Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за мъжа, жената и рогата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за мъжа, жената и рогата.

    Винаги съм твърдял, че всеки от нас си има рога и е въпрос на време да му украсят хола.
    Преди доста години, разхождайки се в гората внезапно осъзнах, че съм се сдобил с рога.
    Ето ги -

    Този трофей винаги ме е изпълвал с благодарност към съпругата - големи, симетрични, всеки мъж мечтае за такива.
    Историята обаче има своето продължение. Вчера отиваме с жена ми за гъби. Вървим в различни посоки. Тъкмо достигам до тайното си манатарково находище и чувам виковете и. Връщам се с лека досада, зер една крачка не може да направи без мен. А тя вика от далече - Виж, виж и аз вече си имам рога. Честито, казвам.
    - Ама тия, моите са много малки - жалва се тя.
    Е, малки са, но са красиви. Държиш ме изкъсо, затова не успях да ти поставя по-големи - отговарям.
    Та ето ги въпросните:







    Проблема сега е как да почистим гадостите, останали по тях - парчета гнила тъкан и косми. Да ги варим в нещо? Белина?
    Давайте рецепти, моля. Както и идеи за поставка.
    Благодаря за вниманието.

  • #2
    До: Тема за мъжа, жената и рогата.

    Леко встрани от въпроса, но на темата: рогата болели само като ти никнат, после на разклоненията било по-леко .
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #3
      До: Тема за мъжа, жената и рогата.

      Притежаването на подобни "трофеи" малко противоречи на ЗЛОД
      Явно законът е писан от ергени...
      Както и да е, можеш да извариш хубаво сръндашкия череп, а ако те мързи и не ти се диша смрад, можеш да го сложиш в голям горски мравуняк, мравките се справят блестящо..
      А иначе и аз съм на принципа - дето ще се срамуваме, по-добре да се гордеем ...
      Прикачени файлове
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #4
        До: Тема за мъжа, жената и рогата.

        За ДНК и околната среда. Един ловец обяснява на жена си:

        -Ние двамата сме руси и със сини очи. Децата ни - също. Това е от ДНК.

        -Съседът и жена му брюнети и чернооки. А децата им - руси, синеоки. Това е от околната среда.

        Коментар


        • #5
          До: Тема за мъжа, жената и рогата.

          Това за мравуняка съм го чувал. Страх ме е обаче, че после няма да ги намеря. Изваряване само във вода ли, или с някакъв химикал/детергент? За колко време?

          Коментар


          • #6
            До: Тема за мъжа, жената и рогата.

            Послушай gadeff/Радо/,в мравуняк ще лъснат.Освен оглозгването,мравките отделят и киселина/консервант/.Такава обработка със сваряване/преваряване не можеш да постигнеш.

            Коментар


            • #7
              До: Тема за мъжа, жената и рогата.

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Послушай gadeff/Радо/,в мравуняк ще лъснат.Освен оглозгването,мравките отделят и киселина/консервант/.Такава обработка със сваряване/преваряване не можеш да постигнеш.
              +1 Послушай колегите после може да ги лакираш.

              Коментар


              • #8
                До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                +1 Послушай колегите после може да ги лакираш.
                Хм,ако искаш да са завинаги "твои",каквото решиш инкрустираш като надпис върху тях.После калиев перманганат с обилен тампон,вода,подсушаване и безцветен лак.
                Примерно:
                "Благодаря на благоверната ми,за стройните/кичести рога..."
                ...те май бяха нейни-импровизирай посвещението...

                Коментар


                • #9
                  До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                  Моите рога /от първата снимка/ бяха добре почистени от кожа и месца. Бяха само леко зеленясали. Почистих ги с белина и ги байцвах с водоразтворим байц. Така изкараха вече доста години. А тези новите, ако ги заровя напълно в някой мравуняк за колко време приблизително ще са почистени?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                    Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                    +1 Послушай колегите после може да ги лакираш.
                    НЕее,сакън трофеи не се лакира!!!
                    ... напиши в Google: обработка на трофеи, и ще намериш нужното.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-07-09, 20:37.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                      Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                      НЕее,сакън трофей не се лакира!!!
                      Не е кардинално фатално-кокалените чирени на ножовете ни?
                      При истински трофей-сигурно е отрицателно спрямо стойността му.Тук коментираме черепа на млад сръндак.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                        Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                        ... напиши в Google: обработка на трофеи, и ще намериш нужното.
                        Послушах те. Преразказвам сега, че да има полза и за останалите.
                        Черепа се вари задължително. С мравки не става, винаги оставали смърдящи мазнинки. Потапя се във водата само до началото на рогата. Вари се докато започне да се отделя месото. По-дългото варене води до разпадане на костите. Следва потапяне в бензин, цел обезмасляване. След това завиване с марли, напоени с 5% Н2О2 за избелване. Всички тези процедури се правят само на черепа, самите рога не се обработват и не се мажат с нищо.
                        Ще покажа резултата след ден-два.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Не е кардинално фатално-кокалените чирени на ножовете ни?
                          При истински трофей-сигурно е отрицателно спрямо стойността му.Тук коментираме черепа на млад сръндак.
                          Е и пак стигаме до една от култовите ни фрази във форума:
                          НА ВКУС И ЦВЕТ ТОВАРИЩЕЙ НЕТ ...

                          ..... maxxx това за чирените на ножовете не го разбрах, .... не ги разбирам много тия неща.
                          Няма значение по какъв начин е придобит трофея (чрез отстрел или намерен по времена разходка) има така наречената етика и отношение към тези неща - трофейте, независимо да ли е с оценка за медал, или коментираме черепа на младия сръндак.
                          ... по горе написаното е лично мнение не ангажиращо никой.

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          Послушах те. Преразказвам сега, че да има полза и за останалите.
                          Черепа се вари задължително. С мравки не става, винаги оставали смърдящи мазнинки. Потапя се във водата само до началото на рогата. Вари се докато започне да се отделя месото. По-дългото варене води до разпадане на костите. Следва потапяне в бензин, цел обезмасляване. След това завиване с марли, напоени с 5% Н2О2 за избелване. Всички тези процедури се правят само на черепа, самите рога не се обработват и не се мажат с нищо.
                          Ще покажа резултата след ден-два.
                          Поздрави.
                          Череп оставен от мен в мравуняк си промени цвета (кокалите потъмняха) не знам защо се получи така.
                          Процедурата с бензина може да се наложи да я повториш.
                          След бензина може с топла вода и прах за пране и четка да го поотъркаш,по бързо ще премахнеш миризмата на бензин.
                          Едно време перхидрол (не кислородна вода) имаше по аптеките, ама сега вече всичко стана .....

                          п.п. небързай, като си готов дай снимки.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                            Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                            Е и пак стигаме до една от култовите ни фрази във форума:
                            НА ВКУС И ЦВЕТ ТОВАРИЩЕЙ НЕТ ...

                            ..... maxxx това за чирените на ножовете не го разбрах, .... не ги разбирам много тия неща.
                            Преди години ми подариха рог от лос,с пожелание да си направя чирени на S&W-на и на един много хубав нож/към днешна дата,едното продадено,другото затрито в гората/.Намерих много кадърен майстор в материята,който ми обясни тая технология,която като я видях приложена на моите поръчки,ми увисна ченето.Всички пори по краищата на дръжките и инкрустациите бяха патинирани с перманганат и после запечатани с матлак.Лицевата повърхност на рога беше неговата си окраска/пясъчно,с преливащо тъмно бежово/,интервенциите по писането и рязането-винени.
                            За общото си прав-всеки решава каква визия да има неговия трофей/рог/чирен и т.н.
                            Класическите методи не ги знам,писах тогава какво ми хареса и какво ми обясниха за получаването на крайния резултат.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тема за мъжа, жената и рогата.

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              ..... 5% Н2О2 за избелване. ......
                              Това е водороден прекис или тежка вода. Използва се в ядрените реактори. Не знаех, че и това се продава ....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X