Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой яде язовец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кой яде язовец?

    Няма ли кой да пише та требе пак да се пулим в буквите....


    Трихинелката се пипва от недопечено недоварено или луканка от всеядно животно---диво прасе; питомно пашитно прасе ;мечка ;....язовец....

    Представлява малки червейчета които правят капсулки между мускулните влакна и причиняват болка при движение

    Ако умреш в гората и те излапа някое от изброените животни става заразоносител...

    Носи се за проверка парче от диафрагмата сърцето и глътката..


    Ега съм бил полезен...
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #62
      От: Кой яде язовец?

      http://www.riokoz-vt.com/trh.htm
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #63
        От: Кой яде язовец?

        Не стига само да се свари или опече .Обработката е в автоклав или температурата на обработка трябва да бъде над 100 градуса.Това ако животното е трихинелозно.Ако някой е приготвил язовец нека сподели .
        КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
        УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

        Коментар


        • #64
          От: Кой яде язовец?

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Носи се за проверка парче от диафрагмата сърцето и глътката..Ега съм бил полезен...
          Полезен си, донякъде. Освен в диафрагмата, най-много я има в междуребрената и дъвкателната мускулатура, и в основата на езика.
          Eдинственият мускул, които не се инвазира от трихинела, е сърцето.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #65
            От: Кой яде язовец?

            Аз ядох язовец с колеги преди време и всички сме живи и здрави.
            Сготвен на порции с гъби,морковче,картофки,подправки-секви,в гюведжарка за 3 часа стана супер.
            Месето е прилично и не съм го ял от глад,а от любопитство и ми хареса.
            Ловците, като утепат прасе само дроб си правят на скара докато не се изследва месото
            иво димитров-0898 472 158

            Коментар


            • #66
              От: Кой яде язовец?

              При нас е закон нищо от дивеча не се яде докато не се изследва . Язовец сме яли преди десетина години . Помня че беше началото на зимата и беше доста тлъст .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Кой яде язовец?

                Яде се язовеца хора ,аз не съм ял ,но баща ми лека му пръст е ял и казваше,че на вкус прилича на месо от дива свиня ,а в казармата като бях наборите изпоядоха котките дето се навъртаха около казаните зад миячното в които хвърляхме храна пък и смоци ловяха и печаха с бира от селската кръчма,еех какви години бяха тогава....
                Последно редактирано от derhunter; 27-01-13, 10:44.

                Коментар


                • #68
                  От: Кой яде язовец?

                  Чул съм и аз че се яде, но понеже в моя район вече и язовци няма та от лов ще се прехранват (щото има и такива) само тези които се научат да ядат чакалско. Тая гад така се развъди напоследък, като една друга, че взеха да вият вече и по крайните къщи на селото. Та ако някой е ял, нека сподели. Майтапя се бе.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кой яде язовец?

                    - да не се консумира домашно или дивечово свинско месо, непрегледано от ветеринарните власти. Месото от трихинелозни свине да се изгаря, а сланината им може да се използува.
                    - при кланета на домашни свине за лично ползване да се изпращат проби месо от диафрагмата и междуребрието за изследване във ветеринарната служба и консумацията на месото да става след получаване на резултата.
                    - домашните свине да не се пускат по дворовете, сметищата, животинските гробища и др., където най-често се заразяват.
                    - убитият вреден дивеч (лисици, чакали, вълци, порове и др.) трябва да се заравя дълбоко в земята, за да не се яде от хищни птици, гризачи, домашни и диви свине и др.

                    Аз лично до сега не съм виждал някой да спазва тези правила(относно домашните прасета) и не познавам ловец, който да е заровил убит вреден дивеч дълбоко в земята!!!
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кой яде язовец?

                      Първоначално публикуван от simeonauto Преглед на мнение
                      - да не се консумира домашно или дивечово свинско месо, непрегледано от ветеринарните власти. Месото от трихинелозни свине да се изгаря, а сланината им може да се използува. ...
                      А ако е шарена?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кой яде язовец?

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        А ако е шарена?
                        Не ме питай мене, аз ако знаех щях да ям язовци.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кой яде язовец?

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          А ако е шарена?
                          Вари се. Може и в зелев сок. Става муц.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кой яде язовец?

                            Ако ви се случи да ядете съмнително или непроверено сурово месо, поне не пестете алкохола - предпазва в големи колечиства, и колкото повече - толкова повече.
                            Пък, ако се заразите, споко - не всеки умира... е, боли адски има-нема 30 дена, к'во да се прави...
                            Затова е измислена поговорката ГГЗ.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кой яде язовец?

                              Те извършват миграция по лимфен и кръвен път и се локализират в напречнонабраздената мускулатура. Капсулата се калцира след 6 месеца, а мускулните трихинели могат да се запазят в състояние близо на анабиоза в продължение на 30 и повече години.
                              Мене лично това ме притеснява. Я някой да обясни,прочетох какво е анабиоза,ама пак не разбирам.Значи ли,че вируса може да се съхрани 30г?А все едно го няма?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кой яде язовец?

                                Трихинелата е хелминт, цестод (червей). Има следното развитие. Дъртите трихинели "живеят" в капсули между мускулните влакна на "стопанина" си. Инвазията става при ядене на сурово заразено месо. Стомашните сокове разтварят капсулите и трихинелите "оживяват", оплождат се (мъжки и женски са), снасят яйца, от които се излюпват младите червеи, които пробиват стените на тънките черва, попадат в лимфоносната с-ма, оттам в кръвта и право в мускулите, където се капсулират. Процесът продължава около 4 седмици. Там си дремят на топло и се надяват, някой да ги изяде.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X