменско, и даже риболовско! Прав си, че е абсолютен касаплък! На слука!
              Последно редактирано от dok_vd; 23-11-10, 12:12. Причина: правопис
              "Make love, not war!"

              Коментар


              • #22
                От: Спирала

                Над пружината няма смисъл/или с дълъг повод да блуждае около нивото пружината/, но кука с къс повод, вързана за нея става/отдолу/, особено ако го прилъгваш с доматче на тройка.
                А и тостолобът не смуче като шаран, като не е легнал малая на дъното няма как и да стане, по-добре куката/-ите/ да е наблизо до хранилката, но сама с царевичка/студопор.Процентът качествено забиване в устата се увеличава.

                Коментар


                • #23
                  От: Спирала

                  Най - често използвания от мен монтаж е спиралата на края на линията с два къси повода над нея и за стръв топчета стиропор който добре работи и на язовир и на Искъра като със тази стръв се спасявам от дребната риба.
                  Снощи докато разчиствах попаднах на една лъжица правена от бащата преди 30 - 40 години с разпробити дупки по края за поводите. Според него на този инструмент се е ловило добре преди години.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спирала

                    И сега се лови добре, както с лъжицата/гребалката/, така и с дръжката.
                    Пефектни клатушки за щука, на тройката нанизваш червен шлаух/сламка или си правиш триъгълниче, горе вирбел и си готов.
                    Направил съм си от една хромникелова стара, на завод "Буковец" - посиних един центробор за четирите дупки.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X