Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кръстоска между-дратхар и гонче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • кръстоска между-дратхар и гонче

    Колеги искам да питам някой ползва или ползвал ли е такова куче?!
    Ако някой има наблуденя за работата им в/у едър лов,може да сподели в темата!Скоро ще се здобия с такова куче и за това искам да се информирам по обстойно?
    От приятели който имат такива кучета и ги ползват за лов на диво прасе съм чувал само добри отзиви!

    П.П: също така може да обсъдим и други мелези,от кръстоска на ловни кучета!
    [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

  • #2
    До: кръстоска между-дратхар и гонче

    Да се обобщават ловни качества на мелези е несериозно. Проблема е, че не е ясно кои качества от коя порода ще наследи. Може да наследи настойчивостта и злобата на гончето, а може и уравновесения характер на кучето работещо със стойка( особено ако дратхара е добър "птичар" ). Във втория случай пак ще гони но късо, и няма да лае по следа.
    Те затова са и породите, защото при тях определени ловни качества са специално изявени и е почти сигурно, че поколението им също ще ги притежава. Ако взимаш мелез трябва да го видиш как работи.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      До: кръстоска между-дратхар и гонче

      Първоначално публикуван от Ivailo_ Преглед на мнение
      Колеги искам да питам някой ползва или ползвал ли е такова куче?!
      Ако някой има наблуденя за работата им в/у едър лов,може да сподели в темата!Скоро ще се здобия с такова куче и за това искам да се информирам по обстойно?
      От приятели който имат такива кучета и ги ползват за лов на диво прасе съм чувал само добри отзиви!

      П.П: също така може да обсъдим и други мелези,от кръстоска на ловни кучета!
      Ние пак сме в челните редици на кинологията.......Хората се борят за чисти породи с ясно изразени ловни качества в даден вид лов.Но ние , чисто по български искаме 3 в 1.Да вземем да кръстосаме дакел с хъски, а поколението им с афганска хрътка.
      Тогава ще имаме куче дето тегли шейна и лови лисици по дупките им при това горното ще го прави с висока скорост обусловена от родниството му с хрътката.Роднинството с дакела ще му даде компактен вид а гените на хъскито ще го направят устойчиво на студ и снежни преходи.
      Прекрасен спътник за зимен офроуд.
      От такива безобразни кръстоски по градовете ни скитат песове с муцуни на немски овчарки тела на дакел болен от гигантизъм и петна на далматинец.Очаквам да срещна и някое такова с грива на коли.
      Екземпляри, които с вида си могат да докарат до инсулт някой кинолог.
      По-добре не се занимавайте с подобен вид кръстосване а заложете на истински породи.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #4
        До: кръстоска между-дратхар и гонче

        поведението на кучето е наи-вече обусловено от средата в която то живее и развива. несериозно е дори да се мисли че, само защото е "едикаквоси" ще бъде добро в "едикоеси". генетично предавани могат да бъдат основно външни белези, но дори мускулатурата е резултат от обучението на кучето. в този смисъл - един обучен мелез би бил по-добър ловец от едно домашно "породисто".
        а в смисъла на темата - мой познат "произведе" кучета от Аржентинско дого и...Ягдтериер , изключително симпатични псета, които след професионално обучение станаха "лидери" на дружинката в която членува той.

        Коментар


        • #5
          До: кръстоска между-дратхар и гонче

          Първоначално публикуван от bubi Преглед на мнение
          изключително симпатични псета, които след професионално обучение станаха "лидери" на дружинката в която членува той.
          А пробвал ли е да ги направи птичари, примерно.Само за потвърждение на теорията че е важно обучението а не гените.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #6
            До: кръстоска между-дратхар и гонче

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Да се обобщават ловни качества на мелези е несериозно. Проблема е, че не е ясно кои качества от коя порода ще наследи. Може да наследи настойчивостта и злобата на гончето, а може и уравновесения характер на кучето работещо със стойка( особено ако дратхара е добър "птичар" ). Във втория случай пак ще гони но късо, и няма да лае по следа.
            Те затова са и породите, защото при тях определени ловни качества са специално изявени и е почти сигурно, че поколението им също ще ги притежава. Ако взимаш мелез трябва да го видиш как работи.
            съгласен съм,че кучето няма да може да се използва за наследство...Но това което видях е че м/у такава кръстоска кучето правеше къси гонки и с голяма злоба към прасето...в същото време не се губи и не го чакаш както е при повечето гончета...
            Относно това което очаквам като кученца бащата е дратхар и през живота му не е имал допир до пернат дивеч воден е само на едър лов и очудващо гони и с течение на времето започна да увеличава дистанцията от гонача...другото което е че намира прасето и го лае на място....
            [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

            Коментар


            • #7
              До: кръстоска между-дратхар и гонче

              Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
              Ние пак сме в челните редици на кинологията.......Хората се борят за чисти породи с ясно изразени ловни качества в даден вид лов.Но ние , чисто по български искаме 3 в 1.Да вземем да кръстосаме дакел с хъски, а поколението им с афганска хрътка.
              Тогава ще имаме куче дето тегли шейна и лови лисици по дупките им при това горното ще го прави с висока скорост обусловена от родниството му с хрътката.Роднинството с дакела ще му даде компактен вид а гените на хъскито ще го направят устойчиво на студ и снежни преходи.
              Прекрасен спътник за зимен офроуд.
              От такива безобразни кръстоски по градовете ни скитат песове с муцуни на немски овчарки тела на дакел болен от гигантизъм и петна на далматинец.Очаквам да срещна и някое такова с грива на коли.
              Екземпляри, които с вида си могат да докарат до инсулт някой кинолог.
              По-добре не се занимавайте с подобен вид кръстосване а заложете на истински породи.
              Колега нещо май не сте разбрал и засягате темата неподходящо...
              1 во - не съм ги кръстосал нарочно а стана случайно...и какво да се направи...каквото дойде...
              2 ро-не съм мн съгласен с вас защото съм ловувал с мелези и са доказвали и показвали мн добри резултати въпреки че не приличат на нищо и са грозни кучета...
              3 то -и двете кучета са мн добри,и работещи...хич да не е от едното да наследи е достатъчно...

              П.П Явно сте кръстосвал дакели и хрътки и имате горчив опит...
              [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

              Коментар


              • #8
                До: кръстоска между-дратхар и гонче

                Първоначално публикуван от bubi Преглед на мнение
                поведението на кучето е наи-вече обусловено от средата в която то живее и развива. несериозно е дори да се мисли че, само защото е "едикаквоси" ще бъде добро в "едикоеси". генетично предавани могат да бъдат основно външни белези, но дори мускулатурата е резултат от обучението на кучето. в този смисъл - един обучен мелез би бил по-добър ловец от едно домашно "породисто".
                а в смисъла на темата - мой познат "произведе" кучета от Аржентинско дого и...Ягдтериер , изключително симпатични псета, които след професионално обучение станаха "лидери" на дружинката в която членува той.
                Колега съгласен съм с вас...
                Много е важно обучението и воденето на кучето на лов системно...също така полагането на грижи от всякакъв характер...
                [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

                Коментар


                • #9
                  До: кръстоска между-дратхар и гонче

                  Първоначално публикуван от Ivailo_ Преглед на мнение
                  ...
                  не съм ги кръстосал нарочно а стана случайно...и какво да се направи...каквото дойде...
                  След като нямате избор и сте сигурен в добрите ловни качества на кученцата, защо сте пуснали тази тема?!?
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: кръстоска между-дратхар и гонче

                    Първоначално публикуван от Ivailo_ Преглед на мнение
                    Колега нещо май не сте разбрал и засягате темата неподходящо...
                    1 во - не съм ги кръстосал нарочно а стана случайно...и какво да се направи...каквото дойде...
                    2 ро-не съм мн съгласен с вас защото съм ловувал с мелези и са доказвали и показвали мн добри резултати въпреки че не приличат на нищо и са грозни кучета...
                    3 то -и двете кучета са мн добри,и работещи...хич да не е от едното да наследи е достатъчно...

                    П.П Явно сте кръстосвал дакели и хрътки и имате горчив опит...
                    По точка 1. - случва се да стане и така.....като порасне кученцето или кученцата ще се разберестават ли или не.
                    По точка 2. - никой не казва че лов не става с мелези, най-малко аз ще ти кажа това.Все едно да твърдя че лов не става с ИЖ или ТОЗ а непременно ловеца трябва да е с Тикка или Меркел.
                    По точка 3. - без коментар, живи и здрави да са песовете и все така добре да работят на лов.

                    Подържам мнението си, че когато не става дума за случайна кръстоска съм твърдо против експериментите на тема селекция от хора , които не се занимават професионално с това.Като господина кръстосал дого аржентино и ягдт териер.Не знам какъв е резултата от тази кръстоска, въпреки отзивите в поста по-горе.Но като начало могат да се опитат да му измислят някакво хибридно име.....ягд дого или аржентино териеро
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • #11
                      До: кръстоска между-дратхар и гонче

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      След като нямате избор и сте сигурен в добрите ловни качества на кученцата, защо сте пуснали тази тема?!?
                      В качествата на кучетата съм сигурен,отнасящи се до всяко едно по отделно...а до това к'во ще се получи при кръстоската съм имал само странични наблудения.Исках да обменим мнения и опит за да реша има ли смисъл да гледам такова куче...
                      [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

                      Коментар


                      • #12
                        До: кръстоска между-дратхар и гонче

                        Първоначално публикуван от Ivailo_ Преглед на мнение
                        В качествата на кучетата съм сигурен,отнасящи се до всяко едно по отделно...а до това к'во ще се получи при кръстоската съм имал само странични наблудения.Исках да обменим мнения и опит за да реша има ли смисъл да гледам такова куче...
                        Има смисъл, така и така нещата са станали значи да изчакаме и да видим.Да видим и средата и гените как ще се проявят.
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #13
                          До: кръстоска между-дратхар и гонче

                          Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                          Има смисъл, така и така нещата са станали значи да изчакаме и да видим.Да видим и средата и гените как ще се проявят.
                          Въпрос на време...ще си проличи или ще го бъде или не!
                          [CENTER] [IMG]http://www.mgracing.eu/podpisi/racer.jpg[/IMG][/CENTER]

                          Коментар


                          • #14
                            До: кръстоска между-дратхар и гонче

                            известно е че, породите са резултат от селекции...до преди 100на години всичко ползвано за лов, е било наричано с общо наименование Териер. в това число абсолютни "мършляци" непознаващи майка и баща НО забележете - ползвани за лов! вероятно оттам насетне е започнало специфичното отделяне на породи с цел специализираното им използване - логично е че от Нюфаундленд лисичар не става, нито пък от Йоркшир - спасител . реално освен селекцията с цел подобряване на определени качества, отделянето на породи е абсолютно комерсиално - ако не притежавате този и този документ, и платена такса за клуба...кучето ви е боклук (изказано мнение на "кинолози" )
                            което пък отново води до същността на темата - нужен ли е "паспорт" на кучето, за да бъде то стойностен ловец, пазач и дори компаньон...НЕ - но това е просто моето мнение!

                            Коментар


                            • #15
                              До: кръстоска между-дратхар и гонче

                              Колега, щом ви харесва да ловувате с мелези и да си правите експерименти- няма лошо. Аз предпочитам да ловувам с кучета селектирани стотици дори хиляди години( не е задължително от кинолози). Мога да ви кажа, че българското гонче например е на порядъци по-добро гонче и от догото и от ягдтериера. Не знам защо твърдите че кръстоската между двете е супер! Кое е добро на кръстоската- нюх, настойчивост, издръжливост, интелигентност, устойчивост на атмосферни условия и болести...? Кое?
                              Това, че тези кучета са станали лидери на глутницата не значи нищо- просто са по-агресивни към себеподобните си. А ако са агресивни по принцип значи още не са срещали достатъчно едър глиган
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X