Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма популация на хищници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Голяма популация на хищници

    Мен ме светнаха да направя кош(чувал) от телена мрежа, може и от пружина от креват и в него да сложа мършата, по този начин няма да могат да вземат стръвта.

    Коментар


    • #32
      До: Голяма популация на хищници

      Добре звучи, но трябва да има начин да се отваря и да се зарежда с мърша.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #33
        До: Голяма популация на хищници

        По повод на чувала,може да вземеш един стар живарник голям от металните и двата капака могат да се завържат с тел.Застопоряването може да стане с верига за земята или с дълги метални колчета,като за палатките.Виждал съм от старите пластмасови касетки за плодове,една срещу друга звързани с тел и след това пак застопорени за земята.Бяха счупени някои от страничните пръчки за има отвори през които все пак да стига до стръвта по-малко,иначе може да загуби интерес.
        Сега се сещам ,че имаше и едни метални за буркани и бутилки с капак от горе.Пробвай и успех.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #34
          До: Голяма популация на хищници

          Сигурно нямате чакали по вашият край.Да не би да сте ги изтрепали с
          РуменВярвай ми че пластмасовата касетка е заминала за нула
          време.За живарника - не знам може да устои,но се съмнявам ако
          например им го оставиш да се забавляват една седмица.За мен тръбата
          си остава най-доброто.А и хич да не ногат да си хапнат,смрадта ги
          дърпа постоянно и не губят интерес никак.Обоняние и инстинкт,кво да
          ги правиш.Е,и там им е грешката ако си някъде наоколо
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #35
            До: Голяма популация на хищници

            Колеги, понеже темата е за хищници ми се стори, че тук мога да споделя огромния си ловен късмет и слука. Както виждате, имаме вълчица /дясно/ и млад мъжки вълк, отстреляни от първия и третия, от ляво на дясно ловци. Аз лично имах ловното щастие да стрелям по три вълка, първият изпуснах, вторият е на снимката / , третият, вълчицата, бе отстрелян от моя близък приятел / вторият от дясно на ляво / след интересно преживяване. Поствам снимки не от архива ми , а от публикация в ежедневник с цел да не гневя хората от форума, които са противници на стрелбата по животни в гората.



            Пожелавам на всички разбиращи лова, да имат подобна слука
            Поздрави
            Тодор Томов
            =============================
            Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
            Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

            Коментар


            • #36
              До: Голяма популация на хищници

              Браво,на това му се казва слука!!

              Интересно ми е при наличието на вълци в района, видяхте ли и прасета?
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                До: Голяма популация на хищници

                Браво!!!! Така и трябва-бой по гадините.А за т.н."природозащитници"
                не се притеснявай.Разбрали сме се те да не влизат тук , пък ние
                няма да пишем при тях. Така че давй по-подробно.Малко ловци са
                пеживяли тази емоция - да победиш най-хитрият хищник по нашите
                земи.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #38
                  До: Голяма популация на хищници

                  За мен преживяването е много ценно, защото до тогава вълк бях виждал само в зоологическата и то отдавна. Стари ловци казваха, че за 20 -25 г, откакто ловуват не им се е случвало да имат възможност да стрелят по вълк,а някои не са и виждали. По-късно ще се опитам да ви разкажа по-подробно какво точно се случи.

                  В района на гонката имаше малка сюрия прасета /и други животни/, която кучетата вдигнаха и гониха в посока обратна на мястото откъдето в последствие се появиха вълците. По-опитните от мен ловци допуснаха, че сме им развалили лова. Възможно е да са прави - нали и те ловуват на групи.
                  Поздрави
                  Тодор Томов
                  =============================
                  Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                  Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                  Коментар


                  • #39
                    До: Голяма популация на хищници

                    Браво,добра слука и дано така да ви върви,снимката голяма и на стената,до кожата.Още веднъж поздравления.
                    Последно редактирано от Анастас Анастасов (rova); 08-01-08, 08:57. Причина: пиша с грешки
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Голяма популация на хищници

                      Добре, че кучетата не са налетели на вълците! Извадили сте късмет.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Голяма популация на хищници

                        Колеги, ще разкажа накратко за този лов който направихме на гости при наши приятели от Бургас. На 23.12.07 - неделя първите три гонки бяха неуспешни - никакви животни не видяхме нито кучетата вдигнаха нещо. Съботата също, е гърмяхме по едно гуде ама нищо. Вече към 15 ч. се подредихме за последната гонка за деня и аз вече мислех как ще приключим по-бързо защото трябваше да пътуваме обратно за София.

                        Представете си едно огромно голо поле, без никаква едра растителност, само на три места малки китки от по 2-3 ниски букчета и тук там шипкови храсти. Точно в букчетата бяхме оставени и трима души с карабини. Аз бях последен /трети/ , в дясно от мен на окло 7-800 м. бяха спрени колите, след тях вече в гората бяха останалите пусии. При заставането ми на моето място забелязах едни от колегите, който от мястото където бяха оставени колите се върна към мен и навлезе напред в гората, така че ми се падаше диагонално дясно, не го виждах. Получаваше се следната обстановка - пред мен на около 150-170 м. свършваше гората и започваше полето, в ляво далече и по високо от мен две пусии / не ги виждах/, в дясно далече колите, диагонално в дясно - човека за които писах вече, Зад мен на около 600 м. започваше пак гора.
                        Около 40 мин, нищо не се случи, кучетата не се обаждаха, чувах далече пред мен и в ляво гоначите, потрепвах при всеки подозрителен шум от гората и надеждите ми намаляваха. Оценявах мястото не особено добро - какво ли ще да е това животно, което ще изкочи от гората, ще бяга 8-900 м. на открито, за да стигне до гората зад мен.
                        След това изведнаж гората оживя - писнаха кучета, чувах и гоначите вече доста по- близо, усещаше се напрежението, което се създава когато чуваш кучетата и знаеш, че в гонката има дивеч. Свалих капаците на оптиката, натегнах пружината и затаил дъх зачаках при мен точно да излязат животни. Кучетата обаче, вместо да гонят към мен, взеха че завъртяха животните и ги подкараха в дясно към остналите пусии. Не след дълго се чуха и два единични истрела и след това тишина. Останах още няколко минути в очакване, знаете понякога животните се пръскат, връщат се и пак може да излязат на пусия. Само че този път не беше така - нищо не се чуваше и аз реших, че това беше - когато няма, няма случвало се и преди. Изправих зад шипката, пушката - отбой, чудех се дали да не тръгвам нагоре към първите пусии, но реших да изчакам другите да излязат от гората и да приближат колите и тогава да тръгна. Задуха ветрец право в лицето ми и реших, че може да изпуша една цигара.
                        Както си стоях изправен зад храста изведнъж забелязах движение от ляво пред мен. Загледах се и видях "куче", което тичаше успоредно на гората от ляво на дясно. Куче ама някак различно - сивкаво на цвят, а такова няма в дружинката и движенията му по-различни, реших че не е куче а чакал нищо че е сив. Веднага приклекнах, застопорих се - дясното коляно на земята, левия лакът върху лявото коляно, пушката за бой - бях готов за изстрел. Хванах животното в оптиката, виждах го много ясно, поставих точката зад плешката, водех го стабилно, но животното рязко смени посоката диагонално в дясно отдалечавайки се от гората и затича много по-бързо. Вероятно беше усетило човека в дясно пред мен, или беше решило че е време да прекоси голото поле. Сега вече се движеше много бързо в дясно, но не можех да стрелям защото беше близо до линията между мен и колегата, когото не виждах. Изчаках още малко, и когато животното беше на не повече от 50-60 м. дадох първия изстрел. Нищо, стрелям втори път пак няма попадение, животното вече ме подминава и има опастност да се скрие за едно ръбче след което следва спускане към гората отзад.
                        Презареждам, не бързам, стабилен съм прицелвам се добре и бааам трети изстрел и нищо, представяте ли си ??Не пада и не пада, четвъртия изстрел беше само за изпращане - вече изчезваше зад ръба. Бре ми сега, срам и резил ( както се казва не ми е за месото ама срамът е голям), вадя двата патрона от ремъка на пушката другите са в калъф и са в джоба ми та за по лесно двата от ремъка, презреждам
                        и таман да тръгна да гледам дали все пак не съм ранил макар и леко животното, усещам пак движение от същото място. Гледам животно досущ като първото, само че тича бързо и не успоредно на гората ами по навътре в полето, скъсявайки разстоянието към мен. Леле мале викам си сега ми е шанса, прицел, изстрел и животното се изтъркаля - ох, олекна ми. Както ми олекна така обаче ми се смарзи кръвчицата - гледам надига се и се опитва да бяга, трудно ама се движи, а имам само един патрон - пак прицел и изстрел (вече шести, ако не сте ги броили) и то падна без повече да помръдне.
                        По навик клякам вадя патрони, презареждам и отново замръзвам - пак в ляво, на 150 м. до един храст (мерено с далекомер), забелязвам главата на трето животно - стои обаче в храстите на ръба на гората, оглежда се но не мърда. През оптиката виждам че е ръждиво червеникаво, но подобно првите две. Изчаках малко да видя дали няма да излезе и то след другите, но то не мърдаше - само си въртеше глава и се ослушваше. Реших да стрелям въпреки, че през храстите нямам голям шанс /поради лекия куршум/, но както знаете ако не гръмнеш въобще нямаш шанс. След изстрела животното като че ли направи задно салто и изчезна. Бях сигурен, че съм го уцелил.
                        Ще продължа писането по-късно, че имам и задачки за днес, а историята е още по-интересна към края.
                        Поздрави
                        Последно редактирано от T.T; 10-01-08, 11:29. Причина: поправяне на грешки
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар


                        • #42
                          До: Голяма популация на хищници

                          Та да довърша - седем изстрела, дигнах гората на крак и мислех че лова за днес е приключил, ама не - тъкмо тръгвам към далечното животно да видя какво съм направили чувам два единични дуум, дуум яки изстрели, които не можеш да сбъркаш - 300 Win, явно моя приятел на първата пусия се проявяваше. Понеже и той много рядко пропуска много се очудих, когато след това последва цяла канонада - 7 поредни изстрела от ловен автомат - пак негов. И след това тишина, пълна тишина. Нито куче, нито цвик - нищо. Мислех, че му е изляза незнайно как сюрия, пръснал я е и след това като по панички, щото и това ни се е случвало. По- късно ми каза че и той е мислел същото за мен, когато аз гърмях. Както и да е, след тази пукотевица, хората от пусиите се събраха при мен видяха вълка, разказах им какво се е случило, търсихме другите животни, които бях стрелял, не намерихме следи от кръв, почнаха коментари и лакардии за вълка, които бях убил та се наложи да ги подканя да вървим нагоре, щото там ще е голямата слука. Наближаваме и гледам моя човек се превил до буката, държи си лявото рамо, пушките на земята, животни не се виждат наоколо.
                          Викам му какво став бе човек, а той "мани мани изложихме се" и почва да разказва - като чул гърмежите от към мене решил, че това ще е за днес, когато изненадващо от гората изкочило нещо червеникаво, което с голяма скорост започнало да пресича полето. Бързо разбрал че е вълк, през оптиката животнот изглеждало направо червено, дал два изстрела, но не уцелил! Тъй като вълка излизал от полезрението му се затичал да го пресече, при което се подхлъзва, пада, забива цевта на карабината в калта и жестоко си контузва лявото рамо. Скача обаче бързо вдига автомата и започва да стреля /7 пъти/ само с дясната. Как се е бил свил на земята, как е подпрял пушката на коляно, щото е едричък и той не помни. След няколко изстрела, вълка пада започва да се върти в кръг, но успяша да избяга и се скрива в гората - на около 500 м. зад нас. Това разказва човека, сигурен че е уцелил, но разочарован че вълка е избягал. На мястото,което ни показа намерихме много кръв - явно животното е ударено тежко но дали смъртоносно? Бързо започнахме издирване по дирята защото започваше да се смрачава - наближаваше 6 след обяд. След около половин час всички се върнахме при колите без да намерим животното. Язък говореха хората, отървал е кожата. Липсваше обаче един най-старите гоначи на дружинката - продължаваше да търси. Не след дълго го чухме да вика от място, през което много хора бяха минали, без да видят нищо. Оказа се че вълчицата се е довлякла да ръба на гората, свила се под един храст с гръб към ливадата и така се сляла с шумата, че много трудно било да бъде открита. Ама стария не случайно е стар -много знае и много вижда. Докараха животното при нас и какво да видим - рана от бренеке в средата на гръдния кош, широка изходна рана през която се влачеха...знаете за какво става дума. С тази рана това животно е пробягало доста голямо разстояние....
                          Та така, голяма радост беше, започнаха снимки с двата вълка приказки и лакардии, но започна да се стъмва и си тръгнахме.
                          Вълците оставихме там за препариране и когато са готови ще постна снимка на черепа за да видите за какви зъби става дума - невероятно бели, като от порцелан и доста дълги.

                          Това беше колеги, разказах възможно най-кратко този уникален според мен лов, дано ви е било интересно. Пожелавам ви слука и много ловни трофеи.
                          Поздрави
                          Последно редактирано от T.T; 10-01-08, 19:17.
                          Тодор Томов
                          =============================
                          Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                          Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                          Коментар


                          • #43
                            До: Голяма популация на хищници

                            На 30.12.2007г.и ни е от свински лов минахме на вълчи.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #44
                              До: Голяма популация на хищници

                              Голям екшън колега

                              Коментар


                              • #45
                                До: Голяма популация на хищници

                                Вчера лов на хищник.Седем чакала и една лисица.Много емоция,времето беше прекрасно за лов.Бяхме осем човека.Просто кеф.Ще видя дали станаха снимките в мобилния и ако не ще взема накрая един свестен фотоапарат.
                                Поздрави.
                                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X