Обява

Свий
Няма добавени обяви.

История на земните температури за последните 20000 години - илюстрована

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: История на земните температури за последните 20000 години - илюстрована

    Интрига има, и още как. Ако благоприятния за нас времеви прозорец на Земята изтича, може да следва да си ходим. И тва ако не е интрига - здраве му кажи.

    Коментар


    • #32
      От: История на земните температури за последните 20000 години - илюстрована

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Приятно разглеждане
      http://xkcd.org/1732/
      Малко е остаряла ... Съпада точно с това което съм чел и учил преди 30 и повече години (нямам предвид температурите, а годините на поясняващите събития). На базата на нови данни някои събития трябва да се поразместят. Например доказаното присъствие на човеци в Сев. Америка е на 10.5 к години, а не 14 к, както съм го учил и аз някога. Кучето и човекът движат заедно не от 12 к а от 40 к години. Слезли са заедно от саловете на брега на Австралия по това време. Там и едните и другите деградирали. Кучето - към дивото куче динго, а човека .... .
      Троянската война е "вкарана" в желязната епоха, но е водена с бронзови оръжия. Впрочем, там грешката не е голяма.
      Има още доста дребни несъоветствия.
      Температурите явно се отнасят за Америка, щото преди 6 к години около Балтика има едно значително затопляне, което не е отразено.
      Като цяло на базата на корелацията на данни с различно естество и произход и подходящо моделиране са определени температурите в определени региони за доста по назад от 20 к години. Например за 80 к години има няколко спада и покачвания.
      Тази картинка е обзорна.
      Това не означава невярна, напротив.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • #33
        От: История на земните температури за последните 20000 години - илюстрована

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Абе земята на колко години е?
        Щото само Древен Египет има писана история за 10 000 години

        Да се се окаже че правим статистика от типа от ноември до февруари е студено затва и август пак ще е див студ?
        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Но аз имам контравъпрос
        20 000 към 5 000 000 000 колко е различно от 30 към 365
        Е па не знаеш ли че диагноза на сърце някои правят за ъъъъ 0.00004 минути

        Тото му викат у наше село, даже има късметлии,
        кво толко, е го, температурата сега е колкото кога почнали да леят златото (туй не мой да е случаенос )
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X