Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двуцевка vs помпа vs автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Двуцевка vs помпа vs автомат

    Оръжие "втора ръка" не бих си купил, поради простата причина, че не съм достатъчно"образован" по темата за да преценя дали е в приемливо състояние. М/у другото варианта с евтино гладкоцевно също не е отхвърлен напълно - далечната цел, така или иначе е нарезно.

    п.п. още не съм изкарал курса - почва март.....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #92
      От: Двуцевка vs помпа vs автомат

      Чакам разрешително и м/у временно ми се зароди една чуденка - подкалибрените куршуми + нормална цев със шок (някъде по сайтовете попаднах на патрони с такива куршуми, за които пишеше, че дават най-добри резултати при използването им със шок 1мм) съпоставими ли са като резултати със слуговата цев?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #93
        От: Двуцевка vs помпа vs автомат

        Няма как. Нарезна и гладка цев. Така, че едва ли ? Но, тук има хора, които знаят със сигурност.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #94
          От: Двуцевка vs помпа vs автомат

          Колега, не те разбрах! Може би въпроса ми не е добре формулиран: Избора ми за пушка е полу-автомат и въпроса ми е има ли смисъл от допълнителна слугова цев, или подкалибрените куршуми и обикновенна цев със шок ще вършат прибл. същата работа? Ясно е че нарезно е най-добре, но трябва да се чака за него....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #95
            От: Двуцевка vs помпа vs автомат

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Колега, не те разбрах! Може би въпроса ми не е добре формулиран: Избора ми за пушка е полу-автомат и въпроса ми е има ли смисъл от допълнителна слугова цев, или подкалибрените куршуми и обикновенна цев със шок ще вършат прибл. същата работа? Ясно е че нарезно е най-добре, но трябва да се чака за него....
            1.Къс отговор: -Виж отново пост #76!
            2.Малко по дълъг: -Слуговата цев има мерник и мушка позволяващи по-прецизно прицелване при стрелба по статична цел на пределна дистанция. Това, както се сещаш, при лов на гонка се случва много рядко. Ако, все пак държиш да правиш такива изстрели, липсата на мерни прибори на стандартната цев може да се компенсира с бързомер. Приличен такъв, струва колкото слуговата цев на полуавтомат от ниския ценови клас!
            3.Патроните за които говориш, вероятно са тези http://ddupleks.com/index.php/ru/products.html
            4.Личното ми мнение-Виж пак т.1...!!!
            Последно редактирано от emil5koff; 05-08-14, 00:28.

            Коментар


            • #96
              От: Двуцевка vs помпа vs автомат

              Ясно! Май точно такива патрони гледах, ама както и да е де - утре отивам за разрешителното и почвам да нюхам за пушка
              Благодаря!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #97
                От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Ясно! Май точно такива патрони гледах, ама както и да е де - утре отивам за разрешителното и почвам да нюхам за пушка
                Благодаря!
                Ако разрешиш, няколко добронамерени съвета за покупката на пушката. Избягвай да пазаруваш от магазини в които има само по една бройка от оръжието което си избрал. Ако при покупката с теб не присъства някой по опитен колега, огледай добре пушката, прикладвай, изобщо убеди се, че това е твоята пушка. Не забравяй да споменеш пред търговеца, че си млад ловец и че това ще ти е първото оръжие. В най-лошия случай, това ще обясни някои от глупавите въпроси, които неминуемо ще зададеш, а в добрия, много вероятно е да ти изкара допълнителна отстъпка плюс стандартните 5% които обикновено се дават.Сериозно,... питай каква отстъпка дава магазина от който ще закупиш оръжието за млад ловец.Възможно е, спомената отстъпка де е под формата на патрони или някакви аксесоари-патрондаш, калъф и др. , но често се приспада от цената на оръжието. С бюджета който си посочил, бих погледнал Beretta ES100 Camo. Със спомената отстъпка, съвсем малко ще надвишиш определения бюджет, но според мен си струва!Наслука и успех каквото и да избереш!

                Коментар


                • #98
                  От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                  Всяка пушка си има своите предимства, така че купуваш това което ти е нужно за лова който практикуваш сега избор голям ама човек трябва да е наясно какво точно му трябва.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                    Колега, далеч съм от момента да съм наясно какво точно ми трябва, а и за съжаление консултантите във ВИП не ми помогнаха - на живо ходих да ги поразгледам и си харесах Fabarm XLR5, но консултанта много усилено ме насочваше към Benelli M2 с аргумента, че фабарма бил много нежен и по-ненадежден....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Колега, далеч съм от момента да съм наясно какво точно ми трябва, а и за съжаление консултантите във ВИП не ми помогнаха - на живо ходих да ги поразгледам и си харесах Fabarm XLR5, но консултанта много усилено ме насочваше към Benelli M2 с аргумента, че фабарма бил много нежен и по-ненадежден....
                      За съжаление, го има този момент.Не те предупредих, защото предварителния бюджет който беше посочил, изключваше който и да е модел на Benelli. Във ВИП-а, от каквото и оръжие да се интересуваш, ако има Benelli на сходна цена, ти обясняват как именно Бенели-то е правилния избор. При това го правят по начин, който те кара да мислиш, че това което си харесал не става за нищо.Същото беше и с мен когато опитах в техен магазин да си купя конкретен модел на Browning. То бяха кандърми... бяха "разяснения" колко лошо и колко демоде било с газоотвод и колко хубаво с инерционен затвор,... колко трудно се чистел първия и как изобщо не е необходимо да се чисти втория... Е, аз си купих Browning-а от който съм изключително доволен, но не от тях. Да им се чуди човек за какво им са другите марки!Дано, поне от Benelli да им плащат добри бонуси!

                      Коментар


                      • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                        А цените им са надути като балон за летене!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                          Имат ли алтернатива за марките, които предлагат, че освен цените им и продавачите им (или поне този на когото попаднах) също се са надути
                          Последно редактирано от bushiDO; 14-08-14, 13:44.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                            Има и тук започва " кой джип е по-добър " Не знам, всеки знае себе си, но вземи според мен някое не толкова скъпо оръжие, ако не е твоето лесно ще го разкараш. И така. Лично аз сега на откриването бях с успоредката си ИЖ, произведена е някъде 70 год. за мен лично няма такъв кеф. Поздрави и успех. И наслука.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                              В крайна сметка, въпреки заричането ми да не стъпя повече във випа, от днес съм собственик на Fabarm XLR5 със пластмасови ложа и приклад, дълъг магазин и 4 шока в коплекта. Просто тази пушка някак си ми се стори на фино изработена, доста лека и удобна за мен.

                              Когато ми излезе разрешителното за употреба мисля да ходя на някое стрелбище и да пострелям с куршуми. С кои бихте ми препоръчали да почна?

                              п.п. ето и една снимка, ама е с тел:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1409148255103.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5607495
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                                Честито, добър избор!Е, понадхвърли си бюджета, ама със съвсем малко.Надявам се, от ВИП-а да са ти дали добра отстъпка.
                                За патроните... В момента,в касата ми са тези на снимката.Не твърдя, че са най-доброто,но не пречи да ги пробваш.По принцип на едро ходя с карабина, а тези са в случай,че установя като гост, че домакините не гледат с добро око на нарезните оръжия

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0036.jpg
Прегледи:2
Размер:128.0 КБ
ID:5607515

                                1. RWS Exact е с куршум Гуланди, нормален патрон;2. Моnolit 32 на DDupleks- според производителя, най-добра точност се получава с дулно стеснение "пълен шок"; 3. B&P Palla Mythos е с класически куршум на Бренеке, Магнум; 4. Remington Slugger High Velociti с куршум Фостър, също Магнум.При мен, всички без Монолита, най-добре "вървят" през дулно стеснение "подобрен цилиндър".
                                П.П.Навярно скоро ще установиш, че тези удължители на магазина, не се радват на популярност сред ловците. Особено при групов лов!Причините са много и като се замислиш, съм сигурен, че ще се сетиш за повечето!Поздрави и да се похвалиш с групите и като я сефтосаш!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X