Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ягдтериер за охрана???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ягдтериер за охрана???

    Страхотна порода са ягтериерите имах женски 12 години почина от старост.Не даваше нищо да влезе или излезе от двора.Когато строих новата къща майсторите имаха страхова невроза от нея.Успя да ухапе само трима но беше достатъчно да минават потчетно край колибата и даже си бяха начертали линия докъде стига синджира.Безкрайно предана и всеотдайна беше горката мир на праха и.От както почина котките пак се завъдиха наоколо.Сега имам за охрана доста тежка артилерия мелез от баща каракачанин и майка българска овчарка нямам думи какво чудо е на една годинка е а всява такъв респект,че ум да ти зайде ама пък как яде и как с...е няма да казвам
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

    Коментар


    • #17
      До: Ягдтериер за охрана???

      Тоя дребен глист копа дупки по-бързо от къртица.Пуснат в двора е неудържим.Моя си излизаше когато му скимне.Наложи се да го вързвам че съседите пропищяха.Един мил комшия научи че тасманиеца вече не е пуснат и започна да си влиза у нас докато баща ми го няма и си бере квото му требе.Така докато онова не изтръгна стоманеното въже от халката(строши заварката) та 65 годишния чичка скокнал 1.5 метра ограда от място и след това и собствената си ограда че нямал време да отваря врати.Вечерта имал наглоста да се оплаче че кучето ми го нападнало . Малко извън темата - Пиянстваме в беседката на двора и същият комшия нещо мряца през оградата и подскача.Викам му да влиза щото ме мързи да ставам а и проклетника е вързан.Идва тоя запъхтян и вика
      - Абе момчета да сте виждали един заек тука .......ъъъъъ..... одран Мигахме известно време и аз като най-съобразителен от всички мъдро казах
      - Ко ?!!!!
      -А нищо нищо и заби на някъде.
      В същият момент се усещам че рошавото не крещи на умряло ( чичката му е любимец).Няма никой на въжето,няма никой и из двора .Не ми се обикаляше махлата та оставих портата отворена.Върна се.Със заек....ъъъъъъъъ....одран .След 20 минути борба беше мой.След още толкова беше във фурната.По късно научих че човека си заклал,одрал и изчистил заек и го заебал на външната мивка .
      Не зная до колко става за пазач но който познава породата обикновенно не влиза . В общи линии колкото полза толкова и главоболия .Никога не е скучно с него но и никога не е лесно.Такъв си е ягдтериера чудесен и ужасен
      Последно редактирано от droba; 20-12-09, 22:56.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X