Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подарявам Бретон

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Подарявам Бретон

    Мисля, че колегата 6310 дължи едно голямо извинение на Мария заради думите си. Най-малкото заради това, че е спасила кучето и се е грижила добре за него. И с отговорността на добър стопанин му търси също така добър нов дом. Разбирам огорчението му от загубата, но не оправдавам репликите по неин адрес. В края на краищата животинката ще има нов стопанин, който вярвам ще се грижи все така добре за нея. А това е най-важното.
    Затова моля, преди да напишете нещо, помислете. Истината рядко е само една. И използването на упреци относно едно добро дело оставя само горчилка във всички замесени. Та така. Да е живо и здраво кученцето, че наистина е хубавица, и нека да носи много радост и незабравими моменти на новия си сайбия.

    Коментар


    • #47
      До: Подарявам Бретон

      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
      ..........
      Както и да е, поради впечатленията ми от колежката Мария от форума, приемам, че е действала изцяло добронамерено, въпреки грешката си, .........с
      Значи, така а ? Приемаш .... и айде от тебе да мине ?

      Истината е че Вие Колега, вкарахте във форума Ваш приятел - Клеветник, и двамата заедно с него организирахте клеветническа кампания срещу една наша колежка, проявила милосърдие и прибрала очевидно изплашеното от Вас куче.
      След колко дни прекарани от животното в гората не се знае.
      Защо тя трябва да знае правилото, че се дава обява, за намерено куче...не се знае.
      Какви документи, и какви ваксини сте направили на животното - не се знае. Защо то не е имало нашийник който да указва стопанина му - не се знае.
      Къде са обявите давани от Вас , като загрижени собственици - не посочихте.

      Съжалявам, но мнението ми за Вас, не се очертава като положително.
      А от Вашето протеже, съм откровенно отвратен.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 27-03-09, 23:32.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #48
        До: Подарявам Бретон

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Значи, така а ? Приемаш .... и айде от тебе да мине ?

        Истината е че Вие Колега, вкарахте във форума Ваш приятел - Клеветник, и двамата заедно с него организирахте клеветническа кампания срещу една наша колежка, проявила милосърдие и прибрала очевидно изплашеното от Вас куче.
        След колко дни прекарани от животното в гората не се знае.
        Защо тя трябва да знае правилото, че се дава обява, за намерено куче...не се знае.
        Какви документи, и какви ваксини сте направили на животното - не се знае. Защо то не е имало нашийник който да указва стопанина му - не се знае.
        Къде са обявите давани от Вас , като загрижени собственици - не посочихте.

        Съжалявам, но мнението ми за Вас, не се очертава като положително.
        А от Вашето протеже, съм откровенно отвратен.
        Абе въобще, супер щура работа!
        Изкарал си невръстното кученце на първата му разходка и решил че първото нещо на което трябва да го научи, е да не се бои от изстрел ! Че го и отвързал (още на първата разходка и непознавайки реакциите му при изстрел)! Изобщо единственно по-успешно човек може да остане без кучето си, ако стреля директно в него или проведе подобно обучение до натоварена магистрала! Това си е супер професионализъм при обучение на куче !
        Мътна ми се вижда цялата история, още повече че не вярвам това куче да е търсено изобщо! Ако беше търсено, щеше да е намерено след като си е било през цялото време в Кокаляне (където уж е било загубено)!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #49
          До: Подарявам Бретон

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Значи, така а ? Приемаш .... и айде от тебе да мине ?

          Истината е че Вие Колега, вкарахте във форума Ваш приятел - Клеветник, и двамата заедно с него организирахте клеветническа кампания срещу една наша колежка, проявила милосърдие и прибрала очевидно изплашеното от Вас куче.
          След колко дни прекарани от животното в гората не се знае.
          Защо тя трябва да знае правилото, че се дава обява, за намерено куче...не се знае.
          Какви документи, и какви ваксини сте направили на животното - не се знае. Защо то не е имало нашийник който да указва стопанина му - не се знае.
          Къде са обявите давани от Вас , като загрижени собственици - не посочихте.

          Съжалявам, но мнението ми за Вас, не се очертава като положително.
          А от Вашето протеже, съм откровенно отвратен.
          Точно така - приемам, защото не приемам Вашето твърдение, че някой е обвинил колежката в кражба.
          Както и бях принуден да приема факта, че никой, на никого и за нищо не е длъжен - тук визирам елементарното действие "пускане на обява".
          Самото куче аз не съм виждал никога, да не говорим за участие в т.нар. "изплашване" на същото. Както и никого не съм канил във форума. Това което направих, беше просто да пусна линк към обявата в друг форум именно поради факта, че за последните няколко месеца имаше много обяви за изгубени бретони( имаше и една за намерен, който за 2 -3 дни се върна там където му е мястото). В интерес на истината за точно този представител на породата нямам представа дали някъде е пускана обява.Виж относно имунизации, паспорти и може би родословие, собственика надали би се наел да Ви представи, най-малко сега, когато го изкарахте лъжец и Клеветник.А и не е нужно вече.
          Аз също съм прибирал чужди кучета - за ден, два, стигало се е и до седмица. Хранил съм ги, грижил съм се за тях, но през цялото това време не съм спирал да търся собственика на животинката! Това ми е струвало време и средства, но аз ЗНАМ какво означава за един ловец, да си загуби кучето. И съм толкова съпричастен, колкото и към много други проблеми, които съм изживял ЛИЧНО, не теоритизирайки зад клавишите.
          От мен - толкова. Колкото до Вашето мнение към скромната ми особа - то си остава лично Ваше, нито мога да го променя, нито пък имам желание за това.

          п.с. Протежета нямам, имам приятели, като колегата 6310 не е сред този кръг, което не ми пречи да го уважавам и ценя.

          Коментар


          • #50
            До: Подарявам Бретон

            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
            ...Все пак цената на един бретон варира от 150лв. до 1500 евро за малко кутре. Лично аз не бих се примирил, но сме хора и сме различни.
            Поздрави!
            Ей, изпуснах далаверата!

            Така е, никой не ми е виновен че съм пропуснала раздела "Лов и ловни кучета" в моя живот.

            А сега можеше да съм накъдрила едни 300-350 лв. за куче с неизвестно родословие, да давам безгрижно газ по пътищата 3 дни и да не се смущавам какво ще ям в понеделник.

            Лошо Мария...., много лошоооо....
            Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

            Коментар


            • #51
              До: Подарявам Бретон

              Темата се изчерпа. Затова я заключвам.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X