Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подводен риболов и гмуркане

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Виж, за това несъм помислих. Иначе нещо не ми побира главата:
    - Добре де, харпунджийство през ноща е чисто бракониерство. Обаче през дена, когато трябва да видиш дали някоя риба не се крие в дупките по скалите, как ще го правим без фенера?
    С огледалце
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Подводен риболов и гмуркане

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Виж, за това несъм помислих. Иначе нещо не ми побира главата:
      - Добре де, харпунджийство през ноща е чисто бракониерство. Обаче през дена, когато трябва да видиш дали някоя риба не се крие в дупките по скалите, как ще го правим без фенера?
      Май точно това е идеята. Поне в дупките да намират малко спокойствие и безопасност рибите, че иначе голям тормоз и мор по всички флангове... Забраната за фенери е от много време и се спазва стриктно.

      Коментар


      • От: Подводен риболов и гмуркане

        Прави си са си гърците, аз в Черно море само 1-2 пъти съм виждал врани, а имам стотици часове под водата, в Гърция имам под 20-30 часа под водата а съм виждал десетки врани, и то тлъстаци на не много дълбоко и извън дупките си.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Подводен риболов и гмуркане

          Да, ама не... Вижте клип от Тасос.



          Коментар


          • От: Подводен риболов и гмуркане

            И ся нови двайсет:

            Из съобщение на МВнР на РБ от тук http://www.mfa.bg/index.php?page=120...y&posolstvo=46

            - Забранен в Гърция е вносът и притежанието, освен след съответно разрешение от Министерството на обществения ред и защитата на гражданите /ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΔΗΜΟΣΙΑΣΤΑΞΗΣΚΑΙΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣΤΟΥΠΟΛΙΤΗ/ на:
            - оръжия за риболов, харпуни и др. които изстрелват остър метален предмет

            последна актуализация: 28.08.2013 г.

            Коментар


            • От: Подводен риболов и гмуркане

              Е браво. Хавайското копие влиза в тая графа.
              Между другото дайте акъл за буй. 7 литрова туба от мин. вода облечена в оранжев чохъл от парашут дали ше мине за буй? Трябва ли да има зманенце отгоре? Досега 2-3 години без буй и без харпун си се гмурках из гръцко ама като попаднах на тая тема и се "стресирах" .
              А като зачетах и линка по горе, ми моя водолазен нож е един стар ръждив чехословашки и острието е над 10 см, поне няма връх де отпред е като отверка. Димек някой ко са заяде иди се обяснявай с моя гръцки, че видиш ли това тежко ръждиво желязо било за риболов или гмуркане.
              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

              Коментар


              • От: Подводен риболов и гмуркане

                Знаменце ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тряба да има.

                Коментар


                • От: Подводен риболов и гмуркане

                  Добре мерси, давам тогава нататък с въпросите. Гледах буйовете и ми направи впечатление че има знаменца синьо и бяло и знаменца червени с бяла лента. Каква е разликата и има ли значение кое змаменце ще забуча. Освен това на проекта с бутилката от минерална вода и оранжевия чохъл ако го забуча знаме ще важи ли? Не че 35-40 лв са много ама що да ги давам ? Важното е да върши работа и да не ме сиктирдосат византийците.
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • От: Подводен риболов и гмуркане

                    Ето го флагче



                    За другото не знам.

                    Коментар


                    • От: Подводен риболов и гмуркане

                      Бяло - синият е флаг "Алфа". Вдига се при извършване на водолазни дейности.
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • От: Подводен риболов и гмуркане

                        Цял въпрос дали знаят момчета с джетове и моторни лодки че на тях им ЗАБРАНЕНО да се доближават 100 метъра до буй с флагчето?!

                        Коментар


                        • От: Подводен риболов и гмуркане

                          В България 99% не знаят. Даже нарочно се доближават до "червената топка" за да видят какво е
                          По-опитните, рибарите които са всеки ден в морето и изобщо "морските" хора по-скоро познават буя и флагчетата, но туристите нямат идея какво е.
                          Преди няколко години от другия сайт направихме кампания като разлепихме стикери по цялото черноморие, но ефекта беше близък до нула. Все пак е по-добре да го има буя, отколкото да го няма.

                          Коментар


                          • От: Подводен риболов и гмуркане

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Цял въпрос дали знаят момчета с джетове и моторни лодки че на тях им ЗАБРАНЕНО да се доближават 100 метъра до буй с флагчето?!
                            В закона е записано " да съблюдават безопасна дистанция", което е тъпо. Болшинството си мислят, че безопасната дистанция се отнася за плавателното средство, а не за водолаза.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • От: Подводен риболов и гмуркане

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ..Буя е да УКАЗВА на хората около теб, че има човек под водата,..
                              За 15г целогодишен активен подводен риболов в Гърция, в почти винаги с буй (освен при много бурно море и в близост до скали 0-10м), мога да кажа, че не може да се разчита на него и да се отпуснеш под водата. При всяко приближаващо бръмчене трябва да се осигуриш, че лодката те е забелязала и ще предприеме маневра. Много често пък идва да види какво е това оранжавото във водата.
                              Губил съм поне 3-4 буя от любопитни нещотърсачи.
                              Безброй пъти са ме извличали от буя и при въпрос : - Какво правиш бе пич?
                              Отгова в общи линии е бил едно искренно: - Намерих си шамандурка! Твоя ли е? Сори.
                              Но шампион беше мъж на възраст с 7м+ скъп Зодиак: - Помислих ,че е черна кутия на самолет.

                              Коментар


                              • От: Подводен риболов и гмуркане

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                И ся нови двайсет:

                                Из съобщение на МВнР на РБ от тук http://www.mfa.bg/index.php?page=120...y&posolstvo=46

                                - Забранен в Гърция е вносът и притежанието, освен след съответно разрешение от Министерството на обществения ред и защитата на гражданите /ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΔΗΜΟΣΙΑΣΤΑΞΗΣΚΑΙΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣΤΟΥΠΟΛΙΤΗ/ на:
                                - оръжия за риболов, харпуни и др. които изстрелват остър метален предмет

                                последна актуализация: 28.08.2013 г.

                                Ние сме чисти късметлии, пет дни си работихме необезпокоявано в Лименария. Срещнахме един българин и той ни каза, че глобата за колани е 340 евро ако се плати до 2 седмици на 1/2. Въобще не си го "сложихме"и колата 4+4 малки, всеки ден на плаж, никой не ни е проверил дори......
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10414641_744541975597503_8939172470982373665_n.jpg
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:5595950
                                ....а от снаражението имаше и още, поне три ножа !
                                Последно редактирано от smng0303; 26-06-14, 16:27. Причина: ножове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X