Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Ъ-ъ-ъ, далече си ми, иначе веднага бих дошъл да те оттърва от тях. Манатарки са.

    От манатарките, единствената отровна е "дяволската гъба". Тя е сива отгоре и оранжево-червена отдолу. При отчупване почернява направо. Има доста видове мнатарки, които при отчупване посиняват, но не са отровни.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
      ... Сега обаче си открих един кърлеж под мишницата, неприятна работа, трябва да намеря някой да го извади.
      Задължително в лечебно заведение и искай задължително изследване за Лаймска болест.
      Не ме питай защо ти го казвам...
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Лаймската я носи основно пясъчният и едни доста по на юг, горските рядко.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Oтидох в Пирогов да го вадят, та ми одраха кожата- 30лв. Дадоха ми го в едно шишенце, ако искам да го нося в някакъв институт, ама проверих им ценоразписа и там 18 лв, та ще пропусна. Вечерта се изкъпах и открих още един отвътре на бедрото. Него жената го извади, не ми се разкарваше пак до пироговци, пък и още 30лв. не ми се даваха.
          Днес се скъса да вали, утре ще кося и в петък пак ще атакувам Витоша.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Стига бе човек! За 18 лв (три кутии цигари) шса батисаш баси...
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Досега доста кърлежи са ми вадили, но за такова изследване чувам за първи път.Вадиха го , понякога слагаха тетанус и викат да се наблюдаваш десетина дни за мишенно зачервяване. Сега не се слагало татанус, за сметка на това 30 лв. на бройка. Тези в института 9 лева за микроскопско установяване на цялостта и още 18 лева за изследване за лаймска болест.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Днес пак излязох за гъби по Витоша. Понабрах пачи крак към 5 кила и десетина манатарки. Отново засякох булки, две гъби, направих снимка. Срещнах петима гъбари, един мъж и жена му бяха понабрали половин плик булки. Манатарката нещо пак секва, може би трябва да се търси по- високо. Като се прибрах се съблякох по гащи отвън и жената ме прегледа. Една гадина ме беше полазила по гърба, но още не беше се впила. Извадих късмет този път. Явно освен гъбите тръгнаха и кърлежите.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Берем, ядем...берем, ядем...и така.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                    Днес пак излязох за гъби по Витоша. Понабрах пачи крак към 5 кила и десетина манатарки. Отново засякох булки, две гъби, направих снимка. Срещнах петима гъбари, един мъж и жена му бяха понабрали половин плик булки. Манатарката нещо пак секва, може би трябва да се търси по- високо. Като се прибрах се съблякох по гащи отвън и жената ме прегледа. Една гадина ме беше полазила по гърба, но още не беше се впила. Извадих късмет този път. Явно освен гъбите тръгнаха и кърлежите.
                    Има спреове против кръвосмучещи.
                    Най евтино излиза.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Не знам доколко са ефективни тези спреове. Единия път братовчедът дойде с мене, напръскал се преди това и после имаше кърлеж под пъпа. Аз имах късмет досега, но явно има бум и на кърлежите. Смятам да спирам с излетите, то и гъбите намаляха. Набумках досега един фризер.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        скоро преди месец,настьпих 2м.смок и се уплаших и несмеем да се разхождам като преди.но,онзи ден карам сьс камиона и гледам гьби/от високо се виждат а от ниско не/ спирам взимам ги. трьгвам след 20м. пак и така около 150 200м. набрах един/ дьждобран/това имах вьв камиона, печурки от тези ливадните/кауци/ така ги знам от дядо ми.3-4бр бяха колкото капак на тенджера.имам и снимки но неставт да се качат .по принцип има много гьби /наблюдавам от камиона/сьс тези валежи.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Такива ли бяха?
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Осигурих мезето за мачовете довечера

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180707_112019 1.jpg
Прегледи:1
Размер:536.8 КБ
ID:5793827
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                              Досега доста кърлежи са ми вадили, но за такова изследване чувам за първи път.Вадиха го , понякога слагаха тетанус и викат да се наблюдаваш десетина дни за мишенно зачервяване. Сега не се слагало татанус, за сметка на това 30 лв. на бройка. Тези в института 9 лева за микроскопско установяване на цялостта и още 18 лева за изследване за лаймска болест.
                              Сина преди 4 години донесъл един, закачен на прасеца от Борисовата градина, вадили го в ИСУЛ, казали на мойта булка за Лаймската, ама тя си питала ушите. След 15-20 видях червено синьо петно близо до ухапването. Доктори, изследвания и 45 дни антибиотик, от тях няколко с ударни дози, а е можело да се размине със седмица, ако е започнал в деня на откриването. И досега показва положителен резултат в долна граница. За състоянието на черният му дроб след толкова антибиотик не коментирам.
                              Докторът спомена, че мишена се появява в 1/3 от случаите.
                              За възможните ефекти при втора и трета фаза не ми се говори.
                              За това те препоръчах изследване.
                              Последно редактирано от dedoKoko; 08-07-18, 00:40.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                От тази сутрин.
                                Тези какви са:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7847.JPG
Прегледи:1
Размер:1.31 МБ
ID:5793955
                                Манатарка?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7849.JPG
Прегледи:1
Размер:1.30 МБ
ID:5793956Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7850.JPG
Прегледи:1
Размер:1.29 МБ
ID:5793957
                                Тази дали е дяволска гъба?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7851.JPG
Прегледи:1
Размер:1.01 МБ
ID:5793958Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7853.JPG
Прегледи:1
Размер:1.29 МБ
ID:5793959Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7854.JPG
Прегледи:1
Размер:1.14 МБ
ID:5793960Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7895.JPG
Прегледи:1
Размер:1.28 МБ
ID:5793962
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от rosen_offroad; 11-07-18, 09:43.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X