Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма популация на хищници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Голяма популация на хищници

    Колеги аз не съм ловец, но като слагате такива снимки поне малко ги цензурирайте. Защо препарираните животни и трофеи не са с карантийте навън или целите в кръв? Защото дори на този отстрелял трофея няма да му харесва гледката.

    Та в този ред на мисли смятам, че колкото по-малко кръв се лее от монитора, толкова по-добре.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #62
      До: Голяма популация на хищници

      Има една поговорка - който го е страх от мечки, (разбирай кръв) да не ходи в гората (разбирай подфорума на ловците).
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #63
        До: Голяма популация на хищници

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Има една поговорка - който го е страх от мечки, (разбирай кръв) да не ходи в гората (разбирай подфорума на ловците).
        Спирам спама със селдното обяснение: гледам си аз форума и убитите лисици и не щеш ли дъщеря ми се залепи за мен и много се разстрои. Иначе аз не съм станал ловец, не защото ме е страх от кръв, а просто не ми харесва идеята да убивам беззащитни животни.
        Иначе природата сама си регулира количеството хищници Все повече наближава редуцирането и на най-големия хищник
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #64
          До: Голяма популация на хищници

          До сега четох дискусията по въпроса за ститащите кучета (затворена на 08.02.08 поради отклоняване от темата). Мисля, че този въпрос е твърде актуален, остава нерешен, а щетите от скитащите кучета са недопустимо големи, защото отдавна има и диви глутници. Освен целогодишното преследване и унищожаване на дивеча, кучетата разнасят и болести - бяс, кучешка тения и други паразити, опасни и за човека. Предлагам да отворим тема "Средства и методи за намаляване на скитащите кучета". Какво ще кажете?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #65
            До: Голяма популация на хищници

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            До сега четох дискусията по въпроса за ститащите кучета (затворена на 08.02.08 поради отклоняване от темата). Мисля, че този въпрос е твърде актуален, остава нерешен, а щетите от скитащите кучета са недопустимо големи, защото отдавна има и диви глутници. Освен целогодишното преследване и унищожаване на дивеча, кучетата разнасят и болести - бяс, кучешка тения и други паразити, опасни и за човека. Предлагам да отворим тема "Средства и методи за намаляване на скитащите кучета". Какво ще кажете?
            Ето такива бих ловувал.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #66
              До: Голяма популация на хищници

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Направих стървилището на 50м.от чакалото, но падна мъгла и ми провали сефтето. Да се надяваме следващия уикенд да няма мъгла и чакалите вече да са го научили и да го навестят.

              Като е паднала мъгла какво стана индианеца сложи ли ти перо на шапката

              Коментар


              • #67
                От: До: Голяма популация на хищници

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23102010368.jpg
Прегледи:1
Размер:203.6 КБ
ID:5224867

                Коментар


                • #68
                  От: Голяма популация на хищници

                  Оптималното разстояние между стръвта и чакалото е 30 м, защото обикновено хищници се бият с 2-5/0, по възможност с изглед към изгрева на Луната. Чакало за вълци се прави на просеки и дивечови ниви с поне 2 стървища, на 30 и на 100 м, като мършата се връзва с дебела тел през ахилеса, за да не бъде отнесена. За варда са особено подходящи комбинираните пушки и нарезни цеви с калибри до 7 мм (.270), напр. 5,6х52R и 7x57R, с простреляна оптика. Стреля се докато дивеча престане да мърда. Преди ходене до жертвата е добре да почакате 1 час - често идва и друго животно.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #69
                    От: До: Голяма популация на хищници

                    Първоначално публикуван от David Coverdale Преглед на мнение
                    Като е паднала мъгла какво стана индианеца сложи ли ти перо на шапката
                    След мъглата свиха яки студове(до -20) и ми мумифицираха мършата. След, като се стопли мършата беше суха и сбръчкана, като пергамент. То май има такъв метод за изсушаване на храни във хранително-вкусовата промишленост.
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Голяма популация на хищници

                      Правилното настървяване на чакалата започва през септември-октомври. Дори да не ядът мършата, хищниците запомнят мястото и когато замръзне и огладнеят, отиват там да търсят храна. Тогава в предварително изкопана дупка се тъпче стръв и се затиска с камъни, за да не я изядат вързо. Преди варда се разхвърлят наоколо дребни стръвни хапки. Аз работех с хлебни кубчета, запържени с масло и лук. Хищникът се мотае при тях и дава възможност за точен прицел. Най-добре се стреля с просветлена оптика. Ако нямате, имайте предвид, че трябва да "свалите" мушката.
                      Наслука.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Голяма популация на хищници

                        С просветлена или с оптика с подсветка на скалата( двете са различни неща)? И в какъв смисъл да "свалим" мушката?
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Голяма популация на хищници

                          Става дума за "просветлените" оптики като напр. Карл-Цайс Иена със сините лещи - и нощем видимостта е добра. Но ако нямате такава оптика и по тъмно се прицелвате с "мерник-мушка", поради това, че мушката не се вижда добре, стрелецът обикновено повдига мушката, за да я види и надхвърля целта. Точният прицел е когато мушката се скрие. Е, иска се малко опит... и безсънни нощи по чакалата... Но нас ни е добре - булката да му мисли...
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Голяма популация на хищници

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            Във Видинско се видяхме в чудо от голямата популация на чакали, лисици и диви к.....и. Масово се наблюдават много хишници и малко пернат дивеч и заек.За това с още един приятел сме се запалили по лова на хишници,през изминалата седмица отстреляхме три чакала, две диви к....и и едно скитащо куче. Колеги , чакам вашите препоръки и съвети за успешен лов на хишници, но имайте в предвид, че нямаме много поддържатели, защото "ЩОМ НЕ СЕ ЯДЕ----НЕ СЕ СТРЕЛЯ"- така за съжаление мислят повечето местни ловци. Ловуваме с ТОЗ-8 22кал и ИЖ-26 12 кал.
                            Кире,от януари ме пиши и мен,трябва да се разрежда тая гад.
                            Suzuki Samurai 1.3
                            Диян Димитров - 0897875292

                            Коментар


                            • #74
                              От: Голяма популация на хищници

                              Ами да - "голяма популация от хищници". Само, че в Дряново управителният съвет на ловното дружество забрани лова на хищници за три месеца, тъй като някъде, някой си бил намерил кожа на сърна... която пък никой и до сега не е виждал. Предположението било, че хора с бележки за водоплаващ дивеч са гръмнали сърната. Затова нямало да дават бележки за хищници. Така на практика дружеството обяви всички свои членове за бракониери. Какви се струва? Като не можеш да се справиш с бракониерството - забраняваш лова!!! Очаквам утре от КАТ да забранят шофирането. Така няма да има и катастрофи...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Голяма популация на хищници

                                Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                                Ами да - "голяма популация от хищници". Само, че в Дряново управителният съвет на ловното дружество забрани лова на хищници за три месеца, тъй като някъде, някой си бил намерил кожа на сърна... която пък никой и до сега не е виждал. Предположението било, че хора с бележки за водоплаващ дивеч са гръмнали сърната. Затова нямало да дават бележки за хищници. Така на практика дружеството обяви всички свои членове за бракониери. Какви се струва? Като не можеш да се справиш с бракониерството - забраняваш лова!!! Очаквам утре от КАТ да забранят шофирането. Така няма да има и катастрофи...
                                По- скоро да не пречат съвестните ловци на бракониерите, на това ми намирисва.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X