Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грижи за дивеча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Грижи за дивеча

    Да, точно това ме притеснява. То съвсем близо до къщата живее един заек шампион, дето тукашните се жалват, че не могат да убият от няколко години . Преди 10тина дни пък имаше небивало количество зайци търчащи пред джипа и през пътя и насам натам, дойдоха да ги стрелят в тъмното и така. Пълно е със зайци де. Има и сърнички, но едната видях до къщата почти в дерето, а друга ми изскочи пред джипа пресичайки неправилно . Та аз се замислям на първо време да е някъде близо до мен в дерето и нагоре по гората, където знам, че не ходят на лов 100%. Ако не потръгне ще го местя. Все пак няма как да е твърде близо до къщата... Камера имам една, която е прежалена и мога да я пльосна да снима, но тя няма как да издържи дълго време, батерията пада за час или два. Трябва нещо соларно да я храни, щото друг начин няма... Ще го мисля де, първо да видя дали ще има интерес от страна на животинките. Ще се разходя и за буци. Другото, което ме притеснява е, че има много лисици, но предполагам дивеча не му е проблем да се оправя с тях...

    Коментар


    • От: Грижи за дивеча

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      Е и бучки става. ...
      На бучки не става. Зайците и сърните я хрускат и нагъват яко, а после берат душа. Буците сол ги ближат и не могат да се пресолят. Затова, яко имаш само дребна сол я объркай с глина.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Грижи за дивеча

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0066.jpg
Прегледи:1
Размер:242.9 КБ
ID:5488581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0070.jpg
Прегледи:1
Размер:247.8 КБ
ID:5488582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0072.jpg
Прегледи:1
Размер:243.4 КБ
ID:5488583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0089.jpg
Прегледи:1
Размер:275.3 КБ
ID:5488584

        Коментар


        • От: Грижи за дивеча

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Да, точно това ме притеснява. То съвсем близо до къщата живее един заек шампион, дето тукашните се жалват, че не могат да убият от няколко години . Преди 10тина дни пък имаше небивало количество зайци търчащи пред джипа и през пътя и насам натам, дойдоха да ги стрелят в тъмното и така. Пълно е със зайци де. Има и сърнички, но едната видях до къщата почти в дерето, а друга ми изскочи пред джипа пресичайки неправилно . Та аз се замислям на първо време да е някъде близо до мен в дерето и нагоре по гората, където знам, че не ходят на лов 100%. Ако не потръгне ще го местя. Все пак няма как да е твърде близо до къщата... Камера имам една, която е прежалена и мога да я пльосна да снима, но тя няма как да издържи дълго време, батерията пада за час или два. Трябва нещо соларно да я храни, щото друг начин няма... Ще го мисля де, първо да видя дали ще има интерес от страна на животинките. Ще се разходя и за буци. Другото, което ме притеснява е, че има много лисици, но предполагам дивеча не му е проблем да се оправя с тях...
          Друже, тия до къщата ти ли идват да стрелят бе, толкова ли са нагли?Тия ще се окажат по-нагли от тукашните?Наще поне се опитват да създават известна конспирация когато излизат, нищо че после се хвалят де.Ма чак пък близо до обитаема къща...и където може да ги видиш и снимаш....
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Грижи за дивеча

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Друже, тия до къщата ти ли идват да стрелят бе, толкова ли са нагли?Тия ще се окажат по-нагли от тукашните?Наще поне се опитват да създават известна конспирация когато излизат, нищо че после се хвалят де.Ма чак пък близо до обитаема къща...и където може да ги видиш и снимаш....
            Районът е такъв, че някои си ловуват даже по дворовете през прозореца. Водата е твърде варовита за пиене и някои от местните не знаят вече вкуса й, пие се предимно ракия от „жетварки“ с всички последствия от това...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Грижи за дивеча

              E чак до къщата не стрелят... но те и животните не идват баш до нея . Аз за това искам с помощта на солта да видя дали ще идват да я ближат и до колко близо мога да ги примамя .

              Коментар


              • От: Грижи за дивеча

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                E чак до къщата не стрелят... но те и животните не идват баш до нея . Аз за това искам с помощта на солта да видя дали ще идват да я ближат и до колко близо мога да ги примамя .
                Много близо, могат да дойдат. Една вечер на вилата, излязох на двора и чух шум, откъм гората. Бавно излязох и видях диво прасе- майка, с няколко малки, ядяха орехи. Бяха на 2 метра от долната порта на къщата. След това мина кола и те избягаха.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Грижи за дивеча

                  Първоначално публикуван от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ) Преглед на мнение
                  Темата отново заспа, заради това ще я събудя с наколко снимки ....






                  https://www.facebook.com/photo.php?f...cdn-sphotos-g-

                  a.akamaihd.net%2Fhphotos-ak-ash3%2F551355_581408935259443_1025311892_n.jpg&size=960%2C720
                  Цветан Петров
                  "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                  0888865583

                  Коментар


                  • От: Грижи за дивеча

                    Уважаеми колеги, искам да споделя с Вас нещо което много ме тормози в последно време. Става дума за така нареченото МОДЕРНО земеделие в България. Тази събота на наш колега му умря кучето, защото го беше водил в нива обработена с химикали за унищожаване на тревата. Представяте ли си
                    какво става с къде по-дребните животни и птици живеещи в тези ниви? Машините които пръскат не ги плашат,защото покриват голяма ширина и животните така си умират в местата където живеят и се хранят. Не Ви ли е Направило впечатление колко много яребици и фазани вдигаме на лов за пъдпъдъци, а като дойде сезона за тях , вече ги няма.
                    Имам познат Италианец, който твърди ,че там преди края на септември пръскането е забранено. За Германия ми казват, че законът е още по строг, дори механичната обработка на почвата е забранена преди ноември.
                    Вярно, че в България т.н. Зърнопроизводители натрупаха огромни финансови средства и борбата с тях хич няма да е лесна. Но след като искат субсидии като в Европа нека съобразят своята дейност и с Европейското екологично законодателство.
                    Ние не искаме милиони за опазване на два-три гологлави лешояда, а само да се ограничи разумно човешката дейност унищожаваща дивеча в България, за да можем и в бъдеще да се радваме на любимото си хоби.
                    Ако някой колега знае линкове с достъпна информация за Европейското законодателство в тази област, моля да ме насочи.

                    Благодаря за разбирането!

                    Коментар


                    • От: Грижи за дивеча

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1094055_10152412994406559_7189557060939204262_o.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5609219


                      Един оцелял ,,корабокрушенец'' се измъква от морето, след наводнението - плаж ,,Корал'' 9,00h .,сутринта...

                      Коментар


                      • От: Грижи за дивеча

                        Здравеите Колеги
                        Очаква се следващите няколко дни екстремно време голямо снеговаляване и минусови температури.
                        За дивеча също аз си заредих хранилката със сено и каменна сол.
                        Чух се по телефона , с Колегата Цветан Петров той е на същото мероприятие.
                        С Поздрави , Наслука.
                        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                        Коментар


                        • От: Грижи за дивеча

                          ...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Грижи за дивеча

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170116_162341.jpg
Прегледи:1
Размер:753.9 КБ
ID:5756650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170614_133615.jpg
Прегледи:1
Размер:1.08 МБ
ID:5756651
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Грижи за дивеча

                              Хахаха, при мен няма огради... Това са експонати експонати, а не дивеч. И да не е празДно - една препикаваща лисана...
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Грижи за дивеча

                                Аха ...това е ловна камера а
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X