Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подводен риболов и гмуркане

    То си е задължително отдавна.В Гърция не съм виждал харпунджия без буй!

    Коментар


    • От: Подводен риболов и гмуркане

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Хора, днеска приятел грък ми написал че от тази година всички гмуркачи длъжни да имат маркировъчните буйове. Глоба за неспазване на това правило нещо от порядъка на 500 Евро.
      Това е било валидно всякога. В Гърция буят трябва да е с жълт цвят и с diver-down или алфа флаг. Гмурка се в периметър от 50 метра около буя. Освен изискванията на властите, гмуркането с буй е задължително заради безопасността. Стават прекалено много инциденти с гмуркачи ударени от лодки и за мен лично е лудост да гмуркаш без да си се маркирал с буй. Това важи не само за Гърция, а за навсякъде. Буят е задължителен елемент от екипировката. Толкова важен колкото ножа. И двете спасяват живот. Освен това на буя можеш да си носиш шише с вода, резервна стрела, ластици, харпун и т.н. Удачно е да се върже и някаква свирка за сигнализация в случай на инцидент.

      Относно Гърция, също така е забранено да се лови риба с фенер. Ако имаш фенер закачен на буя или в лодката и те спре port police за проверка ще си имаш проблеми. Не се гмурка в близост (минимум 300 метра) до пристанища, рибарски мрежи и ферми за риба. Дневният улов не трябва да надвишава 5 кг или една единствена риба с по-голямо тегло (и за това са стриктни). Сигурно има и други правила, но не се сещам сега...

      Коментар


      • От: Подводен риболов и гмуркане

        Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
        ... В Гърция буят трябва да е с жълт цвят и с diver-down или алфа флаг....
        А ако буй е червен, това ще създава ли ми проблемите? Щото мой е като този Атол от линка

        Коментар


        • От: Подводен риболов и гмуркане

          Не съм сигурен. Знам, че преди време имаше изискване да е жълт. Предполагам, че по-добре с червен отколкото без никакъв буй. Ще питам за цвета и ще пиша пак.

          Коментар


          • От: Подводен риболов и гмуркане

            Благодаря, ще чакам отговор. Иначе буй е с алфа флаг, както му е реда.

            Коментар


            • От: Подводен риболов и гмуркане

              Това с буя само за риболов ли важи или за всички който се гмуркат.Тази година реших да възобновя едно хоби от детството си.Преди доста се гмурках с харпун, но сега реших да го заменя с фотоапарат...........просто за кеф.Та се питам дали могат да ме глобят ако просто си се гмуркам с плавници маска шнорхел и фото.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • От: Подводен риболов и гмуркане

                Важи до колкото аз разбрах за ВСИЧКИ гмуркачи.

                Коментар


                • От: Подводен риболов и гмуркане

                  Буя е като колана в автомобила, колан слагат дори и депутатите, тоест важи за всички

                  Суисидално звучи да гмуркаш без буй където има други хора и плавателни средства, буя както каза Добс е място за вода, телефон, аз слагам шампоан или веро да мажа маската, мрежичка за улов или намерени съкровища и т.н.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Подводен риболов и гмуркане

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Благодаря, ще чакам отговор. Иначе буй е с алфа флаг, както му е реда.
                    За сега имам потвърждение от близък приятел водолаз (и харпунджия) в Гърция, че цвета на буя по закон трябва да е жълт... Все пак, мое предположение (гледам доста снимки на колеги, които гмуркат в Гърция), че и друг цвят няма да е проблем стига да не сте нарушили някое друго правило. Т.е. ако си изряден във всичко едва ли ще се заядат за цвета на буя, но ако имаш маломерни риби, фенер или нещо друго нередно, цвета на буя ще е още една точка (още няколко евро) в акта

                    Коментар


                    • От: Подводен риболов и гмуркане

                      След 12-15 години без гмуркане и плуване рядко само буй ще ми липсва.Имам намерение просто да поплувам с плавници и маска за кеф и да направя някоя друга снимка, едва ли някой ще се впрегне че съм без буй.А и като се има предвид липсата на форма към момента и липсата на други гмуркачи с мен, се съмнявам да си позволя навлизане прекалено навътре.Е то вярно беля винаги може да стане.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • От: Подводен риболов и гмуркане

                        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                        След 12-15 години без гмуркане и плуване рядко само буй ще ми липсва.Имам намерение просто да поплувам с плавници и маска за кеф и да направя някоя друга снимка, едва ли някой ще се впрегне че съм без буй.А и като се има предвид липсата на форма към момента и липсата на други гмуркачи с мен, се съмнявам да си позволя навлизане прекалено навътре.Е то вярно беля винаги може да стане.
                        Не се впрягай колега, нали си безсмъртен...

                        Сигурно пиеш много витамини и минерали, че главата ти е станала НЕуязвима за витла на моторници и спира удар от джет без дори да мигнеш, евала.

                        Буя е да УКАЗВА на хората около теб, че има човек под водата, буя НЕ показва, че отдолу има супер трениран гмуркач с 15 минутна апнеа, буя се ползва с надеждата да БЪДЕШ ЗАБЕЛЯЗАН и ЗАОБИКОЛЕН, не се ползва за да спести глоба от лошите полицаи, също както и колана в автомобила се ползва за да спасява живот, не да спасява от КАТ.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Подводен риболов и гмуркане

                          Погледнато от този ъгъл сте прав.
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • От: Подводен риболов и гмуркане

                            И още ново допълнение за подводен риболов в Гърция - за харпунджиите се забранява исползване на фенери.

                            Коментар


                            • От: Подводен риболов и гмуркане

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              И още ново допълнение за подводен риболов в Гърция - за харпунджиите се забранява исползване на фенери.
                              Тва за да не светиш в очите на рибите.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Подводен риболов и гмуркане

                                Виж, за това несъм помислих. Иначе нещо не ми побира главата:
                                - Добре де, харпунджийство през ноща е чисто бракониерство. Обаче през дена, когато трябва да видиш дали някоя риба не се крие в дупките по скалите, как ще го правим без фенера?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X