Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловни дрехи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ловни дрехи

    Колеги какво ви е мнението за ловни дрехи на хиллман с марка 'отбаре' зимно облекло.Гледам ги в нета в магазин сафари софия на цена 160лв за якето и 80 панталона.И то за зимно облеко не е ли малко,дали пропускат дъжд, изпотяват ли? Ако някой е ползвал да каже какво му е мнението.

  • #2
    До: ловни дрехи

    Ползвам"Медичи" и летни и зимни,имам един зимен комплект на "Аполо" и съм много доволен и цените и съм свестни.За"Хилман" само от списанията.
    Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      До: ловни дрехи

      Полвам зимно облекло на Хилман от миналогодишната серия Highlander. Дрехите са на един сезон. Без да им правя реклама, но съм много доволен. Комплекта панталон и яке с подплата го взех за 300лв. Първите им три свински лова бяха с вятър и дъжд. Не пропуснаха вода и ми беше топло и сухо. Имат много добра ветроустойчивост. При интензивно движение обаче изпотяват. "Мембраната" която имат не е много "дишаща", но аз не съм гонач. Полара е добро качество и може да се носи отделно като един вид анцунг. Джобовете са добре измислени, разположени, дълбоки и на мен лично са ми удобни. Най ми допада че са наистина много, а са ми любими тези високо горе, в които си прибирам ръцете заедно с ръкавиците, когато съм седнал на пусията. Гуглата също е добре измислена, регулируема и лесно сваляща се. До този момент не бях слагал гугла, но тази зима често ме спасяваше в лошото време. Централния зип е с две разнопосочни машинки, които позволяват лесно, бързо и удобно разкопчаване за различни нужди... Яката също е добра - висока и с меко джинсово платче от страната на врата. Общо взето тези коита са измислили дрехите са вложили мисъл. За якето нямам забележки.
      Панталоните обаче са плитки. Кръста лесно се оголва при навеждане и трябва преди да се изберат задължително да се пробват. Номерацията е много измислена, не се подлъгвайте. Джобовете са удобни.
      Като цяло съм много доволен от дрехите, нещо което не мога да кажа за другите продукти на Хилман. С добър дизайн, удобни и леки осигуряващи конфорт и топлина. Материала който са използвали е сравнително здрав, не пропуска вода и вятър. Има обаче съмнителни дишащи способности, шевовете според мен не са много здрави, което прави дрехите подходящи за пусия, но не и за гонач. Чел съм за хора на които са им се скъсвали копчетата тик-так, но това се отремонтира лесно.

      Като цяло за цената си са добър избор.

      Препоръката ми е който си вземе такива да избягва да ги пере в пералня. Материята е промазана и когато падне промазката ще започната да пускат вода. Аз лично им свалям калта в банята под душа. Пера само подплатите от полар на ниска температура без центрофуга.
      Последно редактирано от paunoff; 18-03-09, 16:33.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #4
        До: ловни дрехи

        Благодаря ти колега,отговора беше доста изчерпателен.Аз искам да ползавам облеклото като ходя на риба и лов,но на лов обикновено ходя викач тъй като имам 4 кучета.Виждам че и ти си от нивоводите тъка че и там сме колеги.Есента ако не си далеч мога да те поканя на лов.

        Коментар


        • #5
          До: Ловни дрехи

          Благодаря за предложението. Шумен е доста далеко от Хасково, но за лова няма граници.
          Наслука и в лова и в риболова!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #6
            До: Ловни дрехи

            Зимните на Хилман шумят и изпотяват, но пазят добре от влага и вятър.
            Не събират бодили, което е добре.

            Летните, от новата серия "Evo" са добри, качествени, с добра кройка и удобни. Не шумят, пазят добре от вятър и вода и не изпотяват много. Също не задържат бодили и по тях храсталаците не се закачат лесно.

            За мен. общото за новите материи и дрехи от марката( от 3-4 години насам) е, че са относително удобни и лесно се почистват. Не се препоръчва да се перат с прахове, а само със сапун и хладка вода ( може и в пералня).

            Коментар


            • #7
              До: Ловни дрехи

              Според мен е най добре да се пазарува по интернет.Има един сайт cabelas , аз пазарувам само от там , има доста качествени неща , които излизат на полвин цена от аналога им тук.
              Единствено трябва да се съобразява поръчката да е до 200$ за да няма мито , а по точно равностойноста им на 150 евро.
              Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
              Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                До: Ловни дрехи

                Доста хора пазарували си от Кабелата имат проблеми от неправилно определяне на размерите на дрехите. Аз съм на мнение, че щом е дреха трябва да се види и да се пробва.

                Иначе там има интересни неща, които могат да дойдат на добра цена, обаче се чака много време и от пощата могат да ти изпразнят колетчето.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #9
                  До: Ловни дрехи

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  Доста хора пазарували си от Кабелата имат проблеми от неправилно определяне на размерите на дрехите. Аз съм на мнение, че щом е дреха трябва да се види и да се пробва.

                  Иначе там има интересни неща, които могат да дойдат на добра цена, обаче се чака много време и от пощата могат да ти изпразнят колетчето.

                  Няма такова нещо - имам купени над 10 чифта обувки и незнам колко вече зимни и летни комплекти + куп други джундурии - НИКОГА съм нямал проблем с тях - абсолютно коректни и точни! Идват за около 2 седмици, едно време беше то като ги чакахме по 2 месеца! Имам и комплект на Хилман който някъде по горните постове четах че шумял...е не шуми...Но сега като видях новите цени на новата им колекция - най добре от CABELAS!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ловни дрехи

                    Аз към Кабела нямам никакви претенции. Притеснявам се единствено за "коректното" отношението на Български пощи към колетните пратки.
                    А относно номерациите явно си определяш точно размерите, за разлика от много други хора, които след това пускат обяви по форумите за продажба на неща, които не им стават.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ловни дрехи

                      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                      Аз към Кабела нямам никакви претенции. Притеснявам се единствено за "коректното" отношението на Български пощи към колетните пратки.
                      А относно номерациите явно си определяш точно размерите, за разлика от много други хора, които след това пускат обяви по форумите за продажба на неща, които не им стават.
                      Нкога не съм имал проблеми с пощите , а доста кредитни карти съм изпразнил там.
                      Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                      Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ловни дрехи

                        Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
                        Колеги какво ви е мнението за ловни дрехи на хиллман с марка 'отбаре' зимно облекло.Гледам ги в нета в магазин сафари софия на цена 160лв за якето и 80 панталона.И то за зимно облеко не е ли малко,дали пропускат дъжд, изпотяват ли? Ако някой е ползвал да каже какво му е мнението.
                        Аз лично ползвам от две години "Аполо" с мембрана горетекс за по топлите дни на свинския лов, а за по-студените от миналата година използвам "Шведтайм", които също са с мембрана, ковартекс мисля, че се казва. Много съм доволен и от двете марки. Държат се добре и в пороен дъжд оставам сух. Нямам впечатления от "Хилман", но за тази година съм си купил един кат плюс пончо "сухи ръце" и раница "хибрид" за най топлите дни на лова и като го тествам, ще споделя мнението си.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ловни дрехи

                          Ползвам грейка,гащеризон и яке,купени от бензинджия за 100 лв.Не ща никакви модерни дрехи с мембрани и глупости.Не се потели,не пускали вода.Винаги ми е топло независимо от температурите и колко е мокро.Никога не съм бил мокър независимо колко вали.Пера ги в пералня и няма проблеми.Абе модата се командва от предприемачи...то като дървените къщи дето били по-хубави от тухлената ми;-))))))))))))))))
                          Последно редактирано от adwokat; 11-09-09, 20:24.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ловни дрехи

                            Колеги за мен лова е като спорт за освобождаване на напрежението и отърсване от негативната енергия натрупана през седмицата. Без значение е какви дрехи ще облека, важното да са топли и да ме предпазят от дъжда, а обувки-гумени ботуши или цървули. Според прогнозата. Има ловци които бъркат лова с модно дефиле. За мен е важно да ми е удобно.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ловни дрехи

                              Едни ловци излизат на лов за да се разтоварят, други за да си попийнат и похапнат, трети за да се похвалят с новите си оръжейни придобивки или просто за да избягат от половинките си и да си напълнят торбичките. Както казва автора - "Разни хора - разни идеали".

                              Облеклото и обувките са особено важно за всяко едно от изброените дейности. Не може да ме убедите, че има дрехи които еднакво добре да топлят и да пазят от дъжд, да са удобни и практични, в същото време да не запарват, да не шумят и най-важното да са евтини. Пълно щастие няма и няма да има.
                              Ако дрехата пази от студа, то тя трябва да е дебело ватирана. Обаче ще се мокри, ще тежи и трудно ще изсъхва. Затова трябва да е най-малкото промазана или гумирана, обаче тогава пък ще почне да шуми и да запарва. Какво да правим. Ами обръщаме се към съвременните технологии, за т.нар. "дишащи" материи, които вече не са толкова скъпи, защото здравето и кефа цена нямат.
                              Купуваме си обувки от същите материи и нови технологии. Дядовите цървулки ако не миришат много ги закачаме на стената в битовата стая, за да виждат децата как се е ходило навремето на "дискотека". Гумените ботушки ги вадим за патешкия лов или за свинската коледа в двора. За тях също никой не може да ме убеди, че един битако-колхозен образец от 10-20лв ще бъде удобен, ще топли и няма да запарва крака. Хубавите ботуши за съжаление си имат и хубави цени.

                              Лова не е евтино хоби и всеки неразумно спестен лев е един направен компромис. Всеки направен компромис отнема част от удоволствието на лова. Лова е до време, а живота е кратък, затова човек трябва максимално да им се наслади докато все още може.

                              Наслука на всички в предстоящата СВИНСКА събота и неделя.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X