Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловен пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ловен пистолет

    vladstudio, прав си! Всъщност, няма проблем с разрешителното.
    Не мисли като човек!

    Коментар


    • #32
      От: Ловен пистолет

      ами след като няма проблем с разрешителното ,не виждам какъв е проблемът..
      аз виждам няколко проблема...
      1. искаш ловен пистолет,за него ти трябва разрешително за КНО
      2. не можеш да стреляш с него по животни,защото нямаш разрешително за лов,а и реално боеприпасите ти се водят на отчет..
      3. въобще не съм наясно дали изобщо български гражданин може да закупи ловен пистолет,тъй като дължината на цевите му май е по голяма от тази позволена за Късо нарезно,а е по малка от позволената за ловно оръжие..та нито за лов,нито за самоохрана..остава за спорт евентуално..
      та не съм наясно ,какъв тип разрешително би трябвало да имаш ,за да притежаваш такова нещо..ако има някой запознат ,да обясни
      куче или вълк?
      в клетка ,или свободен?
      въпрос на личен избор.
      Вихрен Илиев
      0888249888
      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #33
        От: Ловен пистолет

        Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
        ами след като няма проблем с разрешителното ,не виждам какъв е проблемът..
        аз виждам няколко проблема...
        1. искаш ловен пистолет,за него ти трябва разрешително за КНО
        2. не можеш да стреляш с него по животни,защото нямаш разрешително за лов,а и реално боеприпасите ти се водят на отчет..
        3. въобще не съм наясно дали изобщо български гражданин може да закупи ловен пистолет,тъй като дължината на цевите му май е по голяма от тази позволена за Късо нарезно,а е по малка от позволената за ловно оръжие..та нито за лов,нито за самоохрана..остава за спорт евентуално..
        та не съм наясно ,какъв тип разрешително би трябвало да имаш ,за да притежаваш такова нещо..ако има някой запознат ,да обясни
        Лопара може да се закупи само с разрешително за ловно гладкоцевно ако е с цев по дълга от 50см,Револвер за лов,например Smith&Wesson-Hunter 10,5 инча цев,правилния ловен пистолет за мене,калибар 500 S&W Magnum,се закупува с разрешение за КНО,понеже закона дава граница до 30см на цевта за КНО,но цената на подобно оръжие е убийствена между 2000-3000лв.Има още една врътка,може да се закупи револвер за ловни цели,и то с цев 40см,на цена до 500лв и 45 калибар,но трябва да има китап за подборен лов.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smith_500_10.jpg
Прегледи:1
Размер:13.5 КБ
ID:5257259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Smith-Wesson-44-mag-Hunter-with-sight1.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5257260
        Последно редактирано от belata; 01-03-11, 18:59.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #34
          От: Ловен пистолет

          освен подборния,има и друга врътка- в Бг е забранен лова с пистолети ...оттам и проблем с разрешително за закупуване на такова чудо
          куче или вълк?
          в клетка ,или свободен?
          въпрос на личен избор.
          Вихрен Илиев
          0888249888
          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #35
            От: Ловен пистолет

            В БГ вече с промените в новия закон за оръжията е разрешено да се използва КНО като подръжка в лова, т.е. ако си ловец и имаш КНО може да си го носиш по време на лов. Иначе понятие в закона като "ловен пистолет" няма ...Има ограничения при притежанието на КНО, което се изразява в дължината на цевта и в такъв случай това което си харесал е с по-дълга от разрешената цев. Притежанието на рязани пушки също е забранено. За да ти стане ясно всичко направи си справка с новия закон за оръжията и готово. Твоя проблем се решава или с членство в ловна дружинка или с притежанието на КНО за самоохрана и самоотбрана. Реда за придобиване е определен отново в новия закон...........Дано съм помогнал

            Коментар


            • #36
              От: Ловен пистолет

              До преди "промяната" на закона какво ми пречеше да си нося личното КНО по време на лов? След "промяната" как ще обясня на косаджията, че липсата на патрони в касата за личното ми КНО се дължи на употребата му по време на лов? Четете внимателно закона, за да не остането без КНО за самоохрана.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #37
                От: Ловен пистолет

                Не знам какво пречеше, но не беше разрешено...въпреки че обикновено на едър лов винаги си го нося ,ей така за авторитет ....а колкото до обяснението пред КОС за патроните ,си прав ....не знам как е решен въпроса

                Коментар


                • #38
                  От: Ловен пистолет

                  можеш да го носиш по време на лов,но не можеш да го използваш...реално няма спънки да си носиш и арбалета по време на лов,но не можеш да го ползваш..
                  куче или вълк?
                  в клетка ,или свободен?
                  въпрос на личен избор.
                  Вихрен Илиев
                  0888249888
                  blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                  Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X