Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо пораждаме война М/у Ендуро и Оф с/у ловците?!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо пораждаме война М/у Ендуро и Оф с/у ловците?!!

    Аз ,като много хора от форума съм и от двете страни и съм намерил хармония.Никога не съм присъствал, не съм и чувал от колеги ловци за срещупоставяне.Нека информацията ,която се излага да е от първо лице ,а не да набира инерция от инцидентен случай-някой чул,друг му казал и т. н..
    Густо майна , пътят свърши !!!

  • #2
    Прав си!
    Колко пък често са се засекли двете дивотии на едно място?!

    По скоро има пропуски по отношение на безопасността, защото знаеш какво е да чуеш лай и мърдане в храстите, туристите са много по-застрашени, особенно когато там е поставен на пусия бай Дъртьо на 70 години с "месарката" и ни види ни чува! На една от последните гонки един такъв образ стреля по кучето след глигана защото го помислил за второ прасе, от 25 метра с 13/0 дори не го беше уцелил!

    Като се изтегляхме към него всички му викахме и махахме като агитка на ЦСКА, да не ни опука и нас!

    Коментар


    • #3
      Подбирай си групата Вълчо,че после да не вадим съчми
      от меките части Я виж другарят Чейни кви ги сътвори
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        Като ви е толкова акълът, ходете в дружинки с всякакви изкуфялници или простаци, пък после "що така?".

        В новините миналата седмица съобщиха за един, дето по време на лов се гръмнал от компетентност. За такива, които себе си успяват да улучат какво да говорим.

        То, преди няколко дена Чейни вместо патица опушка 78-годишния тексаски адвокат Уитингтън от дружинката. Вчера го даваха по CNN да обяснява, че след оперцията бил добре и, че такива неща се случвали. Спекулациите са, че дружинката е била обилно подкрепена с отлежало уиски преди това, пък се и били карали по разни въпроси. Изобщо, много интересно как полицията не е спазила никакви процедури при такъв инцидент...

        Конкретно по въпроса никой не разпалва вражди. Просто разменяме мнения. Това, че някои не харесваме развлеченията на ловците си е наша работа. Обаче, не е само наша, когато някои авджии започнат да се държат като някаква облагодетелствана каста, с която всички в гората трябва да се събразяват, иначе могат да си изпатят.

        Коментар


        • #5
          добре казано от Обер, никой не разпалва вражда, просто не всички одобряваме и приемаме лова, а още по-малко считаме упражняването му за достойно за възхищение. В същото време сигурно повечето от нас имат около себе си близки и приятели ловци - аз лично имам и познати и роднини и приятели, които ходят на лов

          Коментар


          • #6
            Днес в един хотел, където имаше препарирана глава на глиган на около 2 години, над масата на семейство класически градски туристи, жената видимо разстроена питаше кой го е убил и защо, обясних и че глигана е умрял от старост и най вероятно е паднал близо до хотела, тя ми повярва и се усмихна!
            Някой да е чул за глиган умрял от старост?!

            Коментар


            • #7
              Да бе всичко в природонаучния музей са все екземпляри умрели от старост в близката градинка.Усетят ли че им идва края тръгват или към него ,или ако осигуровката им е по -добра над някоя камина или механа.Това е!
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #8
                Чувал съм, че и лисиците умирайки от старост тичат към чифтетата, поне да станат дамски яки и да останат в историята!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Volk
                  Прав си!
                  Колко пък често са се засекли двете дивотии на едно място?!

                  По скоро има пропуски по отношение на безопасността, защото знаеш какво е да чуеш лай и мърдане в храстите, туристите са много по-застрашени, особенно когато там е поставен на пусия бай Дъртьо на 70 години с "месарката" и ни види ни чува! На една от последните гонки един такъв образ стреля по кучето след глигана защото го помислил за второ прасе, от 25 метра с 13/0 дори не го беше уцелил!

                  Като се изтегляхме към него всички му викахме и махахме като агитка на ЦСКА, да не ни опука и нас!
                  Пав си пропуските са много, и ние вместо да гледаме да живеем в симбиоза ,се държим като паразити.
                  Ендурото е нов спорт .Представи си след време някой от сегашните енд.му се прииска да кара в горатана 65г. и се зарови някъде е простено ще му е,а може би и тоам ще има паметна плоча.
                  Энам сравнението не е много удачно,защото в единия случай рискуваш само собственния си живот,а в другиа/имам предвид старите ловци/ и живота на друрите. Но ако сте гледали на Доньо Донев филмчето "страст" това е ,няма отърване ако ще и потоп да стане .Но наистина трябва към всичко да се подхожда разумно.
                  Густо майна , пътят свърши !!!

                  Коментар


                  • #10
                    Нямам нищо против лова обаче историята е истинска аз бях ТАМ и какво стана:
                    Караме с един приятел решихме да сменим маршрута и по един стар път си караме, в един момент пред нас искачат четерима "авджи" въоражени с калашници и ловни пушки спряха ни и започнаха да ни заплашват, штото сме били гонили дивеча им, те бяха видимо пиинали, само чакаха да им кажем нешто и да ни степат, ние обърнахме и си тръгнахме, след време разбрахме че двама от тях са полицаи. Не вярвам да са на законен лов штото беше през седмицата.
                    И все пак всички не са кат тия нещасници, така че не сам против лова, но закония:
                    I got 5 on it

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Volk
                      Чувал съм, че и лисиците умирайки от старост тичат към чифтетата, поне да станат дамски яки и да останат в историята!
                      Единственния критерй по ,който лисицата се чуди на коя мушка да излезе е цената на пушката.Така,че искате ли хубави кожи взимайте скъпи пушки.Там лисунгерите с дебел кожух чакат ред,защото ще са на тънак врат и дълги крака.
                      Густо майна , пътят свърши !!!

                      Коментар


                      • #12
                        Така,че искате ли хубави кожи взимайте скъпи пушки.Там лисунгерите с дебел кожух чакат ред,защото ще са на тънак врат и дълги крака.


                        Не е много сигурно, защото по информация на ухо на тия със скъпите пушки не им ставали пишките
                        Живей за всеки дъх!

                        Коментар


                        • #13
                          Айде, айде!
                          Видяла лисицата, че пушката е скъпа и казала, че на тоя дето я държи не му става оная работа, това било последното което казала...

                          Феномена е друг, скъпите пушки не се носят в гората за да не се надраскат!
                          Моите пушки са от сой и всички ми се чудят, как може да се завираш с това бижу в храстите, също както има джипове, които трябва само да се разглеждат и да им се бърше прахта...
                          Така е и с жените, има такива, които само се разглеждат и то отдалече и в никакъв случай рано сутрин, когато са без грим!

                          Коментар


                          • #14
                            по темата

                            Още една случка!Карам си АТВ-то между Чуйпетльово и Ярлово на Витоша.Тъмно е към 20.30,този април.По пътеката гледам УАЗ-ка на горското,празна а и с пернишка регистрация.След 200-300м пусия на вишка(май така се казва),от там ме светна некъв с голям фенер.Спрях да поразпитам за правилната пътека.Онези едни псувни кат поеха ,щели да ме стрелят,да съм се махал веднага на майната си и т.н.Лесно им бе, все пак са с цеви пък и 3-ма!За мен си беха явни бракониери(при това на служба),доколкото знам след залез е забранен официално лова.Та едно въпросче-прав ли съм или не?

                            Коментар


                            • #15
                              АБСОЛИЮТНО, БРАТЧЕД!

                              [b]Копелдаците нямат работа по това време
                              на годината с цави в гората.Нема значение
                              ден ли е, нощ ли е!
                              Аз щях да се върна на другия ден, ама
                              по видело и щях да им бутна чакалото!
                              Да ги видим на кое ще ти се качат после
                              да бракониерстват!
                              Да живей куманизъма!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X