Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    Късичкото ще мине като късо, мда?
    Шлифер имаш ли си?


    Арсеналският компенсатор е чудесен - хромиран е и пасва точно на резбата. Стига да ти продадат такъв.

    Тоя огнеприкривател е боза - по-добре "прасето" - онова голямо цилиндрично пособие, което се вижда по по-късите модели. Гарантирано убива всякакъв пламък при изстрел. Малко вдига налягането на обратните газове, което не е особено полезно при голямата цев, но не е и фатално.

    Вярно, че и на Зига тритият свети едва-едва. Но ми се губи идеята да може да се ползва само с НВ.

    Приклада е добър, а и не виждам как ще го махнеш лесно без да играе флекс и чук. Израелските не са нещо особено. АСЕ ги харесват повече у Щатите, но родното е по-добро за мен.
    Нее.... ловна нарезна карабина..... че за късо вече нямам очи да искам.
    А Арсеналски мога да си поръчам от щатите- 54 доларес въпреки че ....някак мисля мога да получа и от Арсенал За израелските ме блазни дъмпферираната версия- но както казах първо ще се пробва в "сток" вариант и след това ще пада игра с подмени. С оглед на това което търся мисля и така ще върши работа с един монтаж и бързомерец.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #47
      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

      SAR-овете определено са крачка напред. По-удобият предпазител, както и опцията за читав компенсатор за мен ги правят достоен ъпгрейд на СЛР серията.

      Коментар


      • #48
        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

        Вчера един приятел си купи SAR-някакъв, днес успях да го разгледам.Калибър 7.62мм.Цевта е много къса и отпред се навива един доста широк дулен спирач.Има вграден в ложата фенер.Приклада е сгъваем и доста удобен.Мерникът се сменя от нормален(не знам как точно се казва) на диоптричен.Двустранен предпазител.Хубав триточков ремък.
        Като цяло оръжието ми направи много добро впечатление(без да съм стрелял с него).Доста по-късо и по-ергономично от моето CZ-858.Купил го е без никакви връзки и чакане.
        Скоро се надявам да стрелям с въпросното оръжие и ако ми хареса ще започна да гуша касичката
        Съжалявам, че не успях да го снимам.
        Ей това SAR-M4SF
        http://www.arsenal-bg.com/defense_po...62sar-m4sf.htm
        Последно редактирано от traktorist; 29-06-13, 22:28.

        Коментар


        • #49
          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

          Като качество на изработка и качество на материалите как ти се видя?Вградения фенер става ли за нещо и къде му се намира спусъка?Цена?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

            На тези късите,много от ловците не гледат с добро око.Ако трябваше специално да се направи оръжие за бракониерство, щеше да приблизително такова-полуавтоматично, масов боеприпас, къса цев(215 мм.), сгъваем приклад, фенерче да не се спъваш по тъмното.Липсва само заглушител! Цената му е около 950 лв.

            Коментар


            • #51
              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Като качество на изработка и качество на материалите как ти се видя?Вградения фенер става ли за нещо и къде му се намира спусъка?Цена?
              Цената била над 800лв, но не знам точно.На мен оръжието ми се видя много добре направено и удобно.Аз съм служил с АКС-74У, който също е къс, но това ми се видя по-добре направено.
              Подцевният фенер има бутон на ложата и може лесно да се включи с "поддържащата ръка".Според мене няма някакви фрапиращи лумени, но в затворено помещение или на близко разстояние ще върши добра работа.Оръжието в никакъв случай не е бракониерско а по-скоро за близък бой.Свободно се продават доволно количество мощни фенери с всякакви стойки за всякакви пушки, за да се притесняваме от тази карабина.По-скоро ложата с тази форма е малко неудобна, но не е проблем.
              Подобни оръжия съм виждал в репортажи за СОБТ преди години.
              П.С.
              Подробно сме обсъждали защо харесваме такива оръжия и няма нужда да го повтаряме, който се интересува да чете старите теми.
              Има много, ама много бракониери, които работят с примки, други които ползват само кучета и метална тръба със заварен за нея нож.А ние дето искаме да си имаме подобни оръжия и да стреляме по мишени на стрелбища минаваме през всички курсове, плащаме всички такси и си спазваме закона както трябва.
              Имам лошо мнение за повечето от българските ловци и не ме вълнува как гледат на тези оръжия

              Коментар


              • #52
                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Цената била над 800лв, но не знам точно.На мен оръжието ми се видя много добре направено и удобно.Аз съм служил с АКС-74У, който също е къс, но това ми се видя по-добре направено.
                Подцевният фенер има бутон на ложата и може лесно да се включи с "поддържащата ръка".Според мене няма някакви фрапиращи лумени, но в затворено помещение или на близко разстояние ще върши добра работа.Оръжието в никакъв случай не е бракониерско а по-скоро за близък бой.Свободно се продават доволно количество мощни фенери с всякакви стойки за всякакви пушки, за да се притесняваме от тази карабина.По-скоро ложата с тази форма е малко неудобна, но не е проблем.
                Подобни оръжия съм виждал в репортажи за СОБТ преди години.
                П.С.
                Подробно сме обсъждали защо харесваме такива оръжия и няма нужда да го повтаряме, който се интересува да чете старите теми.
                Има много, ама много бракониери, които работят с примки, други които ползват само кучета и метална тръба със заварен за нея нож.А ние дето искаме да си имаме подобни оръжия и да стреляме по мишени на стрелбища минаваме през всички курсове, плащаме всички такси и си спазваме закона както трябва.
                Имам лошо мнение за повечето от българските ловци и не ме вълнува как гледат на тези оръжия
                Айде пък и като постреляш, ще чакам да споделиш отзиви.
                А подчертаното е самата истина...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  За израелските ме блазни дъмпферираната версия- но както казах първо ще се пробва в "сток" вариант и след това ще пада игра с подмени. С оглед на това което търся мисля и така ще върши работа с един монтаж и бързомерец.
                  Доя приклад на ФАБ с "буфера" е пълен ташак. След изстрел цевта винаги сочи в някаква странна посока. Чиста проба маркетинг.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                    За кой приклад става въпрос, с този с който симулираш автоматична стрелба ли?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      За кой приклад става въпрос, с този с който симулираш автоматична стрелба ли?
                      Не - за буфер с пружина вътре за "намаляване" на отката.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        Цевта е много къса и отпред се навива един доста широк дулен спирач.

                        Това не е дулен спирач, а пламегасител - много ефективен при това.
                        Основната му роля обаче е да подпомага цикъла на презареждане на моделите с по-къса цев като задържа част от газовете докато се придаде достатъчен импулс на буталото.
                        Този, най-късият, трябва да се ползва само с него, ако се развие, може да почне да засича.
                        Моделът със средна цев работи надеждно и без него.

                        Радостно е, че Арсенал най-накрая се сети, че има пазар и за тези пушки и у нас, въпреки че са основно едни разкрасени СЛР-и.
                        В САЩ ги продават от години.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                          Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....
                            С кой M-PRO 7 стана тоя ефект?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....

                              Да-а, забравих да спомена за това.

                              То да беше оксидация, проблем нямаше да има.
                              Фосфат-лак е и се разтваря лесно, но пък пази добре от корозия.
                              Обаче дори и под него металът е обработен, така че не е фатално да падне на някои места.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....
                                Как ще стане зелен? Прахово боядисване?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X