Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирала

    Значи гледах в форума но не намерих такава тема.Искам да попитам осем на спирала по какъв дръг начин може да се улови шаран на дъно нямам опит за това питам.
    Последно редактирано от endur0; 10-11-10, 19:06.
    [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    От: Спирала

    Първоначално публикуван от endur0 Преглед на мнение
    Значи гледах в форума но не намерих такава тема.Нека някой по опитен рибар да каже как се връзва спирала за дъно така мисля да ловя шаран ако някой има друг начин нека го сподели и да ми каже как се връзва
    Поздрави
    Абсолютно нищо не разбрах.

    Коментар


    • #3
      От: Спирала

      Искам да попитам осем с спирала как може по друг начин на дъно да се хване шаран?
      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #4
        От: Спирала

        И "на косъм" може, но като пружината не ти е ясна, косъма сигурно ще те озори.На Дунава или на закрито ?В язовирите трябва и да храниш, в Дунава трудна работа, не че не става, особено ако си намериш подходящо заливче.
        Става и на фидер, различни монтажи на кука, хранилка и тежест, има на какво да се търси шарко освен на пружина.

        Коментар


        • #5
          От: Спирала

          Първоначално публикуван от endur0 Преглед на мнение
          Искам да попитам осем с спирала как може по друг начин на дъно да се хване шаран?
          На ръка.Извинявай ама и аз нищо не ти разбрах.Какви осем ,спирали ли?осем пръчки ли?на осем водоема ли?
          П.П Опс май те разгадах.Сигурно питаш"освен".Ако е така,може и на косъм както е казал махх,може и само с царвица на куката,може и с червей.Може да сложиш куката над тежеста може след нея,абе набараш ли му мястото на всичко взема.Успех с риболова!
          Последно редактирано от jaxan; 10-11-10, 19:31. Причина: допълнение
          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

          Коментар


          • #6
            От: Спирала

            За пружина със захранка иде реч, но явно БЕЛ хапе и щипе.
            С този правопис, обиждащ четящите темата, тя е за триене.

            Коментар


            • #7
              От: Спирала

              Извинявам се много за лошия си правопис но бързах.
              [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

              Коментар


              • #8
                От: Спирала

                Много зависи от водоема и на какво са свикнали шараните т.е. с какво ги хранят гадините.
                Хващал съм на жива рибка на плувка, на такъм като за кая и на плувка като за червеноперки, на тралене.
                Стръв- царевица, кюспе, ж,ива рибка, жито и различни други видове "манджи".
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • #9
                  От: Спирала

                  По нашия край съм виждал три варианта на окомплектоване на спиралата вариант 1: спиралата на края на линията над нея две куки през 20 см. на къси поводи; вариант 2: спиралата на края на линията две куки на къси поводи се залепват(забиват) в това с което е напълнена спиралата;вариант 3: едната кука се монтира под спиралата едната над нея.
                  Това лято видях интересна смес за спирала смляно кюспе омесено с боза.
                  Наскоро четох за интересенмонтаж на линията се монтират щукарска плувка спирала и под нея кука(не е пробвано от мен)
                  Последно редактирано от gabocvet; 21-11-10, 08:23.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спирала

                    Ключ
                    [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спирала

                      Това не е раздел К/П, ключовете ги носят и употребяват ресорните модератори, когато те преценят, че дадена тема се е изчерпала.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спирала

                        Добре незнаех.
                        Поздрави,
                        [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спирала

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Наскоро четох за интересенмонтаж на линията се монтират щукарска плувка спирала и под нея кука(не е пробвано от мен)
                          И каква е идеята на куката под спиралата? Щото така, както го пишеш, плувката ще държи спиралата над дъното, храната/от спиралата/ ще си пада свободно надолу, рибата ще я следва, и куката май ще остане незабелязана. Не разбирам!?
                          "Make love, not war!"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спирала

                            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                            И каква е идеята на куката под спиралата? Щото така, както го пишеш, плувката ще държи спиралата над дъното, храната/от спиралата/ ще си пада свободно надолу, рибата ще я следва, и куката май ще остане незабелязана. Не разбирам!?
                            Така съм ловил толстолоб.Щукарската плувка е голяма и държи без проблем пружина с малай и кука /или две/.Пружината я нагласяш на 30-на сантиметра под плувката, толстоба сутрин се разхожда по повърхността и посяга на малая и царевицата.Това на закрит водоем, гьола край Русе, на който казваме "Текето".Също така често изплува да диша и се подлъгва да вземе от повърхността.Така става и да го лъжеш с чери доматчета нанизани на тройка, а малая го ароматизираш с шокобан или чесън на прах през есента.

                            п.п.забравих, става и с топчета едър студопор на куките, може чист, може и овкусен/накиснат в дипа който слагаме в малая/.
                            Последно редактирано от maxxx; 23-11-10, 10:48.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спирала

                              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                              И каква е идеята на куката под спиралата? Щото така, както го пишеш, плувката ще държи спиралата над дъното, храната/от спиралата/ ще си пада свободно надолу, рибата ще я следва, и куката май ще остане незабелязана. Не разбирам!?
                              Тапата се монтира свободна на линията,гледам доста колеги така практикуват...
                              Пружината с куката пак си лежи на дъното.Аз лично не виждам смисъл в цялата работа....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X