Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за оръжие ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дайте съвет за оръжие ?

    Отстрелян чакал... режеш му ушите и в ЛРД може и да те похвалят. С опашка на белка, в някои райони- също.
    Вижте, не схващам чисто концептуално казуса. Да носиш пушка (каквато и да е) за да се пазиш от животни, пък и без да ги убиваш, нали... Поддържам мнението си, че на питащият му трябва друг курс, преди да започне курса на обучение за придобиване на оръжие.
    Аха... писали сме заедно.
    Даже, в нашата дружинка се искат определена бройка уши и/или опашки от някои видове, за да ти подновят членството. Че, мръвкарите станаха много, а никой неще да хаби патрон за лев и 60 стинки по неядивните.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #47
      От: Дайте съвет за оръжие ?

      )) Да.

      Некой от горските няма ли да погледне темата? ))
      Те би трябвало да почват вече да пишат за сички ни )))

      За протокола - аз съм свирка с топче и когато потрябва - камък ))) И да, виждал съм дива мечка. От много далече ))))))))
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #48
        От: Дайте съвет за оръжие ?

        Тропче, аз пък познавам типове дето не стрелят ядивни. Викат, че не било интересно ))
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #49
          От: Дайте съвет за оръжие ?

          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          . АКО никой не свидетелства, че те е видял на пусия с карабината до малинака...

          За пищов питах точно по тая причина,слага на задника и не го интересува сезона на дините ли е или на Златките,притеснява го нещо и го отстрелва с пищова и по закон пак ли е бракониер / с пищовче /?

          Те тАва е вьпроса,а пишка за самоотбрана малко много ми се вижда пьк и тежи,голямо.........и на вьпроса За чий ти е......ако отговора е Да плаша диви прасета.......
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #50
            От: Дайте съвет за оръжие ?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            За пищов питах...
            Аз за пищов и отговарях (пък после тръгна за "вреден" дивеч и пушки). Ловът с пистолет и изобщо КНО, тук е забранен, важи и за "вредните". Друг е въпросът, по едни уши - например - как това се установява. Ситуация на неизбежна защита (или както там е по книжно му), срещу животно (диво, питомно, подивяло, или каквото и да е) - много трудно би се обосновала.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              От: Дайте съвет за оръжие ?

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              ...
              Вижте, не схващам чисто концептуално казуса...
              Чисто концептуално и за децата е ясно вече че казусът е :

              "...Моля светнете ме как да убедя съседа да ми даде ключовете от мерцедеса, ключовете от гаража и 200 лева за бензин, понеже искам да мога да му изключвам алармата като писне нощем.

              Защото страшно ми трябват ключовете от мерцедеса, ключовете от гаража и двеста лева за бензин.

              За да му изключвам алармата като писне нощем...
              "
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                От: Дайте съвет за оръжие ?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Аз за пищов и отговарях (пък после тръгна за "вреден" дивеч и пушки). Ловът с пистолет и изобщо КНО, тук е забранен, важи и за "вредните". Друг е въпросът, по едни уши - например - как това се установява. Ситуация на неизбежна защита (или както там е по книжно му), срещу животно (диво, питомно, подивяло, или каквото и да е) - много трудно би се обосновала.

                Интересно

                1 Вредното си е вредно,виждаш го в гората и хвьрляш пищова и бягаш за пушката,че ако го гьрмиш с пушка е по-вредно все едно,а с пищов безвредно някак си животното.
                2 Обосноваваш как те напада пиян циганин с тесла ма не може да се обоснове човек за побьркана свиня майка.

                А аз тьрсех логика някаква,да ме извинява КОСа
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Дайте съвет за оръжие ?

                  1. Никой никого не задължава да отстрелва т. нар. вреден дивеч. Това е собствен избор и за да бъде направен, базисно условие е избиращият изобщо да е ловец, така че той резонно и би трябвало да се подготви.
                  2. Да обосновеш и това с циганина хич не е елементарно. За побъркани свини-майки - можеш да се поинтересуваш за някаква статистика (ма не ми свеждай примери от остров Кодиак и прочее на г@за майната, ами тук).

                  КОС е просто една служба в МВР, без никакви законодателни функции.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дайте съвет за оръжие ?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ...притеснява го нещо и го отстрелва с пищова и по закон пак ли е бракониер / с пищовче /?...
                    Малко е излишно пищовлии без работа да обикалят из гората в издирване на нещо, от което да се отбраняват. Щото стават и е такива фалове:

                    http://dnes.dir.bg/news/-1418004

                    ...Георги Божанов бе убит от случаен куршум на 31 юли 2006 г. в местността “Цепина“ край с. Дорково при бране на гъби, след като сержантите Стоян Пачалов и Росен Овчаров неправомерно прострелвали служебното си оръжие. Военният съд в Пловдив постанови глоба 1500 лева за непредумишлено убийство на Пачалов и 600 лева за Овчаров...
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дайте съвет за оръжие ?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Интересно
                      Нищо интересно няма. България не е Аляска, Борнео или джунглите на Амазония. На 99% съм сигурен, че в България повече хора умират годишно от ухапвания от кърлежи, отколкото от мечки, подивели диви прасета, вълци, чакали и тиранозаври сумарно. Някой го каза и по-горе - те ловджиите свещи палят белким срещнат 1-2 прасИта на излет, и то хем умишлено ходят да ги търсят, а какво остава случайно да срещнеш побъркана свиня майка, докато си легнал на теферич с биричка и BBQ на брега на язовира. Заедно с още скромна компания от 100-200 човека, които викат, пускат силна музика и т.н. Шанса да ти излезе побъркана свиня майка, е колкото мен да ме изберат за танцьорка в "Мулен Руж".

                      На чиляка просто му се иска да му трябва пушкало. Приготвил си е и 1200 лЪва. Сега се опитва да убеди сам себе си (а и нас), че наистина му трябва пушкало.

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      Малко е излишно пищовлии без работа да обикалят из гората в издирване на нещо, от което да се отбраняват. Щото стават и е такива фалове:
                      Имаше и тук във форума една тема, как някакъв хахавелник беше прострелял човек в бедрото. Точно на язовир впрочем. Щото много бръмчали с лодката, и му плашели рибата. Та ги изчакал на брегО, и немедлено раздал справедливост.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дайте съвет за оръжие ?

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        1. Никой никого не задължава да отстрелва т. нар. вреден дивеч. Това е собствен избор и за да бъде направен, базисно условие е избиращият изобщо да е ловец, така че той резонно и би трябвало да се подготви.
                        2. Да обосновеш и това с циганина хич не е елементарно. За побъркани свини-майки - можеш да се поинтересуваш за някаква статистика (ма не ми свеждай примери от остров Кодиак и прочее на г@за майната, ами тук).

                        КОС е просто една служба в МВР, без никакви законодателни функции.
                        Сьгласен с това,но с пищов ловеца не може ма може с пушка примерно.Ако пьк не сьм ловец то не сьм годен да се защитя било то от вреден или ядлив или най-общо казано в гората с пищов не е добре по необясними причини,за мен необясними.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дайте съвет за оръжие ?

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Нищо интересно няма. Шанса да ти ........

                          Има има,шанса си е мой и някой бледолик да ми казва кое е добре за мен и кое не е не ми харесва и никога не ми е харесвало.Ако е за ШАНСА то защо не спрьт всички коли за 5 дни,е така да наваксаме малко?

                          Няма да обрьщам темата за това кой кьде какво да носи и как да го ползва,някой си пиянде опукал някого в гората и дай да забраним на всички нормални да имат и носят............да спрем колите или да не се врьщам там..........
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дайте съвет за оръжие ?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Има има,шанса си е мой и някой бледолик да ми казва кое е добре за мен и кое не е не ми харесва и никога не ми е харесвало.Ако е за ШАНСА то защо не спрьт всички коли за 5 дни,е така да наваксаме малко?

                            Няма да обрьщам темата за това кой кьде какво да носи и как да го ползва,някой си пиянде опукал някого в гората и дай да забраним на всички нормални да имат и носят............да спрем колите или да не се врьщам там..........
                            Пропускаш най-същественото. Младежа няма никакво намерение да се отбранява от каквото и да било. Просто иска да има пукалка.

                            Иначе на база поставената задача - оцеляване в условията на пикник, на язовир, на 30 метра от колата, препоръчвам следния джентълменски сървайвъл кит на автора на темата:

                            1. Качествен репелент срещу насЕкоми
                            2. 200 гр. дестилирани джибри

                            Начин на прилагане:

                            1. Репелента - маже се по откритите участъци на кожата
                            2. Джибромицина - прилага се перорално, на екс, преди заспиване. Гарантирано не ти пука от мечки и птеродактили нападащи лагера ти. И най-паче кат' дойдат страховитите чакали да ровят из храната ти, която съвсем предвидливо си оставил разхвърляна навън около палатката, вместо да си я прибереш и закачиш на някое дърво на 20 метра от лагера.
                            Последно редактирано от windwarrior; 15-10-16, 20:56.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дайте съвет за оръжие ?

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Пропускаш най-същественото. Младежа няма никакво намерение да се отбранява от каквото и да било. Просто иска да има пукалка.
                              Пьрво той какво намерение има е правено без сметките на нападащото та рано или кьсно АКО се стигне до отбрана поне да става и за такова.
                              Второ това какво иска го е казьл,а ти вече сам на базата на нам си какво си правиш нам си какви изводи.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дайте съвет за оръжие ?

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Сьгласен с това,но с пищов ловеца не може ма може с пушка примерно.
                                Не може, това е положението. И с капан не може например, доскоро и с лък не можеше (то всъщност, още си е така май) и по сума начини още. Има си и логиката, и основанията (като разбира се, има и такива, които ги оспорват).

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                ...да се защитя било то от вреден или ядлив...
                                Това пък е несъстоятелна постановка изобщо (и се каза, и обясни от амнайсе души тук, по амнайсе на квадрат начина). Поне за по нашите места - категорично и безусловно.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X