Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо яде кокошките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Нещо яде кокошките ?

    Днес,заради тази тема отидох до библиотеката,пустото му село точно днес решили да ходят да зареждат литература..запазвам си правото утре да намеря достатъчно информация,за да докажа или да бъда опроверган в твърденията си
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #77
      До: Нещо яде кокошките ?

      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      Аз, о Старий съм виждал много пъти.
      Имам и снимки /това ми е работата/, но съм убеден че много от писалите в тази тема /включително и Тихомир/ никога не са виждали байновата булчица "у живо".
      Но това не пречи да заблуждават аудиторията жадна за знания със заблуждаващи видеоклипчета.
      Айде остави тези просветления настрани, по-горе ти зададох въпрос, би ли отговорил?

      Коментар


      • #78
        До: Нещо яде кокошките ?

        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
        Днес,заради тази тема отидох до библиотеката,пустото му село точно днес решили да ходят да зареждат литература..запазвам си правото утре да намеря достатъчно информация,за да докажа или да бъда опроверган в твърденията си
        Видно е че си патриот, не обиждай един от най-старите градове по нашите земи на "село".
        Айде остави тези просветления настрани, по-горе ти зададох въпрос, би ли отговорил?
        За кокошките ли ? Ако е за това, да невестулчицата яде пиленца.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #79
          До: Нещо яде кокошките ?

          Отново се извърташ. Не това те питах. Определено с теб не може да се води дискусия.

          Коментар


          • #80
            До: Нещо яде кокошките ?

            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
            Видно е че си патриот, не обиждай един от най-старите градове по нашите земи на "село".

            За кокошките ли ? Ако е за това, да невестулчицата яде пиленца.
            А защо реши че село е обидно,по скоро е показателно за развитието и популацията на населеното място ,и поеже аз съм запознат с развитието на населеното място......отделно че аз съм селянин от Баня,трябва ли да се обиждам от това!?!
            Живея в Несебър от около 16 години и съм запознат и с историята и с манталитета на кореняците.
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #81
              До: Нещо яде кокошките ?

              Много хора бъркат бялката и невестулката. Дори в гугъла ако напишете двете названия, ще видите едни и същи снимки, а разликата е повече от очевидна.
              Невестулчицата с миниатюрните си размери напада преди всичко по-дребни жертви - основно гризачи. От домашните животни, това са предимно млади пилета и малки зайчета, затова най-добрата стръв за капан е именно умряло пиле. Също така обичат да пият съдържанието на сурови яйца - което ме навежда на мисълта, че може да имат оперетни наклонности.
              Всичко това не означава, че не могат прегризат гърлото на някой по-възрастен екземпляр, просто тогава ще откриете тялото му най-вероятно обезглавено и обезкървено, откъдето се е зародила и легендата за вампирските им наклонности.
              Ако обаче е направен опит за измъкване на тялото на жертвата от кокошарника/клетката или същото направо липсва, значи гостенката не е невестулка, ами най-вероятно бялка(белка), златка, пор, евентулано някой изгладнял плъх, които са значително по-голями и по-силни. Тогава ако ще ги хващаме Ф-то на тръбата трябва да бъде увеличено.

              П.С. Абе тая невестулка от клипа май е друсана, като я гледам как се хецка насам-натам.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #82
                До: Нещо яде кокошките ?

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Много хора бъркат бялката и невестулката. Дори в гугъла ако напишете двете названия, ще видите едни и същи снимки, а разликата е повече от очевидна.
                Невестулчицата с миниатюрните си размери напада преди всичко по-дребни жертви - основно гризачи. От домашните животни, това са предимно млади пилета и малки зайчета, затова най-добрата стръв за капан е именно умряло пиле. Също така обичат да пият съдържанието на сурови яйца - което ме навежда на мисълта, че може да имат оперетни наклонности.
                Всичко това не означава, че не могат прегризат гърлото на някой по-възрастен екземпляр, просто тогава ще откриете тялото му най-вероятно обезглавено и обезкървено, откъдето се е зародила и легендата за вампирските им наклонности.
                Ако обаче е направен опит за измъкване на тялото на жертвата от кокошарника/клетката или същото направо липсва, значи гостенката не е невестулка, ами най-вероятно бялка(белка), златка, пор, евентулано някой изгладнял плъх, които са значително по-голями и по-силни. Тогава ако ще ги хващаме Ф-то на тръбата трябва да бъде увеличено.

                П.С. Абе тая невестулка от клипа май е друсана, като я гледам как се хецка насам-натам.
                Клипчето е от поредицата на Сър Дейвид Атънбъро "Животът на бозайниците" и показва как невестулката обитаваща една поляна пълна със зайци-подземници се е изхитрила да се приближава до тях без те да бягат. С този си "танц". Той така се и нарича - "Weasel Dance".
                Последно редактирано от Тихомир; 07-10-09, 08:49.

                Коментар


                • #83
                  До: Нещо яде кокошките ?

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Клипчето е от поредицата на Сър Дейвид Атънбъро "Животът на бозайниците" и показва как невестулката обитаваща една поляна пълна със зайци-подземници се е изхитрила да се приближава до тях без те да бягат. С този си "танц". Той така се и нарича - "Weasel Dance".
                  Доста интересно и забавно.
                  В Англия зайците-подземници ги има под път и над път, което обаче е важно в случая е, че същите са значително по-малки по размери от нашите диви зайци. Но дори и по-дребни ясно се вижда по време на "танца", че са значително по-големи от невестулката "кючекчийка". В същото време в края на филмчето, невестулката носи заек в уста. Има две възможности - или това да е малко зайче, което е изкарала от дупката, докато е омайвала майка му с "танци" (вижда се как влиза от време на време да проверява дупките), или края на клипа да е монтаж на бялка, която носи уловен възрастен заек. Според мен обаче е първото.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Нещо яде кокошките ?

                    Такова едно мъничко животинче видях на живо на един язовир, докато ловях със щеката и и седях на платформата. Нещо изшумоля покрай мен, обърнах се няма никой. Помислих си гущерче вероятно или жаба, бягат от водните змии. Обаче след има няма минута, забелязах с периферното си зрение нещо да мърда на около 2 метра от мен. Обърнах се и то пиеше вода. Има няма 15 см, много сладко животинче, поогледа ме изпитателно и се шмугна в храсталака.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #85
                      До: Нещо яде кокошките ?

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      Такова едно мъничко животинче видях на живо на един язовир, докато ловях със щеката и и седях на платформата. Нещо изшумоля покрай мен, обърнах се няма никой. Помислих си гущерче вероятно или жаба, бягат от водните змии. Обаче след има няма минута, забелязах с периферното си зрение нещо да мърда на около 2 метра от мен. Обърнах се и то пиеше вода. Има няма 15 см, много сладко животинче, поогледа ме изпитателно и се шмугна в храсталака.
                      Да, това е била ТЯ. Нейно хищническо величество невестулката.
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Нещо яде кокошките ?

                        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                        А защо реши че село е обидно,по скоро е показателно за развитието и популацията на населеното място ,и поеже аз съм запознат с развитието на населеното място......отделно че аз съм селянин от Баня,трябва ли да се обиждам от това!?!
                        Живея в Несебър от около 16 години и съм запознат и с историята и с манталитета на кореняците.
                        Такааааааааа. Да започнем поред.
                        Най-напред искрени и лични извинения към Ицо ! Това е абсолютно сериозно. Извинявам му се, че по някакъв начин съм го засегнал. Но все пак до обидилото го "село" се вижда че съм сложил усмивка, което обяснява до голяма степен какво съм мислил. Селото и селянина за мен никога не са били обекти на подигравка или каквото и да е негативно отношение. На селяните се е крепила държавата ни в трудните години на глад и войни и те са хората изнесли на гърбовете си с тегоби и лишения кръста на оцеляването. А такива моменти, продължаващи с години в нашата история е имало страшно много. Поради тази и други причини никога не бих си позволил да се заигравам с името на българския селянин.
                        Друг е въпроса, че в наши дни "селянин" е придобило и друго по-кофти значение, което аз не споделям и не употребявам в този си му аспект.
                        Още веднъж, Ицо извинявай.
                        Но да напиша и едно редче по темата за невестулките. Тихомир преднамерено или поради незнание, или просто случайно бърка животинските видове. Невестулките описани от него и илюстрирани със съответният видеоматериал просто не се срещат по нашите земи. Мисля че и никога не са се срещали. Така че, нека да прекратим тази дискусия, защото май е безполезна.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Нещо яде кокошките ?

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          .........
                          Но да напиша и едно редче по темата за невестулките. Тихомир преднамерено или поради незнание, или просто случайно бърка животинските видове. Невестулките описани от него и илюстрирани със съответният видеоматериал просто не се срещат по нашите земи. Мисля че и никога не са се срещали. Така че, нека да прекратим тази дискусия, защото май е безполезна.
                          Вярвай си, не ми пречиш...
                          Последно редактирано от Тихомир; 07-10-09, 12:21.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Нещо яде кокошките ?

                            Така и така оспамихем темата, това сладурче може ли да се гледа, като домашен любимец?
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • #89
                              До: Нещо яде кокошките ?

                              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                              Така и така оспамихем темата, това сладурче може ли да се гледа, като домашен любимец?
                              Съдейки по горното филмче, изобщо може. Повечето бозайници могат. Не се наемам да преценя, дали не яде гостите и колко мирише.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Нещо яде кокошките ?

                                Ами гледам, че обича водата, би трябвало да не мирише. С малко шампоан няма да има проблеми предполагам, щом хората гледат порове за домашни любимци
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X