Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

    Моито скромно мнение за комбинираната пушка е че най приляга на гонача , къса маневрена и за всяка ситуация , но за пусия си требе друго. Аз лично ходя само с БАР а дори и когато съм гонач.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

      Както бе казано по горе , къса , маневрена пушка специално направена эа лов в гориста местност . Поиэводители като Берета и Силма ги произвеждат за лов на горски бекас .Но стават и эа лов на дива свиня , благодарение на нарезната цев която съэдава въртеливо движение на кУршума , стабилизира наговия полет и Удължава далекобоЙноста .
      Последно редактирано от derhunter; 13-02-10, 22:47.

      Коментар


      • #18
        До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

        Здравейте, нищо против но комбинираната пушка не е добра от към мерника. Защтото не може и двете цеви да ги докараш в една мерна линия.

        Коментар


        • #19
          До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

          Първоначално публикуван от italiqneca82 Преглед на мнение
          Здравейте, нищо против но комбинираната пушка не е добра от към мерника. Защтото не може и двете цеви да ги докараш в една мерна линия.
          Е, колега, съосноста на цевите при гладкоцевните успоредки и надцевки... къде се пресичаха осите на 35тия метър ли да беше, май така беше. при надцевките долната цев "гони" горната, и тук не съм сигорен, но май така беше .Но знам, че при експресите и комбинираните надцевки това разстояние на пресичане на осите е увеличено до към стотина метра. И примерно при 100, 120 метра (ако стреляме по мишена) горната дупка е от долната цев, а долната от горната. Лично според мен биха се получили добри резултати при гонка с такова оръжие. а относно точността не би трябвало да е зле, ако оръжието е добре направено и задприкладното устройство умее добре да борави с оръжието си .Една горна цев 12/76 маг и отдоло един калибър като 9.3/74R би било добро оръжие за гонка на диви прасета в местност с не голяма видимост и стрелкови разстояния до стотина метра, че може и малко поевче, защо не.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #20
            До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

            До скоро и моето мнение за този род пушки беше по-вече или по-малко негативно.Дето се казва "нито риба, нито рак".От известно време обаче, взех да се заглеждам за нарезно и отчитайки района в който ловувам, както и това, че пряката видимост на повечето пусии рядко надхвърля петдесетина метра, ми се струва, че това оръжие не е лишено от смисъл. Естествено, ства въпрос за лов на гонка на диво прасе.Според мен, този който е измислил тези пушки, трябва да е имал предвид нещо таково като комбинация на терен и дивеч.Има и още едно предимство, което е чисто психологическо.В много дружинки, все още не се гледа с добро око на карабините, а поне визуално, пушката си е надцевка и няма да дразни толкова местните. В тази връзка, в априлския брой на "Български ловецъ" има интересна статия за прострелка на такова оръжие и съпоставка на резултатите с двете цеви.

            Коментар


            • #21
              До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

              Оръжието си е суперлИмам познати,които не веднъж са имали по две попадения.А какво ще кажете за дрилинг.И такива ги има с три попадения.
              П.П.Пък за експрес да не говорим,въпреки че аз съм почитател на самозарядното оръжие
              Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
              Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #22
                До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                Ето ви нещо интересно - комбинирана пушка, като нарезната цев е помпа с 5 патрона.
                Прикачени файлове
                sigpic

                Коментар


                • #23
                  До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                  Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                  Ето ви нещо интересно - комбинирана пушка, като нарезната цев е помпа с 5 патрона.
                  Това вече е нещо интересно.От къде го изкопа?
                  Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                  Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                    Владо, не ни мъчи така, задоволи любопитството ни.
                    Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                    0895445845

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                      ...Би било любопитно и колко тежи тая пущина!?

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                        Съжалявам, но не бях отварял темата. Пушката е немска. Това е сайта на производителя - http://www.innogun.de/. Има българска фирма, която е поръчала в калибри 308, 30-06 и 9,3Х62 и ги очаква през октомври. Цената ще е около 10 к - честито.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                          ...Би било любопитно и колко тежи тая пущина!?
                          3,5кг!! Много добре!
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                            Не е добре!10-к, имам предвид

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                              Това би била, една доста добра пушка за лов на дива свиня, на гонка, но действително цената й е доста фрапираща.
                              sigpic

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво ви е мнението за комбинираните гладка и нарезна цев?

                                В предишната публикация имах впредвид нарезна цев 12кл. ,а не боина .Притежавам такава пушка и трябва да споделя ,че е идеална за лов на дива свиня както за пусия така и за гонка.
                                Последно редактирано от derhunter; 24-05-10, 11:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X