Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за мъжа, жената и рогата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Тема за мъжа, жената и рогата.

    Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
    Проблема тук е че рогата наи вероятно са били "мъхеси" тоес пролетни и мъха не им е бил опадъл за това са и бели/а не че сръндака е бил млад,както казаха някои колеги/,не са придобили характерния за тях цвят.Това става обикновено юли, август когато имено е и подборния обстрел.Тогава рогата на сръндака са наи добри.А в случая варят се,после перхидрол и накрая калиев перманганат се мажат само рогата за да придобият цвят близак до естествения.И не ги оставяите на пряка слънчева светлина,побеляват пак.
    Трофейният лов на сръндаци в БГ е от 1 май до 30 октомври.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #32
      До: Тема за мъжа, жената и рогата.

      Първоначално публикуван от Pin2 Преглед на мнение
      А аз да попитам. Дали има пазар за тези трофеи. Дядото навремето бил ловджия и гледам интересни рога има в мазето. Майка ми само се чуди как да ги изхвърли. Идеята ми е, дали се купуват ?
      Вероятно ако имам вила някъде в гората - планината, ще паснат, но в апартамента ще са ми малко тегави.
      Мерси.
      Колега имам интерес за рогата!Пиши ми на pro100andro@abv.bg

      Коментар


      • #33
        До: Тема за мъжа, жената и рогата.

        От две години съм ловец и до сега съм намерил 1 еленски с четири разклонения и два сръндашки като на колегата по горе в темата , и то повреме на лов несъм ходил специално да търся .

        Коментар


        • #34
          До: Тема за мъжа, жената и рогата.

          Напредвам бавно.
          От половин година поставката за рогата беше готова; Вчера я обработих с байц на водна основа, после леко полиране с восък.
          Предстои монтаж на рогата /вече съм отрязал черепа/.



          Поздрави.

          Коментар


          • #35
            До: Тема за мъжа, жената и рогата.

            Здравей колега!Чудесна поставка и чудесни рога!Дано да те радват и красят твоят дом!Ако вече не е късно искам да ти покажа как аз съм скосил черепа и как съм хванал трофея за дъската!Дано да съм полезен!
            Прикачени файлове

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X