Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Една от трудносмилаемите гъби е.Какво стана?
    Няколко часа на легло съчетани с две-три бързи излизания от къщата.
    Nissan Pathfinder 4.0L

    Коментар


    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Благодаря !
      За рижийката мога да кажа само хубави неща . Подходяща за всякаква кулинарна обработка .
      Съдържа каротин и може би той действа неприятно на брат ти ?
      В такъв случай при обработка да се отстраняват посинелите части на гъбата или само млади екземпляри да се консумират .
      Освен това да се обработва по-продължително . Да не остават сурови ( не достатъчно сготвени ) части от гъбите .
      Дори отстраняването на една вода ( при бланширане ) ще намали неприятното въздействие .
      Жалко , че така се е получило с брат ти ...... но има много други видове гъби . Да наблегне на тях .
      Явно проблема е от малката термична обработка. А що се отнася до другите видове-той вече гъби не яде.
      Nissan Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
        Няколко часа на легло съчетани с две-три бързи излизания от къщата.
        Мен ме гризка друго едно съмнение.Каротинът да не му понася???-значи и моркови да не яде.За топлинната недообработка по съм съгласен.Да не би да се е вмъкнала някоя лъжлива млечница между рижоците.Тя е слабо отровна и много наподобява рижийката.Вчера на кратка разходка по гората имаше страшно много от нея,а и растат почти винаги заедно , близо една до друга.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
          Явно проблема е от малката термична обработка. А що се отнася до другите видове-той вече гъби не яде.
          Подобни симптоми могат да се получат и от круши , и от консерва , и от боб ............въобще да се откажеш от една от най-полезните храни и най-екологична според мен е грешка .
          Все пак избора си е на брат ти ...... но според мен няма да издържи дълго .
          Един човек , ако обича гъби - едно неприятно ядене не е достатъчно .
          Така мосля аз .....

          Коментар


          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Като бяхме на разходка - гледам берат гъби. Има ли още сърнели?
            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

            Коментар


            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

              До първи сняг Или ако задържи слана по-дълго време все има
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                Като бяхме на разходка - гледам берат гъби. Има ли още сърнели?
                Къде си видял да берат гъби ? Какви гъби са брали ?
                В момента има изобилие от гъби - каквито си искате и в огромни количества .
                В равнините има челядинка , овчи крак , булка , сърнелка , печурка и широколистна манатарка но е още червива .
                В средния пояс ( смесени гори -широколистни и иглолистни ) има освен изброените още и пачи крак , лимонена гъба , саждива гъба ,рижиика .....
                Във високия пояс има вече иглолистна манатарка ( много здрава ) , златист пачи крак ,син пачи крак , кифла и ..... червени мухоморки .
                Това са само комерсиалните гъби . Има и много други .... но не представляват интерес .
                Докато падне трайно сняг - гъби ще има и ще се събират .
                Наслука на всички колеги !

                Коментар


                • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  От вчера
                  Прикачени файлове
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Един дневен добив на гъби .
                    Кой се притесняваше , че като се скубят гъбите се загубват ?
                    Ето доказателство, че след миналогодишното скубане - на същите места си стават и то доста по-големи количества гъби .
                    Поздрави на всички колеги !
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Един дневен добив на гъби .
                      Кой се притесняваше , че като се скубят гъбите се загубват ?
                      Ето доказателство, че след миналогодишното скубане - на същите места си стават и то доста по-големи количества гъби .
                      Поздрави на всички колеги !
                      Много, хубав добив колега. Преди аз писах, че държа да не се скубят и пак съм на същото мнение, но всеки си има собствено мнение за това. А за това, че береш на същото място гъби дето и миналата година помни, че спорите от съседните гъби вятъра ги носи на далеч и се разсяват при благоприятни условия за тях. Прави зимнина. Мариновани за зимата. Пачи крак маринован, после пържен с масло и задължително червено вино, ех...

                      Коментар


                      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        А аз знам от дядо,че гъбенищата на чучулетките се местят с един метър,на година, по наклона на който растът.
                        ROCK ON

                        Коментар


                        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от speed_maniak Преглед на мнение
                          А аз знам от дядо,че гъбенищата на чучулетките се местят с един метър,на година, по наклона на който растът.
                          Звучи много логично . Вероятно дядо ти е бил прав ....
                          Ще наблюдавам и аз следващите години .
                          Иначе различните гъби растат и се разселват по различен начин . По този признак трябва и да ги търсим .
                          Например - Пачи крак расте нагоре-надолу по склона. Като намериш една гъба - проверяваш нагоре -надолу и намираш и другите .
                          Манатарката се развива по спирала - от центъра към периферията .
                          Смръчкулата винаги се развива по следата на водата ( брега на вадата) където е текла.
                          Челядинката расте на кръгове .
                          Направо си е забавление да разглеждаш колко са странни гъбите .
                          Вчера (15.10) брахме напълно замръзнали гъби . Интересното е , че след размразяването им си стават абсолютно нормални ...странно

                          Коментар


                          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Колега, това със замръзването си е нормално. За износ младите гъби се замразяват. Отиди до Метро и виж как се продава нарязана манатарка на парчета. Може да отидеш при моя познат Малин в Пловдив фирма "Булгар Продукт-2002" и ще ти видиш за какво става дума. Аз само шуша, и я продавам само сушена. Лично за мен замразената си губи вкуса, но това си е мое мнение.

                            Коментар


                            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Вчера в градинката между х.Гранд и х.Чайка в полето за миниголф набрах край пъновете на стари дървета един кашон припънки и челадинки.

                              Утре, ако не вали, ще ида до Странджа в моите си (и на всички цигани) места. Ще ги бера с нож, защото ако ги откъсна, отнасям много боклуци.

                              Заради БГБул може да изтръгна после и корените...

                              Коментар


                              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                А сега ако някой пусне някоя рецепта за консервиране на гъби ще можем и зимата да коментираме за гъбите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X