Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТНТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: ТНТМ

    Докато преливате от пусто в празно, децата си растат.....
    Вярно е, че са презадоволени, а емоционално - и претоварени. Трудно би ги впечатлило нещо простичко и обикновено. Да, ама не! Горките деца просто не знаят каво изпускат, повечето от тях никога не са се сблъсквали с нещо различно от компютър и телевизор.
    Моите две деца бяха на летен скаутски лагер този месец. Синът ми направо ми заяви преди заминаването, че трябва да осъзнавам какво огромно доверие ми има, щом се е съгласил да го пратя на майната си без да знаем какво ще става там. От лагера се върнаха очаровани всички! Без техника, анимета и други "глупости". Простите неща като общуване с връстници, спорт и майсторене със собствените ръце ги бяха завладели. И отсега проят планове за следващите скаутски лагери.
    Мисълта ми е, че каквото и да им се предложи, стига да могат да го видят и пипнат с ръцете си и да си тръгнат доволни от себе си, те ще се запалят по идеята! От нас се иска само да започнем да им го предлагаме.
    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
    Omnia vincit amor !

    Коментар


    • #62
      До: ТНТМ

      Днеска с Пламен (Майстора), ходихме и гледахме помещенията. Изводите - веднага след събора трябва да се направи бригада за изкопаване на 10 метра канавка за вода и канал. Освен това трябва да се намери бус и няколко души, за пренасяне на разни неща до там. Изпросих едни шкафове, имам да си прибирам едни стелажи, ...
      Всичко е ясно, вече просто трябва да се започне.

      Коментар


      • #63
        До: ТНТМ

        Доста интересна тема ,на мен ми доставяше удоволствие да ходя на разни ЗИПове но на повечето ученици им харесваше белота и и игри от типа ези/тура, по мое време вече нямаше ОСО .
        Можеби Те:http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/
        ще обърнат внимание ,защото ако не се наложи като занятие всеки от сегашните лешпери ще предпочете да запали цигара зад училище вместо да се записва в нещо по модел на Бойскаутите
        Око за око и светът ще ослепее

        Коментар


        • #64
          До: ТНТМ

          Никой няма да ни обърне внимание, ако само си чешем езиците. Трявба нещо да се направи, от някъде да се започне, поне един проект да се реализира. И тогава вече може да започнем да пилим на минеду.говернмент.бг или на ют.еу и на вратите на разни спонсори, че и по главите на разни отговорни господа, да чукаме.
          Ама от тука, от клавиатурата - не сме дорасли, поне аз, а мисля и Стефан - да изкрънкаме средства. То и лозето не иска клавиатура, па била тя и фонетична .
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #65
            До: ТНТМ

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Никой няма да ни обърне внимание, ако само си чешем езиците. Трявба нещо да се направи, от някъде да се започне, поне един проект да се реализира. И тогава вече може да започнем да пилим на минеду.говернмент.бг или на ют.еу и на вратите на разни спонсори, че и по главите на разни отговорни господа, да чукаме.
            Ама от тука, от клавиатурата - не сме дорасли, поне аз, а мисля и Стефан - да изкрънкаме средства. То и лозето не иска клавиатура, па била тя и фонетична .
            Ами,мисля да започнете от там:
            създавате проект,пускате проучване за въздействие над подрастващите,и дай Боже има положителен ефект според анкетираните,започвате да "дращите" по вратите на отговорните господа.Те са нова власт ,амбицирани да променят държавицата ни.

            Ехее,колко е лесно ,видяхте ли !?!?!!!

            На думи горе долу се получава,на практика няма кой да се ангажира с това ,макар и тука да има доста кадърни люде,от това не се печели достатъчно за да се ангажира някой да му е основна дейност и да влезе в историята като един Берон а ако не е основна тази дейност е обречена на провал.Докато всички си казваме(аз включително):
            -Нямам време за ГЛУПОСТИ.положението е,и ще бъде такова.
            Да,чешеме си пръстите,но аз съм оптимист и вярвам че някой ден
            някъде,някой може би малко смахнат ,но смел и вярващ човек ще обърне внимание и на тях,на нашите деца.
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #66
              До: ТНТМ

              Теоретична задача с приложна стойност.

              Ако оприличим една праскова със земното кълбо и я срежем по линията на екватора, като я разполовим, костилката остава все "на север".
              Решаваме да интерполираме и правим надреза на северния полярен кръг. Костилката, с известно нежелание, остава в долната половина.

              Да намерим онази северна ширина, при която на костилката й е все едно къде ще остане.

              Всеки ден правя 10-12 опита и постигам решение някъде около Хелзинки.

              А приложението се очаква в консервната промишленост при направа на компоти.

              Коментар


              • #67
                До: ТНТМ

                Когато в една тема, най-после се появи първият оф-топик (мнение, нямащо нищо общо с темата), означава, че темата вече е важна. Прочетена е от все повече хора и набира популярност. Благодаря за първия офф.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #68
                  До: ТНТМ

                  Вече има нужда от помощ. Камионче и хамали. Ако някой може да направи курс от Младост до Ботевградското шосе, някой ден към 16 часа, за съжаление без събота и неделя, ще го помоля да каже кога ще може.

                  Коментар


                  • #69
                    До: ТНТМ

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Вече има нужда от помощ. Камионче и хамали. Ако някой може да направи курс от Младост до Ботевградското шосе, някой ден към 16 часа, за съжаление без събота и неделя, ще го помоля да каже кога ще може.
                    Можеш да разчиташ на мен за хамалин. Тази седмица (без петък) и другата (без вторник) съм налиния след 16:00.
                    О899 2б2 1З2

                    Коментар


                    • #70
                      До: ТНТМ

                      Хамалите са според камиончето. Като уредим него, ще ловим празношляещи се нетрудови елементи.

                      Коментар


                      • #71
                        До: ТНТМ

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Хамалите са според камиончето. Като уредим него, ще ловим празношляещи се нетрудови елементи.
                        Попитай Стария. През цялата седмица гони Газката си из София.
                        0888/506221

                        Коментар


                        • #72
                          До: ТНТМ

                          Не, той е леген. Трябва фургон, иначе ще съсипем всичко. Нямаме толкова много, че чак да хвърляме.

                          Коментар


                          • #73
                            До: ТНТМ

                            Стефане, и аз мога да съм като хамалче.(Имам стаж в областта)

                            Телефанчето ми го има долу... като закъсате за хамалчета, казвайте да мъкнеме.

                            Успех!

                            Коментар


                            • #74
                              До: ТНТМ

                              Аз разполагам с бордови камион,но е открит(и не е много голям).Ако върши работа,трябва да мислим удобно време...
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #75
                                До: ТНТМ

                                Много голям не трябва, имането не е чак толкова. Но пък е насипно.
                                А дявол го знае кога ще вали, и кога няма ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X