Обява

Свий
Няма добавени обяви.

mossberg- дали да я купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mossberg- дали да я купя?

    тази година се пръкнах и аз ловец. да ми е честито . На един мой приятел приятеля, който по една случайност е кос-аджия си продава пушката- помпа с дървен приклад- mossberg американска за 250 долара. Тъй като не разбирам много, но все пак вярвам в добрата преценка на моя другар ловджия, но не чак толкова че да я купя без колебание се допитвам до вас. Попрочел съм доста постове и виждам че има големи капацитети на темата оръжие. Посъветвайте ме, все пак си признавам че съм сериозно изкушен от предложението.
    поздрави,
    митко
    Митко

  • #2
    Виж колко и е дълга цевта. Късите ги забраниха.
    Разни мнения има за помпите. Аз не съм им фен. Като е американска и косаджийска може да е и само за къси патрони. И сигурно е за 3.

    Коментар


    • #3
      За лов помпа не ти трябва, има надцевки ,успоредки за тази работа

      Хънтара е твоя човек за инфо

      Коментар


      • #4
        Оня пич авера ми знае че късоцевна не ми върши работа, тъй като той сам ме предупреди че ако намеря късоцевна трябва да и купя по-дълга цев за да е законна. Но за дължината на патроните не знам. Авера има Маверик и твърди че мосберга е кажи-речи същата работа.
        Чувал съм мнения, че помпата не е най-подходящото нещо за лов. Но чесно казано не виждам какъв е негативния ефект от това че е помпа!?
        Митко

        Коментар


        • #5
          Ти на какъв лов ще ходиш с тази помпа

          Коментар


          • #6
            [quote="KickBull"]
            Чувал съм мнения, че помпата не е най-подходящото нещо за лов. Но чесно казано не виждам какъв е негативния ефект от това че е помпа!?[/quote
            Че е помпа и след първия изстрел ще трябва да помпаш за да произведеш втори изстрел, а с двуцевка била тя успоредка или надцевка разполагаш с ДВА патрона кайто са заредени и мериш и стреляш НАСЛУКА Ако не падне от втория няма смисъл да
            хабиш патроните

            Коментар


            • #7
              фъркати животинки основно, някой и друг заек, лисугер и прасета.
              Митко

              Коментар


              • #8
                тука може би трябва човек да се научи на самоконтрол. И аз не виждам смисъл да издрънча всички патрони по гадинката ако не съм я улучил от първия път. От друга страна като се замисля може да се произведат няколко изстрела по ято патки примерно, или ако не улуча прасюнгера от първия и втория път, вместо да се качвам на някое дърво, мога да го гръмна от упор
                Митко

                Коментар


                • #9
                  Ще го гръмнеш някой друг път след първия изстрел животното не чака втори то бяга НАСЛУКА

                  Коментар


                  • #10
                    Той Булдога ти го обясни ,ама хайде и аз че съм нарочен:С помпата
                    имаш само един точен/премерен/ изстрел.Всички след него са
                    свадбарски.Начинът на презареждане за втори и др. изстрели
                    изключва възможността за последващи точни попадения.Ако си
                    мераклия за повечко патрончета , събери парички и си вземи
                    ловен полуавтомат.Аз лично ти препоръчвам като нов ловец да
                    започнеш с двуцевка.Цената на оръжието в никакъв случай не е
                    най-важна за слуката.Имам и помпа но за съжаление не си от Сф.
                    да ти дам да пробваш за да видиш става ли за лов.Иначе ако
                    гледаш много хамерикански филми-едва ли има по-добра от нея
                    но в гората практиката показва друго......
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      Разбирам за какво говориш. Дано само дивеч да има. Наслука
                      Митко

                      Коментар


                      • #12
                        Основната приучина заради която несе използват, е теглото... Представи си на един птичи лов да носиш цял ден тая помпа! Колкото и да си силен едва ли ще спиш спокойно през ноща след лова...
                        А односно марката немога да кажа нищо... даже несъм и виждал такава!
                        4ао и успех
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #13
                          Помпата е безценна в бой от упор. В джунглата, в къща. Много голяма площ на поражението. От 2 - 5 метра няма точност, има площ. При всяко презареждане местиш мерната линия недопустимо, така че това желязо става само за каквото го и използват - първият в колоната по горската пътека носи това а не картечница. Че тя още по-тежка.
                          Питай и за калибъра. Че имаше там и някви за патрони хх х60, с тия не можеш и прозорците на съседа да счупиш. Нормалните патрони са х70, магнума - х76.

                          Коментар


                          • #14
                            Не е взимай в никакъв случай.За тези пари плюс 150-200 лв. си вземи нова.Същия Мозберг преди два месеца го продадоха за 250 лв.Не става за абсолютно нищо,а и сигурно не си знае изстрелите.

                            Коментар


                            • #15
                              Мерси за супер ценните мнения. Везните натежават вече към надцевка. Дето викаш те ижовките са по 600 лв. нови. Чух обаче един коментар на собственика на един оръжеен магазин, че руските пушки вече хич не били това което са били навремето. Но като се има предвид че имаше голям арсенал от турски пушки и се опитваше всячески да ми пробута някоя от тях( особено един "Стожер"), още тогава не му вързах много. Как мислите, дали наистина ижовките са позагубили от блясъка си с годините или напротив- качеството си е ако не по-добро, то поне същото?
                              Митко

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X