Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едрия лов - 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Едрия лов - 2008

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Най-малката топлинна, която съм виждал си е пак един голям куфар тежък за мъкнене. Не знам дали изобщо се произвеждат и продават за цивилни. Пък и да я ползваш в движение забрави.
    Чувал съм за други уреди засичащи движещи се обекти в определен радиус. Пак съм чувал че ги ползват някои видни бракониери с добри финансови възможности.
    С такива уреди това вече не е лов, а е просто избиване на животните. В България си има традиционни начини за лов, които са си законни и достатъчно ефективни.
    Абсолютно прав сте колега Даскалов, следя темата, не приемам насериозно обсъжданията за термални камери в лова, ако действително колегите имат интерес, някой е объркал форума , тука мисля са хора с отношение към околната среда и фауната като нейн компонент.
    Нали всички четем за Въча, Ботев, семинара в Балчик и т. н. изяви на достойни хора, мини модел на мечтано гражданско общество.

    Дори...защо не вземеме ние ловците във форума да направиме един семинар по стопанисване дивеча в България , естествено след сезона, в някоя дивечовъдна станция с професионален лектор и добра база, дивеч който може да се види на живо, и...съответния оффроад. Сигурно ще ни струва по 50 лева които няма да ни съборят.
    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

    Коментар


    • #92
      До: Едрия лов - 2008

      Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
      Хайде Жорка.няма ли да се похвалиш днесче си търся конкуренция
      Ейй Тва къде бе Хаки Да не си го обработвал на Фотошоп

      Коментар


      • #93
        До: Едрия лов - 2008

        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
        Ейй Тва къде бе Хаки Да не си го обработвал на Фотошоп
        Специално за теб приятелюЦели 142,6 точки
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #94
          До: Едрия лов - 2008

          Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
          Специално за теб приятелюЦели 142,6 точки
          Бравоо

          Коментар


          • #95
            До: Едрия лов - 2008

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            Ех...тъкмо беше вкарал някаква надежда...
            То си има уреди за нощно виждане на поносима цена, няма смисъл от камера, ама виж, топлинната е друга бира.
            Доколкото съм информиран/ловец съм от 1994г./в Р.България нощният лов е забранен.Ловува се само през светлата част на денонощието.Така,че какви камери,какви уреди за нощно виждане?!
            За сведение един комшия излезе скоро от затвора и ми вика така:
            -Бате,има хора и за по един заек в затвора!От такива "Нощни полети"
            Така,че бъдете умни и не си играйте с огъня!
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #96
              До: Едрия лов - 2008

              Ако има неписан морален кодекс на ловеца, той гласи че ние не излизаме за месо, а за контакта с природата, за среща с приятели, за общи изживявания, за тръпката, за надхитряване на дивеча, за трофеи, да регулираме в необходимите граници популацията и използвайки го без нарушаване на баланса и хармонията в природата.
              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

              Коментар


              • #97
                До: Едрия лов - 2008

                Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
                Специално за теб приятелюЦели 142,6 точки
                Поздрави за трофея, до тук водиш във форума.
                Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                Коментар


                • #98
                  До: Едрия лов - 2008

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Най-малката топлинна, която съм виждал си е пак един голям куфар тежък за мъкнене. Не знам дали изобщо се произвеждат и продават за цивилни.
                  Има и олекотени варианти за цивилни ---> http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=2515254&parent=5994


                  @чаро 4х4, термалната е за през деня, инфрачервената за нощта, ама то си има уреди за нощно виждане, така че...

                  Един ден пушките ще се заменят с бластери, а вие искате да върнете лова векове назад и да излизаме с лък, а?
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #99
                    До: Едрия лов - 2008

                    Е, лова си е лов, не е важно дали ще застреляш дивеча с бластер или с лък, но къде отива традицията все пак? Къде отива сблъсъка на човека с дивата природа? Като ловуваме, ние се ползуваме от собственния си разум и придобит опит - познаваш навиците и пътеките на животните, знаеш как да ги накараш да минат от където искаш, обучил си куче на което вярваш като на пръв приятел........
                    Нима една скъпа машинка изобретена от чужд мозък, може да замени всичко това?

                    Коментар


                    • До: Едрия лов - 2008

                      Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                      Е, лова си е лов, не е важно дали ще застреляш дивеча с бластер или с лък, но къде отива традицията все пак? Къде отива сблъсъка на човека с дивата природа? Като ловуваме, ние се ползуваме от собственния си разум и придобит опит - познаваш навиците и пътеките на животните, знаеш как да ги накараш да минат от където искаш, обучил си куче на което вярваш като на пръв приятел........
                      Нима една скъпа машинка изобретена от чужд мозък, може да замени всичко това?
                      То и пушката е измислена от друг мозък.Грейката ми също.ГПС-а,без който не мога в чужд район.Фенерчето,незаменимо при лова на патици.Има още много примери,как и до колко сме зависими от научно-техническия прогрес.
                      То ако се осланям само на собствените си знания и възможности да са ме изяли катеричките до сега в гората.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • До: Едрия лов - 2008

                        Е, проблема си е твой, друже. Аз се чувствам като в къщи в гората и то благодарение на факта, че когато съм се учил на Лов, нямаше в гората джипове, нямаше GPS-и, нямаше карабини, но пък колко дивеч имаше......
                        Впрочем аз и сега предпочитам да ловувам пеша.

                        Коментар


                        • До: Едрия лов - 2008

                          Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                          Е, проблема си е твой, друже. Аз се чувствам като в къщи в гората и то благодарение на факта, че когато съм се учил на Лов, нямаше в гората джипове, нямаше GPS-и, нямаше карабини, но пък колко дивеч имаше......
                          Впрочем аз и сега предпочитам да ловувам пеша.
                          Няколко века преди теб и пушки е нямало но хората са съумявали да ловят,а то пушка имаш,топли обувки,топли дрехи.Запалка имаш огън да запалиш...Я помисли без тези благинки на прогреса,щеше ли да се чувстваш в гората комфортно,или щеше ти да си жертвата?Не загърбвай прогреса,ти също се ползваш от него.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • До: Едрия лов - 2008

                            Не бе, приятелю, не отричам прогреса в никакъв случай, просто тези благинки които си описал са ми предостатъчни, както и на няколко поколения преди мене.

                            Ако направим аналогия с офроуда - ще ти е кеф ли да се качиш в някакъв напълно автоматизиран луноход на връх Ком и да му подадеш гласова команда "Събуди ме на Емине!"? Тоест да, за работа би било отлично, но къде отиде кефа от самия офроуд?

                            Коментар


                            • До: Едрия лов - 2008

                              Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                              Не бе, приятелю, не отричам прогреса в никакъв случай, просто тези благинки които си описал са ми предостатъчни, както и на няколко поколения преди мене.
                              Е по същата логика,аз бих се чувствал комфортно въоръжен с термоядрена камера,а и не само аз а и няколко поколения след мен.

                              Емоцията с лунохода е уникална и не я ща ;-))),защото адреналин също трябва да ми се вкарва чрез инжекция.
                              Последно редактирано от adwokat; 21-11-08, 17:13.
                              Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                              NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                              Коментар


                              • До: Едрия лов - 2008

                                Така е, въпрос на личен избор. Само дето това е всичко друго, но не и лов.
                                Не каза нищо за емоцията с лунохода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X