Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ягдтериер за охрана???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ягдтериер за охрана???

    Има ли опит някой с охрана на двор със ягдтериер?Компактно,непретенциозно към атм.условия и темпераментно,това ми хареса в него.Но става ли затова,как се даржи с деца и др.животни?

  • #2
    До: Ягдтериер за охрана???

    Най-малкото не респектира с външност.Крадеца трябва да е бая запознат с породите,за да се стресне.Иначе е отлично куче,доста борбено и темпераментно.И би сложило доста ,,пазачи'' в джоба.Въпрос на възпитание.Но пак подчертавам,не респектира с физика,а това е решаващо.Покойника от подписа ми беше безкрайно мило животинче,ама като го видише някой непознат,заобикаляше от далеч...
    И все пак името подсказва и основното предназначение
    П.П:Към други животни може да се държи както крайно враждебно,така и приятелски,при всяко куче,незвисимо от породата е строго индивидуално...
    Последно редактирано от бат'Марто; 29-01-09, 22:55. Причина: допълнение
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      До: Ягдтериер за охрана???

      Става ако го ползваш за звънец.Няма грешка.
      Иначе е малко несериозно.(не казвам че съм прав понеже съм пристрастен към друга порода).

      Коментар


      • #4
        До: Ягдтериер за охрана???

        Привет!
        Любима порода...също и фокс...
        Това според мен са най сърцатите кучета в лова...стават за всестранен лов...за апсолютно всичко...без майтап...към децата са много дружелюбни...верен до гроб на своите стопани и ги защитава до последният си дъх...
        Самоче трябва бая разходки и ежедневно натоварване...това е порода която е създадена от ловци за лов...затворена просто подивява...гарантирано ако е пуснат в двора ти ще има голямо шоу...съседите без пилци и другият добитък пък няма да надава на тегло, но пък ти няма да имаш проблеми с мишки, плъхове, котките няма да те тревожат , те страно изчезват нанякъде...няма белки, златки и невестулки...Ягдттериера е създаден да побеждава...
        Най добре е да се разтърсиш в някой ловен форум...съвет ако ще взимаш задължително само с родословие...щото не се знае на какво ще попаднеш...
        Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
        .................................................................................................
        Е. Абу

        Коментар


        • #5
          До: Ягдтериер за охрана???

          За охрана - твърдо не! Ако ще и 5-6 да са - само им хвърляш една котка и охраната се превръща в ловна дружинка. Склонни са да чакат мацата да слезе от дървото 4-5 часа, че и повече.
          Но за лов нямат грешка! От пъдпъдък до прасе - стават за всичко.

          Коментар


          • #6
            До: Ягдтериер за охрана???

            Като всяко куче,което лае става точно както ти написаха за звънец.Много ловна злоба в него и Лама69 е прав.Гледал съм такива изпълнения с такова куче в къща заради една невестулка влязла в една от стаите,просто филм.Но за лов,иначе е страхотен другар и много смело куче.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              До: Ягдтериер за охрана???

              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
              За охрана - твърдо не! Ако ще и 5-6 да са - само им хвърляш една котка и охраната се превръща в ловна дружинка. Склонни са да чакат мацата да слезе от дървото 4-5 часа, че и повече.
              Но за лов нямат грешка! От пъдпъдък до прасе - стават за всичко.
              неспираики да лае през тези 4-5 часа , ако имаш нерви

              Коментар


              • #8
                До: Ягдтериер за охрана???

                Всъщност искам куче със среден и под среден ръст,нормална агресивност и възбудимост.Бях се спрял на ягд. и джак ръсел териер,допадат ми като външен вид.Но сте прави,създадени са за лов и няма смисъл да мъча животните с нещо противоестествено за тях.Мерси

                Коментар


                • #9
                  До: Ягдтериер за охрана???

                  Първоначално публикуван от AICBERG Преглед на мнение
                  Всъщност искам куче със среден и под среден ръст,нормална агресивност и възбудимост.Бях се спрял на ягд. и джак ръсел териер,допадат ми като външен вид.Но сте прави,създадени са за лов и няма смисъл да мъча животните с нещо противоестествено за тях.Мерси
                  За твоята цел и изисквания-бултериер май най се доближаваНе е много масивен,подвижен е,респектиращ външен вид,почти пълна липса на чувство за самосъхранение.Има само един недостатък(па може и да е предимство)-малко са глуповати(лично мнение)
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ягдтериер за охрана???

                    ...любимата ми порода,вече доста години сме заедно...
                    Може да го ползваш за ,,звънче'',ама чак пък за охрана...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ягдтериер за охрана???

                      Много смел и сърцат боец.Не знае какво е страх.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ягдтериер за охрана???

                        Ягд-териерът става за охрана на малък район, напр. двор на къща. Проблем е, че го варди и от котки - като ги качи на дърво, може да ги лае с дни, направо е побъркващо. По-става за лична охрана: при седнал стопанин е предупредително агресивен към приближаващ се човек, а при легнал - по-добре е да не си наблизо.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ягдтериер за охрана???

                          Мител шнауцер! Това е твоето куче, ако не те притеснява факта, че много лае. Средно голямо куче с квадратен формат, невероятно енергично, устойчиво на студ в случай, че се отглежда на вън. Трябва му много движение и контрол. Усещат на мига, че не са под контрол и "вземат инициативата"...Мога да разказвам с часове - имам един екземпляр от десетина години. Ако решиш да си вземеш такова и ти кажат, че след 5-6-7 години се успокояват и улягат - не вярвай ! Аз съм на 4 етаж, в момента в който във входа влезе непознат за него човек-започва да лае...
                          Ако го използваш само за дворно куче-пазач, по-добре не рискувай. В момента, в който е на свобода и без контрол-можеш да очакваш неприятности.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ягдтериер за охрана???

                            За охрана не. но за лов е чудо моя е на 4г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ягдтериер за охрана???

                              Дълги и безсънни нощи ще имаш с това куче.Баща ми има такова.Когато му отида на гости си знам, че сън няма.Лае постоянно .Както казват колегите за лов е прекрасен екземпляр.
                              O888888-211

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X