Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Ако предположим че днес започна да бера гъби и тая вечер да ги сготвя и изям,то.....колко процента е вероятноста да опъна краката до сутринта.
    Прилагам снимков материал,без да познавам ни една гъба,може би само сърнелата,ама и за нея не съм сигурен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446311008512.jpg
Прегледи:1
Размер:140.3 КБ
ID:5689370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446311052168.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5689371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446311081499.jpg
Прегледи:1
Размер:197.8 КБ
ID:5689372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446311118598.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5689373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446311213157.jpg
Прегледи:1
Размер:113.6 КБ
ID:5689374

    Тая беше близо половин кило.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446311293853.jpg
Прегледи:1
Размер:221.2 КБ
ID:5689376
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Без да ги познавам , тези красивите , дето ги рисуват на гърба на таралежите - червенки с белички петна са доста отровни и вероятността утре да не можеш да пишеш ако ги изядеш е мноого голяма!

      Аз обаче имам питане към знаещите също: Що за гъба е това:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8216.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5689382Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8217.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5689383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8218.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5689386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8219.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5689384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8220.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5689385 Пънчето е доста твърдо и жилаво. Няма хубавия мирис на гъба , а по-скоро на дъбовата гора , в която я намерих. Беше по-скоро единична , отколкото група от същите гъби.
      Извинявам се за снимките , но толкова може фотографа!
      Последно редактирано от Борислав Бонев; 31-10-15, 18:41. Причина: добавяне на снимка
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Някоя от нискокачествените видове манатарки. Те манатарките са до-о-оста видове. Щом не е класическата манатарка с дебело пънче - не ти трябва.


        Мисля че не е "кравешка масловка".
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
          Без да ги познавам , тези красивите , дето ги рисуват на гърба на таралежите - червенки с белички петна са доста отровни и вероятността утре да не можеш да пишеш ако ги изядеш е мноого голяма!

          Аз обаче имам питане към знаещите също: Що за гъба е това:[ATTACH=CONFIG]835594[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835595[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835598[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835596[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835597[/ATTACH] Пънчето е доста твърдо и жилаво. Няма хубавия мирис на гъба , а по-скоро на дъбовата гора , в която я намерих. Беше по-скоро единична , отколкото група от същите гъби.
          Извинявам се за снимките , но толкова може фотографа!
          Ти си бая по смел,занесъл си ги в къщи без да ги познаваш.
          Щом са червени,значи ли че са отровни?
          Имена имат ли си тея червените
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Тия червените са "Червена мухоморка". Доста отровна гъба.

            Тя има и ядлив двойник - "Булка гъба". Булката гъба отдолу е жълта. И е много вкусна.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Анатолий , а сега се замисли защо по детските книжки гъбките дето ги рисуват са червени на бели точки
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Твоята червената мисля , че е мухоморка или по-точно червена мухоморка. Червеи и някои животни ги ЯДАТ !!! Това , че е нахапана не означава , че не е отровна. А аз познавам само сърнели и си позволявам само тях да ям. Тази , дето я донесох у дома сега е " изолирана " и съм си измил хубаво ръчичките след като я пипах - чакам да ми отговорят знаещите и тогава ще е ясна съдбата и . Сърнелите също имат двойници , но не са смъртно отровни и се познават сравнително лесно ( така си мисля за сега , де! Дано не ги объркам някой ден!!! )

                Хм.. писали сме заедно с няколко колеги! Булет - сега видях , че си ми отговорил! Благодаря!! Ще я изхвърля!
                Последно редактирано от Борислав Бонев; 31-10-15, 19:39. Причина: допълнение
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Ако предположим че днес започна да бера гъби и тая вечер да ги сготвя и изям,то.....колко процента е вероятноста да опъна краката до сутринта.
                  Прилагам снимков материал,без да познавам ни една гъба,може би само сърнелата,ама и за нея не съм сигурен.

                  [ATTACH]835582[/ATTACH][ATTACH]835583[/ATTACH][ATTACH]835584[/ATTACH][ATTACH]835585[/ATTACH][ATTACH]835586[/ATTACH]

                  Тая беше близо половин кило.

                  [ATTACH]835588[/ATTACH]
                  Тези красивите дето си ги наснимал с изключение на сърнелата са класически червени мухоморки. Amanita muskaria и е ученото название. Съдържа мускарин, изключително мощен халюциноген. В историята на гъбарството няма описан смъртен случай от отравяне с червена мухоморка, което естествено не значи да се намухаш обилно с нея. Предизвиква халюцинации и мозъчно опиянение траещи от 1 до 4 часа. Има места където си я похапват, Франция, Италия, Япония. Наполеон и Екатерина велика също. В днешно време и хептен закъсали наркомани.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                    Без да ги познавам , тези красивите , дето ги рисуват на гърба на таралежите - червенки с белички петна са доста отровни и вероятността утре да не можеш да пишеш ако ги изядеш е мноого голяма!

                    Аз обаче имам питане към знаещите също: Що за гъба е това:[ATTACH=CONFIG]835594[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835595[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835598[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835596[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]835597[/ATTACH] Пънчето е доста твърдо и жилаво. Няма хубавия мирис на гъба , а по-скоро на дъбовата гора , в която я намерих. Беше по-скоро единична , отколкото група от същите гъби.
                    Извинявам се за снимките , но толкова може фотографа!
                    Суха масловка. Нискокачествена ЯДЛИВА гъба в по-млада възраст. Твоята е "възрастна" и ще е леко гадничка на вкус.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Предизвиква халюцинации и мозъчно опиянение траещи от 1 до 4 часа. Има места където си я похапват, Франция, Италия, Япония. Наполеон и Екатерина велика също. В днешно време и хептен закъсали наркомани.
                      В една книга пишеше за Хората-Гъби
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Суха масловка. Нискокачествена ЯДЛИВА гъба в по-млада възраст. Твоята е "възрастна" и ще е леко гадничка на вкус.
                        Не знаех , че има такива масловки! Те не растат ли само или предимно покрай борови гори? Пак научих нещо интересно !
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                          Твоята червената мисля , че е мухоморка или по-точно червена мухоморка. Червеи и някои животни ги ЯДАТ !!! Това , че е нахапана не означава , че не е отровна. А аз познавам само сърнели и си позволявам само тях да ям. Тази , дето я донесох у дома сега е " изолирана " и съм си измил хубаво ръчичките след като я пипах - чакам да ми отговорят знаещите и тогава ще е ясна съдбата и . Сърнелите също имат двойници , но не са смъртно отровни и се познават сравнително лесно ( така си мисля за сега , де! Дано не ги объркам някой ден!!! )
                          Един куп отровни гъби си ги гризкат голите охлювчета, червейчета и разна друга гад, така че критерий "нагризана-неотровна" не съществува. Това че си пипал отровна гъба и миенето на ръцете е поредна легенда, няма никаква опасност, дори да си пипал бяла или зелена мухоморка.
                          Сърнелата има двойник и се води смъртоносно отровен. Затова видите ли напълно развита сърнела с отворено чадърче, висока 10-12 см. с тъничко пънче я подминете. Сърнелите годни за ядене с тези размери са с неотворено чадърче а с дебело стволче и яйцевидно плодно тяло.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            В една книга пишеше за Хората-Гъби
                            Не съм я чел.

                            Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                            Не знаех , че има такива масловки! Те не растат ли само или предимно покрай борови гори? Пак научих нещо интересно !
                            Расте навсякъде, не е микоризна точно тази.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Мерси,разбрах!
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Само да допълня:Ако все пак сте набрали диворастящи гъби,и имате и най -малкото съмнение...НЕ ги яжте.По добре ги изхвърлете,особено ако имате малки деца,на място ,дето не могат да ги докопат(че са си любопитни...с тез картинки по детските книжки-най често червена мухоморка нарисувана). И още малко..... http://www.doctorbg.com/page.php?id=15331

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X