Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТНТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ТНТМ

    Няма да се изцапа...

    А и майка му няма да даде да диша изпарения от лепило...

    Като се прибере ще начати "едни откачалки копеле, ме караха да ръгам некви клечки - за самолет... пълни ненормалници.."

    Коментар


    • #32
      До: ТНТМ

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      А и майка му няма да даде да диша изпарения от лепило...
      Това е по-скоро основният проблем. Гледам напоследък толкова се грижим за безопасността, че просто нямам думи. Една запалка не работи като хората. Колело не можеш да караш в парка без екипировка дето струва колкото колата ми ...

      Идва една позната с лапетата си на вилата, а аз уверено си режа дърва - те момченца - зяпат викат чичо Пепи може ли и аз да бръмна - ем половин час обяснявам на майката, че няма да умрат ако барнат моторен трион

      Но аз все си мисля, че не лошо да се изцапаш,
      да поработиш малко,
      да се опиташ за създадеш нещо сам.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        До: ТНТМ

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Но аз все си мисля, че не лошо да се изцапаш,
        да поработиш малко,
        да се опиташ за създадеш нещо сам.
        Който го иска отвътре - не можеш да го спреш!

        Който не го иска - не можеш да го помръднеш!

        Нищо няма да направите, освен да се напиете от мъка по миналото!

        Коментар


        • #34
          До: ТНТМ

          Мнението на Волк е разбираемо, за съжаление. Като туря в сметката, как години наред не мога да помръдно за същото, хора уж професионалисти. Що да го правим, като може по лесния начин. А че той не води наникъде - много важно.
          Някога моделизмите бяха заместител на истинските дейности които наподобяваха. Заради реалната недостъпност на истинските големи машини. Като гледам до къде са стигнали сега, работата е по-скоро обратната. Модели за десетки хиляди, и автомобили в движение за 200 лева, на които е най-малкото по-евтино да показваш и чупиш. Но това все едно е технологична, не ами методическа ли, както там се казва правилно, подробност. А идеята е ТНТМ-то да изхвърли от общественото съзнание чалгата. Като философия. Да върне от елементарното любопитство, до нуждата от мислене и правене.

          Коментар


          • #35
            До: ТНТМ

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Който не го иска - не можеш да го помръднеш...
            Никой не те е гонил да ходиш по кръжоци. Даже бяха с предварително записване, защото местата бяха ограничени. Е да - нямаше Интернет!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              До: ТНТМ

              Е остави ги да пробват все пак. Няма лошо.

              За страха от нараняване не знам, но от самото начало ми е на езика че такава инициатива е абсолютно реализируема, и че разликата с едно време е че ще трябва да предвидите застраховка. Която не вярвам да е особено скъпа.

              Такива неща по света по принцип се правят в "културни центрове" или "активни центрове", които по принцип са си нашите читалища + още оборудване. Също и по училищата.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                До: ТНТМ

                Абе то от един кръжок по фотография да започнем, където изискванията за материална база и риск от нараняване са много ниски, пак е нещо.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  До: ТНТМ

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Абе то от един кръжок по фотография да започнем, където изискванията за материална база и риск от нараняване са много ниски, пак е нещо.
                  Фотографията в оня и вид умря. Еднозначно. Иначе, имаше чар и тръпка несъмнено. И аз съм правил, дори още си пазя копир апарата УПА-510, аладиновия фенер, ваничките...

                  Казвам го защото едва ли ще се намерят желаещи точно за курс по фотография, по чисто техническата част. За другото може - приоми и тънкости при снимане, видове обективи, за какво се ползват, от кой-колко можеш да изстискаш, а понякога и точно използването на недостатъците им води до доста интересни резултати. Това става с ходене и снимане, проби и грешки. Но се иска техника на прилично ниво. Със сапунерки не става.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: ТНТМ

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Фотографията в оня и вид умря. Еднозначно. Иначе, имаше чар и тръпка несъмнено. И аз съм правил, дори още си пазя копир апарата УПА-510, аладиновия фенер, ваничките...

                    Казвам го защото едва ли ще се намерят желаещи точно за курс по фотография, по чисто техническата част. За другото може - приоми и тънкости при снимане, видове обективи, за какво се ползват, от кой-колко можеш да изстискаш, а понякога и точно използването на недостатъците им води до доста интересни резултати. Това става с ходене и снимане, проби и грешки. Но се иска техника на прилично ниво. Със сапунерки не става.
                    Е аналоговата фотография е минало, това е факт.
                    Иначе две неща:
                    - нормален огледално-рефлексен не е толкова скъп вече
                    - в 90% от случаите става и със сапунерка, стига да го имаш в главата

                    А основното на един такъв ТНТМ курс, според мен, е да се научат децата да мислят самостоятелно. Да гледат, да преценяват

                    ПП Сега се сетих за допълнителен бонус към курса по фотография - ще разберат защо истинските жени не изглеждат като тези в списанията
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      До: ТНТМ

                      В нормалната фотография все още има много хляб.
                      Само кажете, ще изкупя целия ибей де що е останало лентово.

                      Да не говорим че лентови апарати (нови) продължават да се продават, читави и евтини. Косина, Феникс - всичките от един завод, и всичките са си никон фм-10. Тоест никонът е косина. Пънко нема да умре. Фотографията и тя.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #41
                        До: ТНТМ

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Фотографията в оня и вид умря. Еднозначно. Иначе, имаше чар и тръпка несъмнено. И аз съм правил, дори още си пазя копир апарата УПА-510, аладиновия фенер, ваничките...

                        Казвам го защото едва ли ще се намерят желаещи точно за курс по фотография, по чисто техническата част. За другото може - приоми и тънкости при снимане, видове обективи, за какво се ползват, от кой-колко можеш да изстискаш, а понякога и точно използването на недостатъците им води до доста интересни резултати. Това става с ходене и снимане, проби и грешки. Но се иска техника на прилично ниво. Със сапунерки не става.
                        Връща се мале точно това къде едно време правехме в кръжока по фотография и промиването и ваничките.Нали щерка ми е в нафтиз не щат компютър искат старовремските начини та аз и обяснявамНе се бойте има и нормални деца България няма да загине
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #42
                          До: ТНТМ

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Връща се мале точно това къде едно време правехме в кръжока по фотография и промиването и ваничките.Нали щерка ми е в нафтиз не щат компютър искат старовремските начини та аз и обяснявамНе се бойте има и нормални деца България няма да загине
                          В НАТФИЗ е друго, все пак. Мисълта ми беше че няма да има достатъчно желаещи според мен, ако се работи със старите техники.

                          Иначе, хора, работещи с филм ще продължава да има. Тук спор няма. Макар че ми е друдно да се сетя за някакви предимства, освен чисто носталгичните настроения.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: ТНТМ

                            Ако успеете с ТНТМ да помислим и за морските клубове на ДОСО (Доброволна организация за съдействие на отбраната) в малко по-модернизиран и без политическа пропаганда вид. Да си спомним как се учихме да караме Оптимист, Кадет, гребяхме на Ял-4... Все си мисля че пак би имало интерес от младежите за подобни занимания. Не всичко е интернет и кафета.

                            ПС
                            Малко история:

                            Доброволната организация за съдействие на отбраната (ДОСО) или Организация за съдействие на отбраната (ОСО) е обществено-политическа организация в социалистическа България, съществувала под различни имена в периода 1951-1968 и 1977-1992 година.
                            Доброволната организация за съдействие на отбраната е създадена пре 1951 година съгласно решение на ЦК на БКП чрез сливане на Съюза на борците против фашизма и капитализма и Народния съюз за спорт и техника (1948-1951). Основна цел на организацията е повишаване отбранителната способност на страната чрез изграждане на клубове за военно-техническа подготовка на най-различни нива из цялата страна. Устройството на организацията следва административното деление на България - създадени са окръжни, околийски (до 1959 г.), градски и общински комитети на ДОСО. Нейни клубове се изграждат в предприятия, ТКЗС, учебни заведения и други. Ръководен орган на ДОСО е Централен комитет, който избира из своя състав Изпълнителен комитет. Организацията разполага със свой апарат, в който влизат бивши военни, бивши партизани и други. ДОСО организира практическо обучение по редица дейности, имащи пряко или косвено отношение към военната подготовка - клубове по авто-мото дело, радиодело, авио-, морски и стрелкови клубове. Тя развива спортна дейност по автомоделизъм, безмоторно летене, ветроходство, парашутизъм, спортна стрелба, подводен спорт, моторно летене, мотоциклетизъм, морски моделизъм и други.
                            През януари 1968 година ДОСО е разпусната, а дейността ѝ се поема от Комсомола.
                            През 1977 година е създадена Организация за военно-техническа подготовка на населението, която през 1982 година е преименувана на Организация за съдействие на отбраната. ОСО е подчинена на Министерския съвет. Неин ръководен орган е Централен съвет (ЦС) и бюро на Централния съвет. Към ЦС на ОСО като помощни органи са изградени федерации по различни видове спорт - спортна стрелба, биатлон, парашутизъм, делтапланеризъм, водни ски, мотокрос и други.
                            През 1992 година с Постановление на Министерския съвет ОСО прекратява своето съществуване.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #44
                              До: ТНТМ

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ... Мисълта ми беше че няма да има достатъчно желаещи според мен, ако се работи със старите техники.

                              ...
                              С никакви техники няма да има достатъчно желаещи. По-горе го казаха - просто тийнейджърите ги касаят коренно различни въпроси. Не толкова от дори елементарни неща, като закона на Ом или пък принципа на действие на ДВГ, колкото от новата песен на чалга певицата ХХХХ. Въпроса е комплексен - общество, идоли, идеали и пр.
                              От септември ще съм 12-ти клас, уча в техникум - "Хенри Форд" (бивш "Вилхелм Пик". Ако трябва да разделя класа основно на 2 части - знаещи и незнаещи, ще се получи нещо такова:
                              - 20 % вникват в учебния процес, интересуват се поне малко от материята, задават въпроси на преподаватателите.
                              - остналите 80 % спят, не влизат в часовете по специалните предмети или просто гледат меланхолично в една точка, докато бие звънеца. Най-лошото е, че от тези 80 % половината изобщо не са искали да учат в техникума и най-открито си го признават: "'бе, кво ме интересуват тия простотии?!". Ами тогава 'що си дошъл тука бе, нормални гимназии има колкото щеш?! Там не те трябва да учиш "такива простотии" и да се мажеш до лактите с масло.
                              Ей такива са ми наблюденията за 4 години в това училище. В другите паралелки положението е много сходно.
                              Пратиха ни на стаж 15 дни в разни реномирани сервизи из София. Примерно от 9 назначени човека в дадения автосервиз, 3-ма редовно го посещават.

                              Да припомня, че това е профилирана гимназия и по презумпция в нея трябва да се изучават само тези, които са въвлечени в света на железата...
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • #45
                                До: ТНТМ

                                Курсове по цифрова фотография с огледално рефлексни апарати и в момента се организират често(от фото форума) и са доста посещавани. Няма смисъл да се дублират. Но пък показват, че има желаещи да правят нещо.

                                Моделизма не го отписвайте толкова бързо. Само трябва да се съобрази какъв да бъде. Самолетчета в интернет колкото щеш. Това като за първи етап е обречена кауза. Ракети обаче не можеш да си поръчаш от Китай... А и изглеждат много по-"якУ" . После... после всичко е възможно.

                                Бягането от училище не значи нищо само по себе си. Внимание се привлича. Аз например си признавам, че съм бягал от училище, за да копая трасето за телеграфа, който споменах по-горе...

                                "Грижовните" майки обаче са проблем... за който нямам идея за лесно решение . При това ситуацита излиза от всякакъв контрол. Преди няколко седмици приятелката ми прибра изоставено малко коте(колкото шепа, почти не можещо да ходи) от улицата, ветеринаря каза, че не е яло и пило вода поне от три дни. За съжаление, въпреки всички грижи, лекарства и т.н. умря . Тъжното в цялата история беше, че го е намерила на оживено място и покрай него са минавали майки с малки деца. Децата, вместо нормалната, според мен, за всяко малко дете реакция, да се опитат да гушнат котето, да му подхвърлят там някоя и друга царевична пръчица от пакетчето, което ядат и т.н., са се дърпали от него погнусени . За три дни не се е намерило нито едно, което да го прибере във входа или под стълбището и да му даде вода и храна. На тази възраст чалгата, простотията и т.н., които обикновено обвиняваме, още не са успели да окажат никакво влияние. Просто така са възпитани от майките. Всичко, което пипнеш с ръка е страшно и опасно .
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X