Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловен пистолет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ловен пистолет

    Влезнала ми е мухата за ловен пистолет. Живея на такова място, че горските животинки са повече от хората и смятам, че няма да ми е излишно едно такова оръжие. Направо ми останаха очите в ловните пистолети „Енкор” на „Томпсън Център”, не предполагах, че до такава степен ще ми хареса дизайна на каквото и да е оръжие, ама и цените са им убийствени и не са ми по джоба. Ще съм благодарен ако някой по-запознат по темата ме ориентира за други по-евтини модели на ловни пистолети. Благодаря предварително!
    Не мисли като човек!

  • #2
    От: Ловен пистолет

    Трябва да имаш разрешително за боен пистолет. За да си купиш! Иначе ако ме питаш мен най добре се насочи към нещо малокалибрено 22lr

    Коментар


    • #3
      От: Ловен пистолет

      Предполагам, че и за малокалибреното също трябва да имам разрешително или...?
      Не мисли като човек!

      Коментар


      • #4
        От: Ловен пистолет

        Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
        Предполагам, че и за малокалибреното също трябва да имам разрешително или...?
        Не само разрешително за оръжие а и ловен билет. А и лов с пистолет не е разрешен.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: Ловен пистолет

          За калибър 22 също си трябва разрешително, но разрешително за боен пистолет, изключва лова с него.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            От: Ловен пистолет

            Всъщност аз няма и да ловувам, не си падам по този спорт. Бих го използвал само в краен случай, ако някое животинче стане прекалено нахално и навлезе в моята територия.
            Не мисли като човек!

            Коментар


            • #7
              От: Ловен пистолет

              Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
              Всъщност аз няма и да ловувам, не си падам по този спорт. Бих го използвал само в краен случай, ако някое животинче стане прекалено нахално и навлезе в моята територия.
              То, тогава и две-три пиратки, ще ти свършат работа.

              Коментар


              • #8
                От: Ловен пистолет

                За всякакъв пистолет или револвер ще ти трябва разрешително за бойно оръжие. Освен това в България лова с пистолет или револвер е забранен. Дори при самозащита от животни не е много уредено какво става, по скоро стреляш ли по такива, автоматично ставаш бракониер пред закона, но следваме ли принципа, че по-добре псевдобракониер, отколкото изяден (Не че се сещам какво в България може да те убие, освен мечка или глиган, които никакъв пистолет няма да спре. За кучета върши работа и газов с халостни патрони, колкото да вдига шум или просто свестен кучегон.), ще е по-добре да се насочиш към нещо многозарядно. Ловният пистолет с един патрон е за лов от далече, трудно ще се опазиш с него.

                Ако идеята ти е просто да го имаш и да си стреляш за кеф, можеш да се запишеш в клуб по стрелба и да извадиш разрешително за спортно. Няма да може да го носиш свободно, но ще си го имаш вкъщи и ще можеш да стреляш на стрелбището.

                П.П.: Я колко много хора са писали, докато изпиша това...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  От: Ловен пистолет

                  Ами легално май ще ти е трудно срещу животните =))). Най-лесното е да си ловджия и да си вървиш с гладкоцевната пушка, което май не е много практично =))). Руснаците си имат нещо интересно за точно такива случаи - ТОЗ 106, но в България незнам дали се предлага и май няма да може да си го купиш ако си ловец - 250 мм цев е.

                  пп тия пистолети които има впредвид Еднорог са доста сериозни и със сигурност биха спрели глиган.
                  Последно редактирано от T-1000; 25-10-10, 15:20.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ловен пистолет

                    Има много късоцевни оръжия в това число и пистолети и револвери, които работят с муниции гарантиращи достатъчна поразяваща способност, включително и за много едър дивеч... Много по-едър от нашите мечки и глигани... Но въпросът не е в това, а във фактът, че те са забранени за лов... както отбелязаха колегите по-горе...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ловен пистолет

                      За ловното оръжие е нужно курс, дружинка и т.н , за дълго нарезно оръжие ти трябва курс за подборен лов след като си минал първия етап.
                      За късо нарезно оръжие е специфично или да си бил в системата на МВР или БА или да извършваш някакъв вид охранителна дейност.
                      По закон ловното оръжие е за лов а късото нарезно е за самоохрана.

                      Ако искаш вземи един стар сигнален пистолет сложи му една вкладна цев (12 кал) и си имаш ловен пистолет, но ако те хванат ще го лежиш
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ловен пистолет

                        Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                        Руснаците си имат нещо интересно за точно такива случаи - ТОЗ 106, но в България незнам дали се предлага и май няма да може да си го купиш ако си ловец - 250 мм цев е.
                        Определено си падам по по-нестандартните неща и този модел ми хареса!
                        Не мисли като човек!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ловен пистолет

                          Според мен това с пистолета са глупости и по-добре не се занимаваи да си търсиш белята. А да убиеш едно животно, защото е изяло някой друг храст е глупост или недаи си боже щяло да те нападне(няма такъв филм). Ако търсиш оръжие за бракониерлък е друг въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ловен пистолет

                            Както вече споменах-ловът не влиза в заниманията ми, а още по-малко бракониерството. Живея на доста усамотено място, в радиус от 1км. най-често няма хора, особено през зимата. Може би търся някаква сигурност в притежаването на оръжието, в края на краищата живеем в ... хм, интересни времена. А тъй като не държа да ме виждат с оръжие, то предпочитам късото такова, което да може да се носи скрито.
                            Не мисли като човек!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ловен пистолет

                              Така поставен въпросът е отвсякъде незаконно притежание. Отделно че идеята ти е трудно осъществима. Не вярвам който и да е търговец на оръжие да си рискува лиценза пък и още куп проблеми да си създаде и да ти продаде желаното от теб. Замисли се за законен начин. А и някак си намирисва идеята ти. Отначало щеше да се защитаваш от кръвожадни зверове, после времената станаха особени...... Работата отива към кръгова отбрана от хищни зайци до нежелани "чернокраки" посетители.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X