Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

    И още
    Прикачени файлове
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
      И още
      На 99.9% съм сигорен че са припънки.Но нека кажат майсторите гъбари
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
      КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

      Коментар


      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Незнам....допитах се ама ги смущава големината и цвета. А имаше и по земята покрай пъновете. Успокояващото е че по някои от тях имаше охлюви да ги ядат, а притеснителното е че докато търсех мнение на приятели гъбари/на никой от тях не бяха познати/, жената наготвила от тях и яли с децата
        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
        0894328706

        Коментар


        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Еми колега тук в Габрово аз от както се помня с моя дядо см брал такива припънки.Малко са лигавички след бланширването ама това мене ме не плаши.
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
          КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

          Коментар


          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
            Незнам....допитах се ама ги смущава големината и цвета. А имаше и по земята покрай пъновете. Успокояващото е че по някои от тях имаше охлюви да ги ядат, а притеснителното е че докато търсех мнение на приятели гъбари/на никой от тях не бяха познати/, жената наготвила от тях и яли с децата
            Категорично са припънки - бъди спокоен ! С подходяща големина и цвят .
            Щом не сте усетили ГОРЧИВИНА - значи са ядливи . Ако са от "неядливата припънка "- не може да ги ядеш от горчиво .
            Да са ви вкусни !

            Първоначално публикуван от Jamo Преглед на мнение
            Здравейте и от мен ,
            мухоморки ( съжалявам че не я снимах , ама се сетих след като я бях попарил вече ) та взех една да проведа този експериметн.Казват че като се вари или пърже отровна гъба , ако имало и чесън то той потъмнявал.
            Запарих вода , сложих мухоморката , залях я и пуснах чесъна.Дори и след 30 мин чесъна си беше същия.
            Предполагам че чесъна реагира с определен хим. компонент във тези гъби , но пък едва ли всички отровни имат еднакъв такъв.
            Ще го опитам пак и с други гъби , за които съм сигурен че са опасни , но бихте ли си казали мнението за това ?
            Колега - и аз съм чувал за подобна проба за отровност .
            Не вярвам да е истина ......
            Всяка отровна гъба съдържа различна отрова ( хим. съединение ) .
            Има си за специалистите специален куфар с реактиви - йод, натрий , сяра , калиев перманганат и какво ли още не . Ако се интересуваш мога да ти опиша няколко хим . реакции за гъби - но макар и да съм чел за тях - до сега не съм пробвал гъби с хим. набор от реактиви .
            Доста е НАУЧНО и сложно - с еди кой си реактив гъбата става жълта , а с друг реактив става кафява - значи е еди каква си гъба . ....не е за мен ...
            Относно другият признак - "има охлюви които ядат гъбата " - за жалост и този признак не е верен .
            Охлювите нямат нервна система и за това гъбите които отравят по нервен път не влияят на охлювите и ТЕ се хранят спокойно с отровни гъби .
            Не се подвеждайте и по този признак !
            Последно редактирано от bgbul; 21-10-09, 22:39.

            Коментар


            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Ако се интересуваш мога да ти опиша няколко хим . реакции за гъби - но макар и да съм чел за тях - до сега не съм пробвал гъби с хим. набор от реактиви .
              Доста е НАУЧНО и сложно - с еди кой си реактив гъбата става жълта , а с друг реактив става кафява - значи е еди каква си гъба . ....не е за мен
              Благодаря ти колега
              Не разбира се , в такава подробност е излишно, просто аз се придържам към правилото ,че дори и позната гъба ако е съмнителна се изхвърля , но някакси ми става интересно за този тест.
              Харесва ми темата , абонирах се и с удоволствие я чета
              Пак благодаря.
              "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
              "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

              Коментар


              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Кладницата вече е излезнала! В Пловдивско има. То при такова хубаво мокро и мъгливо време - само гъба да си


                А като стана въпрос за кладница ....

                Вижте какво открихме в Събота в двора на село:







                Аз и за това ви попитах преди няколко поста за какво ходите навънка да берете гъби, като можете да си ги имате в дворовете. Шегичка естествено Ама никой не се върза да ми отговори

                Ако на някой му е интересно ще кажа как се сдобихме с това съкровище
                Я вчера открих същата гъба поникнала на едно пънче дето си държа саксии с цветя на него.
                Дали ако си ги поливам има шансове да заразя със мицел и останалите пънове около тях и да ги "развъждам" и за напред!?
                А тая поникналата ще я пробвам дали става за ядене!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Ето какво срещнах днес в гората
                  Прикачени файлове
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    А, заправих тези ,красавици
                    Прикачени файлове
                    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                    0894328706

                    Коментар


                    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Искам да се похваля . Дано се сетите за каква гъба става въпрос ....
                      Първата снимка е преди да я измием ( гъбата ).
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Искам да се похваля . Дано се сетите за каква гъба става въпрос ....
                        Първата снимка е преди да я измием ( гъбата ).
                        Ако не се лъжа трюфел.егати кефа.

                        Коментар


                        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Ето малко и от мен
                          Прикачени файлове
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF3295.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5131069

                            [AT TACH]122981[/ATTACH] някой знаели какви са тези гъби?
                            Прикачени файлове
                            0898496264 -Пламен

                            Коментар


                            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Искам да се похваля . Дано се сетите за каква гъба става въпрос ....
                              Първата снимка е преди да я измием ( гъбата ).
                              ЕваллаБаш Гъбар
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Искам да се похваля . Дано се сетите за каква гъба става въпрос ....
                                Първата снимка е преди да я измием ( гъбата ).
                                Мозък!
                                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X