Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хоризонтални и вертикални сдвоени цеви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хоризонтални и вертикални сдвоени цеви

    Колеги, надцевка или успоредка, най-важно е да е удобна на ловеца.Сега стигнахме до това кой-колко знания има за глаткостволото оръжие. Има млади момчета ловци, кандидат ловци, така ще си напълнят главите с терминология че каквато и пушка да си купят все ще си мислят че е трябвало да е "другата".За мен истината е че когато вдигнеш пушката тя трябва да етам където искаш.
    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

    Коментар


    • #17
      До: Хоризонтални и вертикални сдвоени цеви

      Едно малко предимство при избора на надцевка е че след нея, по-лесно се преминава към полуавтомат.Предполагам, че не е нужно да обяснявам защо. И двете оръжия- "успоредка" (в двете си изпълнения-надцевка и хоризонталка) и автомат обикновено се намират в касата на повечето ловци.Последната е най-вече за водоплаващия дивеч и свинския лов. Предимствата на успоредката при лова на пернато също не се нуждаят от коментар.

      Коментар


      • #18
        До: Хоризонтални и вертикални сдвоени цеви

        Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
        Едно малко предимство при избора на надцевка е че след нея, по-лесно се преминава към полуавтомат.Предполагам, че не е нужно да обяснявам защо. И двете оръжия- "успоредка" (в двете си изпълнения-надцевка и хоризонталка) и автомат обикновено се намират в касата на повечето ловци.Последната е най-вече за водоплаващия дивеч и свинския лов. Предимствата на успоредката при лова на пернато също не се нуждаят от коментар.
        Колега, доста пушки смених свремето, но кактосъм споменавал и в други теми,в момента си имам 2бр. успоредки и то 16 кал..
        Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

        Коментар


        • #19
          До: Хоризонтални и вертикални сдвоени цеви

          Няма нищо лошо в това, въпрос на личен избор. Не упреквам никой за избора му.Обикновенно той е продиктуван от начина и обекта на лов, района в който се ловува, лични предпочитания свързани с опит(и не само), ловни "митове и легенди" и т. н. Аз също, много уважавам успоредките 16-ти калибър.Особено за лова, който преобладаващо практикувам, са перфектни.Тезата ти само потвърждава това което съм писал, за надцевките и полуавтоматите. Никъде не съм твърдял, че са по-добри от успоредките, просто въпрос на навик!Да си жив и здрав и наслука през следващия сезон!

          Коментар


          • #20
            До: Хоризонтални и вертикални сдвоени цеви

            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
            Няма нищо лошо в това, въпрос на личен избор. Не упреквам никой за избора му.Обикновенно той е продиктуван от начина и обекта на лов, района в който се ловува, лични предпочитания свързани с опит(и не само), ловни "митове и легенди" и т. н. Аз също, много уважавам успоредките 16-ти калибър.Особено за лова, който преобладаващо практикувам, са перфектни.Тезата ти само потвърждава това което съм писал, за надцевките и полуавтоматите. Никъде не съм твърдял, че са по-добри от успоредките, просто въпрос на навик!Да си жив и здрав и наслука през следващия сезон!
            Жив и здав и ти колега!
            Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X