Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Къде в България може да се намерят инчови болтове?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Какви режийни, какви пет лева, Стефане? Ти виждал ли си и можеш ли да си представиш 1(една) медна шайба(дихтунг) с вътрешен диаметър 12, външен 14 и дебелина 1,5 мм да струва 54 стотинки !? Че ако кача на щанцата един меден лист 2000х1000х1,5 ще нарежа за 2 часа 10 000 и повече такива, като преди това ще пусна и 10 и 6 мм. И на лазер да ги режа, пак няма да излязат на такава безумна цена. Това в Евроболт миналата седмица, трябваха ми два дихтунга за помпата на джипа.
    Това е направо обир, а не режийни. Същите са като "Вюрт" - рапидка 35 ст. бройката.
    Тия търговци не знаят в кой свят живеят.
    Любимо българско занимание е да се гледа в канчето на другия и да се прави сметка на чуждите приходи.
    Като е такава далавера, що не вземеш да направиш един магазин, да извадиш едни пари напред и да го заредиш с пълна номенклатура от всичко, в т.ч. и от неща, които някой клиент може и да ти потърси 2-3 пъти в годината, а може и да не потърси? Пък после продавай на народни цени. Стига да ти излезе сметката. Че то наем на магазин и склад си върви, режийни разноски си вървят, заплати и осигуровки на персонала - също. Ама на чужд гръб ...

    Смятай, че от тия 54 стотинки, дето толкова ти бъркат в очите, 20% са за Дянков, защото Евроболт си чукат касови бележки. Друга част отива да покрие себестойността на артикула, която те са заплатили на доставчика си. И какво остава накрая за тях - те си знаят.

    П.П. А за дихтунгите, ти можеш ли да си представиш, че за нещо такова (за обратната нафта) най-редовно си искат не по 50 стотинки, а по 5 лева на бройка? И то ако намериш някъде да ги има ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

      Добре, мед в момента нямам, но стават и от мек алуминий със същата дебелина. Койно иска медни, да си донесе парченце мед.
      Готов съм да направя по една шепа на Чавдар и другите несъгласни с мен, безплатно естествено.
      Единствено условие: Ще стоите до мен и ще гледате с каква скорост ги прави машината - колко е материалът и колко трудът.
      Имах предвид себестойността на изделието, но явно в другата тема Търтея беше прав - себестойност и цена нямат нищо общо.
      Разбирам, че се плаща наем, заплати, енергия, данъци и какво ли още не. Просто трудно ще издържа някой да ми поиска 5 лева за една шайба.
      Или 5 лева вече не са пари, или... и аз не знам.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #18
        От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Добре, мед в момента нямам, но стават и от мек алуминий със същата дебелина. Койно иска медни, да си донесе парченце мед.
        Готов съм да направя по една шепа на Чавдар и другите несъгласни с мен, безплатно естествено.
        Единствено условие: Ще стоите до мен и ще гледате с каква скорост ги прави машината - колко е материалът и колко трудът.
        Имах предвид себестойността на изделието, но явно в другата тема Търтея беше прав - себестойност и цена нямат нищо общо.
        Разбирам, че се плаща наем, заплати, енергия, данъци и какво ли още не. Просто трудно ще издържа някой да ми поиска 5 лева за една шайба.
        Или 5 лева вече не са пари, или... и аз не знам.
        Изобщо не споря с тебе относно това колко материал и колко труд отиват за изработката на 1 бройка. Не съм съгласен обаче с начина, по който правиш чуждата сметка.

        В същност, ти имаш ли представа търговецът на каква цена е купил стоката и от кого, та да му казваш, че не знае на кой свят живее? Дори и да ги е взел директно от производител, този производител едва ли му ги е дал по себестойност. Нали и той трябва да живее от нещо.

        Ако ти си този производител и ти донеса "парченце мед" сигурно няма да ти струва много да щракнеш няколко бройки. Ама дали сметката ще изглежда по същия начин, ако трябва ти да си бръкнеш в джоба и да купиш онзи лист метър на два, да накълцаш от него 10,000 или повече детайла и после да седнеш да чакаш някой да ги купи. Ами ако дойдем само пет човека и си купим по 2 шайби, а останалите 9,990 си ти останат за спомен? Дали себестойността на продадените 10 шайби ще е толкова пренебрежимо малка?

        Да не би в сметката да е само стойността на материала? Двата часа работа безплатни ли са ти? А машината, с която ги правиш тия шайби? А ...

        Дали ще издържиш или не, ако ти поискат 5 лв за шайба - ти си знаеш. Въпросът обаче е елементарен. Можеш ли да си намериш въпросната шайба за по-малко пари от друго място? Ако да, то проблем нямаш никакъв - взимаш я от другото място. Ако обаче няма откъде да я вземеш за по-малко пари и не можеш сам да си направиш какво става?!?
        Естествено, че "себестойност и цена нямат нищо общо". Въпросът е на търсене и предлагане ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

          Като излезем от търговските сметки кой колко печели от болтове и др. крепежи е важно да се знае, че като се търсят инчови болтове е важно да се знае освен диаметъра и дължината в инчове също стъпката на резбата UNC(coarse) или UNF(fine)!Това за да не стават грешки.И трудно се намират но не е невъзможно.
          Николай Папазов

          Коментар


          • #20
            От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

            Иска ми се да знам и други места,където за аварийни случаи да могат да се намерят готови подобни неща,а то едва ли има нещо,което не може да се направи,да не говорим пък с помощ на колегите от форума(както например за пневматика-Варум в Сф.)и др.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

              Скоро може някой да си направи един интернет магазин почти за без пари само за инчови болтове , за склад да използва мазето, да си върши друга работа и вечер само да проверява на кой какво да опакова за другия ден . Всичко това с надценка само 100% а не 1000% . За останалите болтове има достатъчно магазини, че да не се налага никога да не стигаш до такива търговци . Лично аз само съм им звънял два пъти по телефона и после моментално ги забравям, а болтове си пазарувам постоянно, дори незнам къде им е магазина .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                интернет магазин почти за без пари
                Блажени са верующите.

                Чавдар е прав - дайте всеки да се занимава с това от което разбира, без да се опитва да се изказва мъдро за работата на другите.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Блажени са верующите.

                  Чавдар е прав - дайте всеки да се занимава с това от което разбира, без да се опитва да се изказва мъдро за работата на другите.
                  Като човек със скромен опит в бранша подкрепям!
                  Николай Папазов

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къде в България може да се намерят инчови болтове?

                    Щом е така и във форума да не пишем , току виж някой ни повярва и да се прецака .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X