Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо яде кокошките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нещо яде кокошките ?

    Да изтупаме и тая тема от прахта
    На вилата имам малка "ферма" за забавление на малката беля- зайци,кокошки и др. /няма да уточнявам че органите четат/ . Оня ден нещо е отмъкнало една кокошка, има малко пера на "местопрестъплението" обаче са недостатъчни да я е изяло на място. Двора е ограден от двете страни масивни двуметрови каменни огради от другите две пак толкова високи мрежи. Пакосникът трябва да се е покатерил с цялата кокошка вертикално нагоре понеже нямам никакви сгради от моята страна
    Другото което констатирах е че на лапата на единия заек има рана обаче тя може да е от друго , понеже зайците пък са затворени в помещение цялото оградено с мрежи от ситните. Единствето може нещо да се промъкне в пролуките където се събират стените и покрива но трябва да е адски малко.

    Какво е според вас и евентуално с какво да ги опазвам. невестулката /само тя би могла да се промъкне при зайците както разбирам/ би ли се мъчила с зайци при положение че отвън се разхожда свободно кокошка?

    Свободно пуснато куче ще помогне ли?
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • От: Нещо яде кокошките ?

      Невестулката, а и другите заподозрени - порът и белката не могат да отмъкнат възрастна кокошка. Те обикновено изпиват кръвта и оставят жертвата, а и най-често не се задоволяват само с една бройка. Това според мен най-вероятно е лисица. Тя действа точно така - убива и отнася на сигурно място, далече от местопрестъплението. Прегледай пак внимателно оградите и е много вероятно да откриеш откъде е минала - мъкненето на такава плячка обикновено оставя следи като пера и/или кръв.

      Ако кучето е мъжко, а лисицата женска ефектът е близък до нулевия. Имах случай когато една лисица ми отмъкна две пуйки, мътещи под един жп контейнер, за който беше вързана мъжка хрътка борзая. Какво беше учудването ми когато след две вечери дебнене лисицата пак се появи, а хрътката й се зарадва все едно видя майка си, и даже се заиграха взаимно. След този случай нощем пусках две женски кучки да обикалят из имота и повече такъв грабеж не се повтори.
      Последно редактирано от Тихомир; 24-08-12, 16:16.

      Коментар


      • От: До: Нещо яде кокошките ?

        Напълно възможно е и да е герак. Ако кокошките са пуснати в двора, високата ограда хич не му пречи

        Коментар


        • От: Нещо яде кокошките ?

          Na Bulgarski - ястреб. Не карай хората да търсят преводач !
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • От: Нещо яде кокошките ?

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            ... Това според мен най-вероятно е лисица. Тя действа точно така ....
            Подкрепям.

            Баща ми си беше оградил кокошкарника с мрежа отвсякъде, но понеже имаше клони на ябълка над дворчето на същите, нямаше как да е съвсем плътна. Гадта влязла по обед докато им сипвал вода. Тупнал я с дърво, но нямал възможност за засилка, та само я изгонил. Комшиите му се лишиха от някоя и друга носачка. Пор когато влезе в курника му, жива перната не остана.

            Коментар


            • От: Нещо яде кокошките ?

              Лисица е...Невестулката не би могла да носи кокошка..а и обикновенно убива повече отколкото може да изяде...Златката и белка съм виждал да отмъкват яйца
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Нещо яде кокошките ?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Na Bulgarski - ястреб. Не карай хората да търсят преводач !
                Нема да търсят преводач а да си припомнят българския езикГерака е ястреб кокошкарсещаш ли сеа ястреба врабчар също е ястреб ама не е геракима ястреби и ястреби па и соколи и блатари.............................

                Ако ти звучи като на турскитам се вика „шахин“
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: Нещо яде кокошките ?

                  Де го тоя ястреб, дето ще дигне цяла кокошка? Да е пиле - да га отнесе, да е орел - и малко агне може. Ама ястреб кокошка - не ми се връзва нещо.

                  Коментар


                  • От: Нещо яде кокошките ?

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Де го тоя ястреб, дето ще дигне цяла кокошка? Да е пиле - да га отнесе, да е орел - и малко агне може. Ама ястреб кокошка - не ми се връзва нещо.
                    И аз мисля така. Още повече, че и ястребите, и орлите почват да ядат плячката веднага там където са я убили. Отнасят я единствено ако имат малки.

                    Коментар


                    • От: Нещо яде кокошките ?

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Де го тоя ястреб, дето ще дигне цяла кокошка? Да е пиле - да га отнесе, да е орел - и малко агне може. Ама ястреб кокошка - не ми се връзва нещо.
                      Е те това е „герака“ястреба кокошкар лети ниско на метър от земята финтира оградата стил „солзбъри“ удря кокошката и я отнася не обръщайки внимание на възмутените крясъци на петела

                      При нас ги има от всички видове и от малките и от големите петела като каже„къъъррррр“ гледай бързо наоколо и ше го мернеш
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • От: Нещо яде кокошките ?

                        Нощните хищни птици отнасят плячката си на друго място, те често са по едри от дневните и кокошката е напълно приемлива жертва ако нощува на двора.Те се спускат безшумно и вдигат животинката жива и я убиват другаде.

                        Бухалите ловят и се хранят включително и с бездомни котки
                        Последно редактирано от Стефан ШОПОВ; 24-08-12, 21:24. Причина: кривопис

                        Коментар


                        • От: Нещо яде кокошките ?

                          Това с котките кефи, ама пусто , у Софето бухали, освен дрогирани, нема.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X