Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно море, много е добре, слънце пече, на тавана дупка, под юргана плюшено мече ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
    Последно ходих 2015-та. След 8 години прекъсване, да видя как е. Обиколихме от Варна до Дуранкулак. И повече не съм стъпвал. И няма и шанс да стъпя пак, освен ако текущия управник не но изкара от ЕС.
    Същото само, че с малка разлика в нюанса.

    От как сме в ЕС почивам в Гърция Италия ,Испания. Германия...
    Разликата с нашето крайбрежие е несравнима - дори и като пари.
    Включвам и Велинград.
    Нямам толкова пари да посетя Созопол или Несебър

    Лично за мен дори и да ни изкара от ес - пак няма да ходя на нашето бетонобрежиие

    Коментар


    • #17
      Няма как да се формира и представи "единствено истинно" становище, мнение и т.н по въпроса на тази тема, което да се квалифицира като "обективно", защото всеки човек търси, ВИЖДА, УСЕЩА, претегля и финализира мнението си за нещата спрямо собствения си мироглед !

      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение

        Включвам и Велинград.
        Нямам толкова пари да посетя Созопол или Несебър
        Ти може да нямаш, но Ганя има. Той обича да се изФърга като плаща дебели сметки и ръси яки бакшиши (нормално, когато масово не е изкарал парите си с труд, а ги е получил от държавната хранилка, кражби и далавери).

        Тия цени не са си ги изчоплили от носа бизМисмАните по морето. Колкото и да са прости и нагли, хич не са тъпи иде ли реч за техните печалби. Сметките си ги правят много добре. Знаят какво ще мине, правят го. Па що освен това да не пробват и да изврънкат още малко пари от държавата? Колко пъти успяха - ДДС-то за тОризЪма на 9 процента им го направиха още преди Ковида, държавата им плаща некви супер цени ИЗВЪН сезона за настаняване на украинци, мине се не мине време се повдига въпросът за някакви платени от държавата почивки на пенсионери извън сезона.
        Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена © Мозъчният тръст Тръмпаняху се е погрижил.

        Коментар


        • blackfirefly
          blackfirefly коментира
          Редактиране на коментар
          Пропускаш и един друг факт! Покрай дебелите сметки и яки бакшиши нашенеца не спира да мрънка за всичко. Все нещо му е криво и поне няколко пъти докато "почива" вика я управител, шеф и тн, за да му се обясни защо е така, а не онака и тн и тн. Едва ли има по претенциозни хора от българите, когато са във ваканция. Това за БГ, в чужбина по си трайкат..

        • Urko
          Urko коментира
          Редактиране на коментар
          Преди години, когато за последно бяхме на нашето море / Созопол, жена ми си поръча кашкавал пане. Дойде след 34 минути по часовник. По-скоро дойде бучка лед, леко разтопена по повърхността. Върнахме го на келнера със съответната забележка. След около още 20 минути дойде същото но под формата на въглен.
          Не сме викали шефа или управителя...

        • kbot
          kbot коментира
          Редактиране на коментар
          Еми няма увреждания, няма проблем. А при нас едно горещо яйце от гювече експлодира в лицето на жената. Това на св. Константин и Елена. Идиота не го пробил и така става.

      • #19
        Urko коментира
        Днес, 11:30
        Преди години, когато за последно бяхме на нашето море / Созопол, жена ми си поръча кашкавал пане. Дойде след 34 минути по часовник. По-скоро дойде бучка лед, леко разтопена по повърхността. Върнахме го на келнера със съответната забележка. След около още 20 минути дойде същото но под формата на въглен.
        Не сме викали шефа или управителя...
        В същото време в същото заведение като влезе някой конкретен персонаж, го носят на ръце, замерят с листенца от роза и прясно налято любимо негово питие го чака на масата, която е винаги "Reservé" за него, нищо, че я дойде, я не. А он ги пцуе, плюе, подритва, но онѝ му се кланят и му лижат гъзо.
        Много характерно явление за българските тОристически Ослуги във всичките им разновидности. Пред входа на хотела се пазят N бр. места за паркиране за Шефа, за Родата му, за "VIP-гости" (демек, каквито Шефа или Родата му определят за такива), за данъчни, магистрати и полицаи, щото "не се знае знае ли се". Във всяко от заведенията най-добрите маси, сепарета и пр. са "запазени" по същата схема, нищо че остават празни и заемат едно 30 % от местата в заведението. На плажа също така се пазят две-три шатри, покрай които дори не трябва да посмеят да преминат балъците, чинно платили си по 90 € за шезлонг-чадър-масичка. Прави се широк "джет-коридор" за Шефа, Родата му и прочие "ВИП персони", който заема цялата плажна ивица и балъците, дето са дали по 90 € требе да се гъчкат в морето заедно с "пролетариЙте" от безплатната зона,

        Този табиет всъщност ми напомня едно мое пътуване в СССР през 80-те. Билети няма. За никъде. Изчерпани са давным-давно. Нема смисъл да питаш! Но-о-о-о влаковете пътуват празни. Щото едно купе е "забронированно" (запазено) за Обком Партии, второ - "бронь для ОУКГБ", трето за ОУМВД, четвърто за ЖП-служители в командировка (каквито обикновено няма, но "не се знае знае ли се"), пето за деятели культуры, ако отиват да гастролират някъде и така нататък, и така нататък... Със съответните връзки или рушвет, попадаш в едно от тези купета. И пътуваш сам.
        Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена © Мозъчният тръст Тръмпаняху се е погрижил.

        Коментар


        • blackfirefly
          blackfirefly коментира
          Редактиране на коментар
          Нещо подобно май ще се случи и с DB. Преди години по влаковете в Германия човек си сверяваше часовника. Днес вече не е точно така. Закъсненията са ежедневие и изпуснати прекачвания също. Последните вероятно и те пътуват празни, но това е положението. Впечатленията са от последния уикенд... А и хората, които живеят там са на същото мнение...

      • #20
        blackfirefly коментира
        Днес, 12:35
        Нещо подобно май ще се случи и с DB. Преди години по влаковете в Германия човек си сверяваше часовника. Днес вече не е точно така. Закъсненията са ежедневие и изпуснати прекачвания също. Последните вероятно и те пътуват празни, но това е положението. Впечатленията са от последния уикенд... А и хората, които живеят там са на същото мнение...
        Някъде 2022 г. синът ми следваше в Германия. Купува си онлайн от сайта на DB билет за еди-къде си, не от Централната гара, а от някаква по-близка до квартирата му транзитна гара. На билета изрично си пише "от Гара Х до Гара У". Взима си багажа, отива на въпросната гара и... гарата ЗАКРИТА - вратите запечатани и табела, че считано от... 2019 г. "Гара Х" се закрива.
        Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена © Мозъчният тръст Тръмпаняху се е погрижил.

        Коментар


        • #21
          За любителите на силни усещания, които все пак ще искат да се уверят с очите си, носете си Лопедиум с вас.В тамошните аптеки цената е най-малкото двойнаОпределено идеята ми да се храним на различни места, не е много добра.При проблем не може човек да е на 100 % сигурен от къде му е дошло.Това е по-важно даже от цените.Не стига че гледат на нас като на ходещи протмонета, но защо да не се изгаврят и със скапана храна...

          Коментар


          • #22
            Една картинка, правдиво отразяваща ако не точно сегашната действителност (макар, че на отделни места е точно така), то много близкото бъдеще:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:727394020_4350403501865131_3777685022919894198_n.jpg
Прегледи:55
Размер:188.2 КБ
ID:7043798
            Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена © Мозъчният тръст Тръмпаняху се е погрижил.

            Коментар


            • #23
              И възмутено опровержение от фенове на Курорта на народите ® на твърдението, че липсвали туристи (кадри от вчера): https://www.facebook.com/reel/1397163142278533
              Както и аз предположих, тълпите се сгъстяват, алкохолът се леЙ, кулминацията тепърва предстоЙ
              Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена © Мозъчният тръст Тръмпаняху се е погрижил.

              Коментар


              • #24
                Четейки горното ме сетихте.
                Някъде около или преди ковида, мой познат, със сравнително добро положение спрямо българските стандарти, отиде на нашето море със семейството си и още 4 приятелски нему семейства- приятели, колеги, жените, децата, целия калабалък там. Резервират ресторант за вечеря, по думите му известен, многохвален, рекламиран под път и над път и т.н. Натоварват се 5 коли, всяко семейство, т.е. около 15-20 човека, кой колкото деца има и се занасят. Демек се предполага, че и добър оборот ще направят- все глезанчовци са и обичат да си угаждат табиетлийски. Паркират на паркинга на заведението и греда. Излиза някакъв маймуноподобен, очевидно би трябвало да е охрана или гавазин или уредник и на цветущ академичен диалект изплюва членоразделно заповед колите да се разкарат на мига. Хората най-учтиво казват, че имат резервация, клиенти са и идват да вечерят. Човекоподобието заплашително изсумтява, че няма да повтаря и защо колите все още са там и те имат неблагоразумието въобще да се обясняват и противоречат. Естествено хората не искали да си развалят вечерта, кротки са, и смирено се натоварили на колите и напуснали емблематичното заведение. Как да е, намерили друго и вечеряли там. На другия ден синът на моя познат с натравяне, колабира- болници, системи, фул екстри 1 седмица. От тогава забравиха за нашето море и повече краченцето им не стъпи там. Обикалят по Гърция, мисля последното лято и на някакви екзотика по Африка ходиха.
                Спрете Земята, искам да сляза!

                Коментар


                • #25
                  Не съм фен на плюенето. Ако не ти харесва черноморието -ходи където си искаш ,ама защо да плюеш. Слънчака е със заслужена репутация - бангаранга. Ако искаш спокойствие -Албена/сигурно и други има ама не ходя на море че ми е омръзнало/. Ако искаш дивотия и да се бършеш с листа докато дрискаш -също има много места .Гепали вирус- хванах го без да излизам от двора си 3-4 дни,на моя си сглобяем басейн,без да ям миди и странни неща от морето. Гърция и околните е по-красиво самото море. Вярно е . За цените не съм много съгласен. Забий се в приличен комплекс в Гърци я и го сравнявай с такъв във слънчака. Мои познати се прибират от атина и рим в петък и се виждаме у нас че бях рожденник да направим свинщина. И двете двойки-дизастър и много скъпо. Ама нали обикаляш и гледаш интересни камъни и се размива всичко. А спали в приемливи хотели.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #26
                    И за разкош:... https://dnes.dir.bg/intsidenti/novi-...lazh-butamyata
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • #27
                      Че какво - безплатно гориво. Вярно, мазут, но е гориво...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #28
                        Да ви кажа за цените. Съвсем нормални. Може да има "изгъзици", на аз не видях такива. От миналата година до тази нещо около 20% нагоре. Това за Несебър и Слънчев бряг. Това последното от вчера. Има и супи по 1,90 €. Снимки имам, ма не мога да кача.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #29
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:727457680_122105723714352004_314335177099558541_n.jpg
Прегледи:14
Размер:60.8 КБ
ID:7043893

                          Коментар


                          • trapper
                            trapper коментира
                            Редактиране на коментар
                            А краставица & чесън ??? Баба ми слагаше още сол и олио.

                          • Стоян Боюков-Sariones
                            Стоян Боюков-Sariones коментира
                            Редактиране на коментар
                            Стига ги бутахте тия редки снимки бе! Трудно се намират такива цени! Не да няма сигурно, ама масовите са много далече от това.

                          • sonda
                            sonda коментира
                            Редактиране на коментар
                            Стояне, не може да не ги "бутат" тия снимки, поради щото тук стана бетер от ФБ дето иначе го немАли щот бил бунище...Абсолютен синхрон...Есенцията е, че море, почивка, курорт, екскурзия и т.н, се свежда до цацаТА, таратора, таксономията на ентеровирусите категорично, и фразата " Абе ти знааш ли къде одим язе..."...Това е...

                        • #30
                          Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена © Мозъчният тръст Тръмпаняху се е погрижил.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 12 потребители онлайн. 5 потребители и 7 гости.

                          Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                          Зареждам...
                          X