Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за оръжие ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Дайте съвет за оръжие ?

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    ...някой си пиянде опукал някого в гората и дай да забраним на всички нормални да имат и носят...
    Мани тая работа. Там у вас по горите е едно, у нас друго. Два прозореца у градО ми спраска комшийското дете с въздушен пистолет, можеш да си представиш баща му ако тръгне въоръжен из гората какво има да става
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #62
      От: Дайте съвет за оръжие ?

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ...да спрем колите или да не се врьщам там..........
      Има някаква логика. Между нас казано чисто формална де. Но нейсе - да допуснем, че се предприеме реализация на такава една ескалация в забраните. Трябва да има някакъв ред, нали. Например, с приоритет стойността на заплахите и вредите. Установена - пак например - чрез статистика. Отговорно твърдя, че случаите на отстреляни помежду им ловци, многократно превишават случаите на нападнати от животни ловци (еле па с летален изход!). Та директно следва, че преди да се регламентира неизбежната самозащита от диви животни - трябва да се забрани ловът...
      Някъде там, наместваме и забраната на автомобилите.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #63
        От: Дайте съвет за оръжие ?

        Благодаря за отговорите. Темата може да я заключите или изтриете. Питам за едно нещо то ми се задават 1000 въпроса излишни. Та нали за това питам и аз, но няма значение. Та и на всичкото отгоре ме изкарахте психо за да стрелям и нося оражието ей така свободно. Та още веднъж Благодаря за отговорите и информацията.

        Коментар


        • #64
          От: Дайте съвет за оръжие ?

          Малко извън темата - никога не съм разбирал хората, които си представят ходенето в гората като непрестанно прокрадване из храстите, с ръка на дръжката на пистолета и приклякване при всяка изпукала съчка. Неква извратена форма на сървайвъл, с елементи на престрелката при ОК Корал. Ся, ако човек се завира из храсталака по служебни задължения - ясно. Ама не схващам идеята да отидеш в гората да си починеш, пък през цялото време да си на тръни и да ходиш препасан с патрондаши като Панчо Виля... ми не го разбирам това, честно.

          Като в оня виц, за младия моряк (преди дълго плаване) дето си купувал кашон презервативи и кашон хапчета против повръщане, и милозливата аптекарка го посъветвала "Ми кат' ти става лошо, недей да еб@ш толкова бе младеж".

          Това за България нали. Предполагам че в Амазония е малко по-друга бира
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #65
            От: Дайте съвет за оръжие ?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Има някаква логика. ......... трябва да се забрани ловът...
            Някъде там, наместваме и забраната на автомобилите.
            То някьде там винаги има някаква логика ма като омешаш в голямата картина и пада.Да забранят ловците,от там и лова става забранен,а понеже ловците на 99% са бели то да забранят и белите...........е тия логики и на мен са ми странни ма да,има хора си ги харесват.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Дайте съвет за оръжие ?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...е тия логики и на мен са ми странни ма да,има хора си ги харесват.
              Имаме пълно разбирателство. Нека оставим харесващите ги, безплодно да продължават, да си ги харесват.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Дайте съвет за оръжие ?

                Първоначално публикуван от n1k3r Преглед на мнение
                ...Питам за едно нещо то ми се задават 1000 въпроса излишни. Та нали за това питам и аз, но няма значение...
                Хайде сега. Това, което попита в полуправ текст беше "решил съм да си купя пищов, с който да си гърмя по язовирите, какъв и откъде?" Ако си очаквал отговор от сорта на "вземи моя" или "отиди в град Х при човека Y "...нЕма как да стане, мисля
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #68
                  От: Дайте съвет за оръжие ?

                  От години обикалям планините,но никога не съм бил нападан или притесняван от диви животни.Притежавам законно оръжие,но никога не съм го носил-за мен е само излишна тежест в планината.Според мен дори в Родопите заплаха за хората могат да са само бездомните кучета и мургавите дървосекачи и то в пренебрежимо редки случаи.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Дайте съвет за оръжие ?

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Хайде сега. Това, което попита в полуправ текст беше "решил съм да си купя пищов, с който да си гърмя по язовирите, какъв и откъде?" Ако си очаквал отговор от сорта на "вземи моя" или "отиди в град Х при човека Y "...нЕма как да стане, мисля
                    Що, има. По някаква причина сума народ си мисли че личните съобщения във Форума МВР не може да ги чете.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Дайте съвет за оръжие ?

                      Хубав газеняк ти тряба... за 1/3 от парите барабар с бол патрон...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Дайте съвет за оръжие ?

                        Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
                        От години обикалям планините,но никога не съм бил нападан или притесняван от диви животни.Притежавам законно оръжие,но никога не съм го носил-за мен е само излишна тежест в планината.Според мен дори в Родопите заплаха за хората могат да са само бездомните кучета и мургавите дървосекачи и то в пренебрежимо редки случаи.
                        Без да го приемаш като заяждане,нещо като твоята статистика е примерно - от години карам кола и обикалям с нея кьде ли не,но до момента никога не ми е притрябвала вьзглавницата и и за мен това е една излишна тежест.Според мен дори на магистралата няма как да се фрасне човек челно та за чий ми е тая вьзглавница...........Нали?

                        Всеки мисли за другия и всеки дава пример как някой си преди нам си колко време нам си какво направил и дай сега на всички да им хакнем балтията и забрана ма забрана люта за това и онова.Иска пищов,да носи пищов,на неговия задник ще тежи.

                        И пак ти казвам - моля не го приемай като заяждане,твоята статистика вьрши работа като такава,но и тия с вьзглавниците имат какво да кажат до момента.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 17-10-16, 16:16.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Дайте съвет за оръжие ?

                          [QUOTE=BENZBOSS;3036055]Без да го приемаш като заяждане....

                          Подкарваш темата в грешна посока. Едно е закон и нашите щения за неговите промени, съвсем трето е какво му се ще на човека и съвсем пето за какво му е това оръжие. Та-по закон у нас не е прието да се защитаваш от каквито и да е животни с пищов. С карабина също. Тегава е дори процедурата по издаване на разрешение за самоотбрана дори и от недоброжелателни двукраки. Като цяло режимът е рестриктивен с цел минимално количество оръжие в населението. С обосновка "да се пазя от подивели диви прасета, гладни меци и скитащи кучовци" нямаш ама никакъв шанс да получиш разрешение за притежаване на оръжие. Друг е въпросът че по нашите земи реална заплаха от таквиз динозавъри хищни е почти нулева, особено описаната от мераклията за пищов. С изключение на един малък регион в Родопите /цяла тема има тук/ където има реални нападения от мечка, такава имаш шанс да срешнеш на Витоша и то ако не е духнала много преди и да предположиш че има. Аз лично съм срещал тук на Витоша два пъти, единият майка с малко по най-ниската пътека от Драгалевци към Бояна на има-няма 50-тина метра от пътя за Алеко. Хапваха си малинки. Погледахме се няколко секунди и ТЕ се изнесоха по живо и здраво. Вторият е онова малко недорасло, освиткаха майка му двама идиоти докато беше още малко, което можеш да засечеш около горната станция на лифт "Лалето" да си проси храна от туристи, ама и то наплашено та поизбяга към Резньовете. След пожара на Бистришко бранище може и по Лозенска да е духнало че повечето живинки духнаха натам а и Илийката беше видял нещо от рода на връщане от параклиса. Диво прасе напада само когато е поставено в ситуация без друг изход. Бах го колко години скитам по горите, кога въоръжен кога не и как пък никога не ми се случи прасето да ме намери а не аз да търся него. Чакал пък да те нападне е направо в рамките на научната фантастика, иначе да, има ги много но бягат от човек ама много бързо, по страхливи са даже от лиса. За скитащите кучета- не ме е страх от куче и не са ме нападали, ама пък да тръгна заради тях тежко въоръжен ми се струва доста пресилено.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #73
                            От: Дайте съвет за оръжие ?

                            Това всичкото го знам и пишем за едно и сьщо.
                            Шанс почти нулев е ПОЧТИ нулев та тоя там 0.0000нам си колко % пак го има,а че не дават пищов за защита ми е ясно,не ми е ясно какво им пречи тоя пищов,но е на,пречи им.

                            Скитащи са ме нападали мен и го имаше описано някьде из форума.На ония обаче в офиса на бюрото няма как да му го обясня пьк и по закон нямам право и това си е,проблема си е мой.

                            Аз винаги сьм ОБОЖАВАЛ някой друг да ми смята риска и да ми диктува кое е ДОБРО ЗА МЕН.

                            Закона е закон и НЕ,не е разрешено това което иска.Следва или да я кара по закон или да я кара как прецени,че е добре за негоГазов или плякалка е добра идея до момента в което не е добра вече та за това или нещо безобидно за 20 лева като сигнален огьн или като пляка и да трепе,а четенето на закона го оставям на автора на темата.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #74
                              От: Дайте съвет за оръжие ?

                              И аз не обичам друг да ми преценява риска ама ей на, трябва да карам с колан, да спазвам ограниченията на скороста щото някой е преценил че точно тук и точно тази е безопасна и т.н....
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #75
                                От: Дайте съвет за оръжие ?

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Без да го приемаш като заяждане,нещо като твоята статистика е примерно - от години карам кола и обикалям с нея кьде ли не,но до момента никога не ми е притрябвала вьзглавницата и и за мен това е една излишна тежест.Според мен дори на магистралата няма как да се фрасне човек челно та за чий ми е тая вьзглавница...........Нали?

                                Всеки мисли за другия и всеки дава пример как някой си преди нам си колко време нам си какво направил и дай сега на всички да им хакнем балтията и забрана ма забрана люта за това и онова.Иска пищов,да носи пищов,на неговия задник ще тежи.

                                И пак ти казвам - моля не го приемай като заяждане,твоята статистика вьрши работа като такава,но и тия с вьзглавниците имат какво да кажат до момента.
                                Не съм от сръдливите Просто в България за щастие няма толкова опасни животни предполагащи носенето на огнестрелно оръжие за разлика от места по други континенти където и до кенефа се ходи с карабина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X